Flachauwinkl Kleinarl - aktuální report z 25.02.2020 - SNOW.cz

Flachauwinkl Kleinarl aktuální report z 25.02.2020

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Salcbursko

Flachauwinkl Kleinarl - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Orhor
 • hodnocení:
 • návštěva od: 25.02.2020 do: 25.02.2020
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Kleinarl je menší středisko spíše rodinného charakteru a zároveň vhodné pro vyznavače freeskingu - Absolut park je jeden z největších parků vůbec.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Poměrně dlouhé sjezdovky modré a červené obtížnosti, část z nich přímo určená pro děti - doplněná o řadu graficky podivně malovaných zvířat. Absolut park plný skoků zakončený U-rampou a oblast s přírodními překážkami ze dřeva vhodně doplňuje menší počet sjezdovek. Propojeni skibusem přes dálnici směr Zauchensee jsme tentokrát vynechali.

Sněhové podmínky:

Proměnlivá kvalita sněhu od zmrzlých ploten po typicky jarní firn. Množství sněhu od cca 60 do 180 cm.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Sedačky většinou s bublinou, vynikající obsluha, kdy téměř všem menším dětem pomáhají s úsměvem nasednout. Od příští sezony bude přímé spojení novou kabinkovou lanovkou Panoramalink přímo nad Wagrain kousek pod horní stanici Flying Mozart.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Menší fronty celý den, výjimkou je doba oběda, kdy se jezdilo bez front. Typická ranní špička na nástupních stanicích. Překvapilo mne množství dospělých lyžařů, kteří jezdili hůř než malé děti.

Doprava do střediska a parkování:

Parkování bez problémů u Shuttlebergu, parkoviště se zbytky ledu a kamínků.

+ plusy

 • Zatím menší rodinné středisko
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

16. - 23.03.2019  | Flachauwinkl Kleinarl

 • autor: ruzape
 • hodnocení:

Trochu zastrčené středisko, patřící do oblasti Salzburger Sportwelt, má celkem pestrou nabídku různých terénů. Vzhledem ke své poloze není tak na ráně jako sousedící Wagrain.

13. - 15.12.2018  | Flachauwinkl Kleinarl

 • autor: zemlo
 • hodnocení:

Flachauwinkl Kleinarl je menší areál obklopený mnohem věhlasnějšími sousedy. Přitom nabízí poměrně zajímavé sjezdovky se skoro kilometrovým převýšením na obě strany údolí. Bohužel při naší čtyřdenní návštěvě Ski amade byli ve Flachauwinklu Kleinarlu asi nejslabší podmínky pro lyžování. To bylo způso...

12. - 19.03.2016  | Flachauwinkl Kleinarl

 • autor: ruzape
 • hodnocení:
Díky své poloze je možné očekávat větší klid na svahu než ve Flachau a Wagrainu, které jsou první na ráně. Co nelze čekat, jsou lepší ceny, vysolíte 48 eur za den, jako všude ve Sportweltu. Hodinové odstupňování, jak už je skoro také všude zvykem, je pro lyžaře nevýhodné, senior ať je v klidu a tady se na slevu neptá. Pro někoho bude dobrá zpráva, že šmírovací kamera, alespoň dole v Kleinarlu, zřejmě chybí. Ještě zajímavost k tarifům: Rozdělení sezóny na high, low atd. téměř zmizelo, ale pozor! Sleva na finále sezóny začíná dnem 2.4.2016, oficiální konec je ohlášen na 3.4.2016. To je je neodolatelná nabídka? Pokud jde o vlastní lyžování, bylo všechno v pořádku: sněhu dost - zhruba odpovídající oficiálnímu měřidlu pod Mooskopfem, úprava tratí a počasí v kategorii IA. Ještě něco: mobily na svahu můžete klidně poztrácet, najdete svůj, jako já, na dolní stanici v Kleinarlu!

Jasná - Chopok

Jasná - Chopok

Jasná - Chopok

Jasná - Chopok

Jasná - Chopok

Jasná - Chopok

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 40
Otevřené sjezdovky 0 z 96 km