Andělská Hora - aktuální report z 31.01. - 04.02.2014 - SNOW.CZ

Andělská Hora | aktuální report z 31.01. - 04.02.2014

Andělská Hora - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Jeseníky

průměrné hodnocení Andělská Hora:
autor: MisaBuc
hodnocení:
návštěva od: 31.01.2014 do: 04.02.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Menší středisko, kde myslí na rodiny s dětmi. Součástí je velký dětský park s pojízdným kobercem, půjčovna lyží a snowboardů. Pod sjezdovkou stojí roubenka, kde je sociální zařízení, ohřívárna i koutek pro děti. Přímo na sjezdovce funguje bufet. Panuje tu velmi příjemná atmosféra - personál je vždy ochotný, dětem zpomalují vlek a pomáhají nastoupit. Každou sobotu se tu koná večerní lyžování. Dokonalou kulisu dotváří poutní kostelík sv. Anny na vrcholu kopce.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Annaberg se za normálních sněhových podmínek může pochlubit třemi sjezdovkami, nyní je provozu jen jedna hlavní. Další by měla přibýt o víkendu. Kvůli nedostatku sněhu a inverzním podmínkám Annaberg otevíral až v pátek 31.1.

Sněhové podmínky:

Převládá tu umělý sníh, ale trať je pěkně upravená. Kdykoliv to počasí dovolí, sněžná děla jedou naplno. Měřená trať ani snowpark zatím nejsou otevřené. V provozu je také sousední areál Suchá Rudná, která má stejného majitele.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Středisko obsluhuje modernizovaná dvoukotva. Sociální zařízení najdete v roubence pod sjezdovkou. Ta funguje také jako ohřívárna a herna pro děti. Lze si tu v teple sníst svačinu i obout lyžáky. U turniketů myslí i na drobnosti, jako například na to, aby byly u vleku papírové kapesníčky.

Zalidněnost:

Fronta o víkendu byla tak akorát. Stejně tomu bylo i v týdnu, kdy zde převládají lyžařské výcviky.

Občerstvení a aprés-ski:

Na sjezdovce stojí bufet nabízejí palačinky, školní čaj, ochutnat tu ale můžete i třeba povedené "domácí" bombardino, jehož recept je tajemstvím zdejšího "gastromanažera".

Doprava do střediska a parkování:

Annaberg leží v Andělské Hoře asi deset kilometrů od Bruntálu hned u silnice na Jeseník. K dispozici je zde velké parkoviště, ze kterého to je k vleku jen pár kroků.

+ plusy

  • Perfektně upravený svah
  • Příjemná atmosféra
  • Výborný tip pro rodiny s dětmi. Rodiny s dětmi jsou tu vítány
  • Z parkoviště k vleku je to jen pár kroků
  • Mají tu dětský koutek i ohřívárnu...

- mínusy

  • Chybí tu sníh
  • Kvůli špatným podmínkám není v provozu snowpark ani měřená trať

Zajímavé odkazy

www.annaberg.cz

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

15.03.2017  | Andělská Hora

autor: LBS
hodnocení:

Annanberg je malé středisko nad obcí Andělská Hora. Na rozdíl od ostatních vesnických sjezdovek, které už v okolí zavřely, se rolbařům zatím daří sjezdovku udržovat v provozu, ale už má na kahánku a myslím si, že už se bude i tady brzy zavírat.

zobrazit celý report

26.12.2016 - 01.01.2017  | Andělská Hora

autor: MisaBuc
hodnocení:

Hlavní sjezdovka je vysněžená a na rozdíl od okolních středisek zde bylo příjemně "dýchatelno". V provozu je také dětský areál s pojízdným kobercem a kolotočem. Celý týden bylo krásné počasí, z Annenského vrchu byly vidět Beskydy, chvílemi i slovenské Roháče. Letošní novinkou je celosezonní skipas -...

zobrazit celý report

30.01.2016  | Andělská Hora

autor: MisaBuc
hodnocení:

Annaberg v Andělské Hoře nedaleko Bruntálu je příjemné středisko, kde hrají prim rodiny s dětmi. V provozu jsou tři vleky, dvě velké sjezdovky a jedna menší. I přes oblevu posledních dnů jsou podmínky dobré. Během sezony se bude konat řada akcí, mezi nimi i závody s ČT Sport na vrchol.

zobrazit celý report

30.01. - 01.02.2015  | Andělská Hora

autor: MisaBuc
hodnocení:

Slunečné počasí, příjemný mix přírodního a umělého sněhu, bombardino a pro děti palačinky - takové byly pololetní prázdniny ve středisku Annaberg v Andělské Hoře.

zobrazit celý report

29.12.2014  | Andělská Hora

autor: MisaBuc
hodnocení:

Slunečné počasí, velmi dobře vysněžený kopec, přiměřeně návštěvníků a vytopená roubenka s odpočívárnou - takový byl první lyžařský den v areálu Annaberg v Andělské Hoře ležící 15 km od Bruntálu. Jedná se o jedno z mála středisek v Česku, kde děti lyžují do osmi let zdarma a můžete si koupit i zlevně...

zobrazit celý report

23.02.2014  | Andělská Hora

autor: mikura2
hodnocení:

Andělská hora 23.2.2014: sníh a sluníčko = ideální kombinace pro relaxaci a pohyb na čerstvém vzduchu. Lyžuje se bez čekání, ale je to spíše na pohodu než na nějaké výkony. K celodenímu skipasu je hodina ve wellness aqua centru v Bruntále grátis. Tím dostane celodenní relaxace další rozměr. Návrat p...

zobrazit celý report

16.02.2013  | Andělská Hora

autor: MisaBuc

Malé kompaktní středisko, kde myslí na rodiny s dětmi. Lyžuje se tu na třech sjezdovkách, tratě jsou vždy dobře upravené a to i proto, že rolbaři mezi sebou hecují, komu se to podaří lépe. Na Annabergu leží čerstvý přírodní sníh. Letos se tu velmi investovalo – do zmodernizovaného vleku, stavby roub...

zobrazit celý report

05.01.2013  | Andělská Hora

autor: MisaBuc

Přestože celou páteční noc v Jeseníkách propršelo, v sobotu se v Andělské Hoře rozjel dvoukotvý vlek vyvážející lyžaře ve středisku Annaberg. To letos prošlo velkou rekonstrukcí a omlazenému skiareálu to velmi pomohlo.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Privátní apartmán Top
Orientační cena za noc vč. skipasu a dopravy 1 024 Kč/os.
Hotel Park
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 1 704 Kč/os.
Résidence Le Village
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 372 Kč/os.