Bílá - aktuální report z 31.12.2014 - SNOW.CZ

Bílá | aktuální report z 31.12.2014

Bílá - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Beskydy

průměrné hodnocení Bílá:
autor: Danny
hodnocení:
návštěva od: 31.12.2014 do: 31.12.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Na letošní první otestování výbavy, vzhledem k průběhu zimy, docela pohodové poježdění. Teplota se pohybovala okolo -10, takže taková pěkná zima na "horách".

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V provozu sjezdovka za hotelem a dále pak sjezdovka č. 3 u lanovky. Tato sjezdovka se zhruba v 1/3 půlí, takže si člověk může vybrat jízdu po obou stranách lesíku, nejezdí tedy pořád jen jednu trasu, což považuju za pozitivní :-).

Sněhové podmínky:

Sněhu na sjezdovce dostatek, pouze po krajích v blízkosti lesa asi rolbaři trošku zaspali a vzali s sebou nějaký krtinec z lesa, objevovalo se docela dost kamení na povrchu. Taktéž kraje sjedovky nebyly příliš upravené, místy byly rýhy a mezery mezi pásy rolby cca 10 až 15 cm široké i hluboké, při špatném najetí to "smrdělo" úrazem.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V provozu kropmáče za hotelem a dále 4sedačková lanovka s nástupním pásem, která velkou rychlostí zrovna neoplývá, ale myslím, že je to schválně z toho důvodu, aby ta jedna sjezdovka, která momentálně funguje, nebyla tolik přeplněná...

Zalidněnost:

Co se týče lidí, pro někoho jako pro mě ještě v pohodě, pro některé už moc (někteří se otočili na parkovišti se slovy 8 min. v řadě čekat přece nebudu). Jinak mě vycházela jedna cesta nahoru i dolů na cca 15 min i s čekáním ve frontě a jízdou lanovkou, což si myslím, že na 1 km dlouhou sjezdovku není příliš...

Občerstvení a aprés-ski:

U lanovky venkovní bufet a lá maringotka (pamatuje možná ještě šemíka jako hříbě :-D) ale na občerstvení bohatě postačuje (nealko, pivo, čaj, párek v rohlíku, klobása). U parkoviště je potom klasická restaurace.

Doprava do střediska a parkování:

Cesta na Bílou vede kolem přehradní nádrže Šance, sloužící jako zásobárna pitné vody, z tohoto důvodu je na cestách zakázáno solit. Leží na nich tedy uježděný sníh sypaný kamennou drtí, místy byly cesty hodně kluzké.

+ plusy

  • Pro mne relativně dobrá dostupnost
  • Bezplatné parkoviště
  • Stříkali nový sníh i během dne, ale pouze mimo otevřené sjezdové tratě

- mínusy

  • Kamení a díry na okrajích sjezdovky
  • Pouze 2 pokladny, nejdelší frontu jsem stál během celého dne tam :-)
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

14.01.2018  | Bílá

autor: cestmir
hodnocení:

Vzhledem k dlouhodobé nepřízni počasí a špatným sněhovým podmínkám v Beskydech jsme byli rádi, že si vůbec můžeme zalyžovat. Sluníčko svítilo, teploty příjemné, tak co doma.

zobrazit celý report

22.12.2017  | Bílá

autor: TomasT11
hodnocení:

V minulé sezóně jsem toto středisko nenavštívil, o to více jsem se těšil na předvánoční lyžovačku. Očekávání nic nezkazilo a den jsme si užili, jak jen to šlo.

zobrazit celý report

11.02.2017  | Bílá

autor: ondraszek
hodnocení:

Vyjímečně jsme se vypravili na večerní lyžování. Středisko Bílá je známé tím, že se zde sjíždí "celá Ostrava", a proto se mu poměrně vyhýbám. O to jsem byl víc překvapený, jak málo lidí v sobotu bylo. Bohužel ani menší počet lidí nezachránil otřesné sněhové podmínky a nebýt upraveného úzkého pruhu s...

zobrazit celý report

16. - 18.12.2016  | Bílá

autor: fish33
hodnocení:

Jedno z největších středisek uprostřed Beskyd, nabízející moderní zázemí, čtyřsedačkovou lanovku a široké upravené sjezdovky dostatečně pokryté systémem umělého zasněžování. Vzhledem k lokalitě v Beskydech nabízí výborné ježdění za velmi výhodnou cenu (především na okrajích sezóny) s možností ubytov...

zobrazit celý report

18.12.2016  | Bílá

autor: cestmir
hodnocení:

Super předvánoční "lyžovačka". Převážná část střediska v provozu. Minimum lidí. Pohoda.

zobrazit celý report

16.12.2016  | Bílá

autor: skatona
hodnocení:

Prvni patecni odpoledni pojezdeni na Bile bylo docela mile. Sedacka jezdila poloprazdna, u vleku zadna fronta, snehove podminky sice ne uplne udealni, ale dobre. S parkovanim jako obvykle zadny problem, tentokrat se nam povedlo zaparkovat do konce hned u boudy na skipasy. Jinak se tam natacelo zprav...

zobrazit celý report

05.03.2016  | Bílá

autor: hans
hodnocení:

Protože sledujeme reality show ČT4 Sport na vrchol pravidelně, vyrazili jsme na Bílou za nimi.

zobrazit celý report

31.12.2015  | Bílá

autor: mottomb
hodnocení:
Ve čtvrtek 31.12.2015 jsem navštívil Bílou, konečně začalo mrznout a tak jsem vyrazil. V Beskydech se lyžuje ještě na Mezivodí, ale zvolil jsem Bílou. V provozu jen 400 metrů sjezdovky a kotva na jihu za hotelem Bauer. Ostatní sjezdovky se neustále zasněžují. Na sjezdovce leží asi 20 cm souvislé sněhové pokrývky. V některých místech pod sněhovými děly se nacházely kuličky sněhu, ale sjezdovka byla bez kamenů. Při podmínkách, které v Beskydech panují si nelze na nic stěžovat. Fronta na na kotvu byla jen nárazově a to jezdila jen kotva.

17.03.2015  | Bílá

autor: Anavi
hodnocení:

Na Bílou jezdíme vždy až závěrem sezóny, ale to jsme ještě v této době netušili, jak se zima na horách posune až do velikonočního dubna. Do Beskyd nemáme takové spády, ale každý rok Bílou tak dvakrát navštívíme a zjišťujeme, co je nového. Tento rok jsme moc velké změny ani nepozorovali.

zobrazit celý report

22.03.2015  | Bílá

autor: TomasT11
hodnocení:

Na Bílou jsme s rodinou vyrazili uzavřít letošní lyžařskou sezónu. V Beskydech za současných sněhových podmínek to byla jasná volba.

zobrazit celý report

25.03.2015  | Bílá

autor: skatona
hodnocení:

Ve středu jsem byl s kamarády na Bílé. Středisko využíváme pravidelně, a i tentokráte naprostá spokojenost.

zobrazit celý report

15.03.2015  | Bílá

autor: cestmir
hodnocení:

V prosinci jsme v tomto středisku sezonu zahájili a vzhledem k předpovědi na nadcházející týden jsme ji dnes také ukončili. K čemuž jsme s radostí využili skipasy ze SNOW 88.

zobrazit celý report

09.03.2015  | Bílá

autor: honza11
hodnocení:
Dopoledne perfektni sjezdovky. Fronta vcelku velka, ale rychle to odsypa. Odpoledne nahore boule, ale nic katastrofalniho. Fronta zadna. Moc pekna nedelni lyzovacka. K tomuto stredisku mam jedinou vyhradu. Stanek na dojezdu je primitivni a stejne tak posezeni u neho. Dovedl bych si zde predstavit samoobsluznou restauraci s terasou a opalovacimi lehatky.

26. - 28.12.2014  | Bílá

autor: jeaniss
hodnocení:

Nejsme zdatní lyžaři a v Bílé nás zaujalo složení sjezdovek. Tak jsme využili vánočních svátků a silvestrovského volna a vyrazili tam.

zobrazit celý report

10.03.2014  | Bílá

autor: Anavi
hodnocení:

Spokojenost po všech stránkách. Velké neplacené parkoviště s novým moderním sociálním zařízením, pokladny, občerstvení a nástup na lanovku, vše na jednom místě. Milé uvítání na lanovce a upozornění na zasněžování i během dne.

zobrazit celý report

02.01.2010  | Bílá

Bílá je mezi kandidáty na nejlepší moravské středisko obdařena příjemně členitým a svižným svahem a moderní sedačkovou lanovkou. Hendikep své nižší polohy vyvažuje solidním zasněžovacím systémem – v době návštěvy (2. ledna) se zdejšími hustými lesy táhly jen bílé stužky tratí a přírodní sníh teprve ...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Parkhotel Kirchberg
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 518 Kč/os.
Résidence Le Valset
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 709 Kč/os.
Residence Serrada
Orientační cena za noc vč. skipasu 873 Kč/os.