Flachauwinkl Kleinarl - aktuální report z 16. - 23.03.2019 - SNOW.cz

Flachauwinkl Kleinarl aktuální report z 16. - 23.03.2019

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Salcbursko

Flachauwinkl Kleinarl - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: ruzape
 • hodnocení:
 • návštěva od: 16.03.2019 do: 23.03.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Trochu zastrčené středisko, patřící do oblasti Salzburger Sportwelt, má celkem pestrou nabídku různých terénů. Vzhledem ke své poloze není tak na ráně jako sousedící Wagrain.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sportovnější část je situována na straně Kleinarlu, kde je také možno se sklouznout na černé trati pod lanovkou Champion Shuttle. Z vrcholu pod Mooskopfem (1 980 m) směrem k Flachauwinklu lze využít pestrou nabídku modro-červených sjezdovek k pohodovému svezení.
V jarních slunných dnech se osvědčil taktický rychlý přejezd na horní část do Flachauwinklu, po změknutí tratí rychle zpět ke Kleinarlu.

Sněhové podmínky:

Naprosto excelentní. Avizovaných 2,5 m tam určitě bylo, jak ostatně ukazovala oficiální měřidla, rozesetá po terénu. Jedno bylo zcela zapadané, odhadem tak asi 3,5 m sněhu. Na pondělí se ochladilo a napadlo asi 40 cm nového, tak bylo nutné chytit první lano a načechrat prašan. Bohužel, takových dravců bylo víc, tak za chvíli bylo počmáráno ;-).

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Resort je obsluhován většinou pohodlnými šestisedačkami, s výjimkou jedné čtyřky. Loňská novinka, moderní šestka s automatickou zábranou, nazvaná Lumberjack Shuttle se zatím jeví jako úplně zbytečnou investicí - neobsluhuje žádnou novou trať, je jen trochu delší o naprosto plochý dojezd než konkurenční lanovka Bubble Shuttle. Když přehlédnete odbočku k nové lanovce, čeká vás sesouvací zážitek mezi popadanými nováčky, po úzké klikaté cestě až do vesnice. Tato cesta je ještě navíc pěkně, pro povzbuzení, nazvána Family Run. Aby toho nebylo málo, tak byl zároveň zrušen jediný zajímavý vlek v oblasti - Fürstwandlift. Shrnuto - tady musí jedna hvězda jít dolů.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Protože skončily prázdniny, tak bylo na sedačkách i na tratích zcela volno, s výjimkou náhodných skupin.

Občerstvení a aprés-ski:

K občerstvení jsme občas využili boudu Almstüberl s terasou, umístěnou kousek pod vrcholem Mooskopfu, s běžnou nabídkou a s běžnou alpskou drahotou.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava bez problémů po suché silnici až na bezplatné parkoviště v Kleinarlu pod kopcem.

+ plusy

 • Počasí
 • Prašan
 • Málo lidí - klid a mír na svahu

- mínusy

 • Nová lanovka - zrušení vleku
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

25.02.2020  | Flachauwinkl Kleinarl

 • autor: Orhor
 • hodnocení:

Kleinarl je menší středisko spíše rodinného charakteru a zároveň vhodné pro vyznavače freeskingu - Absolut park je jeden z největších parků vůbec.

13. - 15.12.2018  | Flachauwinkl Kleinarl

 • autor: zemlo
 • hodnocení:

Flachauwinkl Kleinarl je menší areál obklopený mnohem věhlasnějšími sousedy. Přitom nabízí poměrně zajímavé sjezdovky se skoro kilometrovým převýšením na obě strany údolí. Bohužel při naší čtyřdenní návštěvě Ski amade byli ve Flachauwinklu Kleinarlu asi nejslabší podmínky pro lyžování. To bylo způso...

12. - 19.03.2016  | Flachauwinkl Kleinarl

 • autor: ruzape
 • hodnocení:
Díky své poloze je možné očekávat větší klid na svahu než ve Flachau a Wagrainu, které jsou první na ráně. Co nelze čekat, jsou lepší ceny, vysolíte 48 eur za den, jako všude ve Sportweltu. Hodinové odstupňování, jak už je skoro také všude zvykem, je pro lyžaře nevýhodné, senior ať je v klidu a tady se na slevu neptá. Pro někoho bude dobrá zpráva, že šmírovací kamera, alespoň dole v Kleinarlu, zřejmě chybí. Ještě zajímavost k tarifům: Rozdělení sezóny na high, low atd. téměř zmizelo, ale pozor! Sleva na finále sezóny začíná dnem 2.4.2016, oficiální konec je ohlášen na 3.4.2016. To je je neodolatelná nabídka? Pokud jde o vlastní lyžování, bylo všechno v pořádku: sněhu dost - zhruba odpovídající oficiálnímu měřidlu pod Mooskopfem, úprava tratí a počasí v kategorii IA. Ještě něco: mobily na svahu můžete klidně poztrácet, najdete svůj, jako já, na dolní stanici v Kleinarlu!

Hintertuxer Gletscher

Hintertuxer Gletscher

Hintertuxer Gletscher

Hintertuxer Gletscher

Hintertuxer Gletscher

Hintertuxer Gletscher

SNOW tipy

Výška sněhu 315 cm
Otevřené lanovky a vleky 10 z 21
Otevřené sjezdovky 24 z 60 km