Velké Karlovice - aktuální report z 31.12.2014 - SNOW.cz

Velké Karlovice aktuální report z 31.12.2014

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Beskydy

Velké Karlovice - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: MichalW
 • hodnocení:
 • návštěva od: 31.12.2014 do: 31.12.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Machůzky

Skiareál Machůzky leží kousek za Velkými Karlovicemi směrem ke slovenské hranici. Bylo to naše první letošní lyžování. Mezi svátky lyžuji docela nerad, protože to je hodně frekventovaný termín a letošní průběh (ne)zimy tomu také nepřidal. Dnes zahájili sezónu, vysněžené bylo zhruba do půlky délky kopce. Mají letos nový odbavovací systém s bezdotykovými skipasy, který dnes ale nefungoval :-), a tak se chodilo přes volný turniket. Ceny dnes byly smluvní a byli tací, kteří lyžovali zdarma.

Tři hvězdy jsem dal za alespoň půl kopce se slušným sněhem, čtvrtou za dnešní velmi příznivé ceny, relativně málo lidí a vůbec dnešní celkovou pohodu. Opravdu jsem si až nečekaně dobře zajezdil.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V areálu je jedna sjezdovka o délce něco přes kilometr. Řekl bych poctivá červená s měnícími se sklony. Vysněžena byla zhruba do půlky délky, v zasněžování se pokračuje. V průběhu provozu ale nezasněžovali, i když byla teplota v mínusových hodnotách. Prý budou pokračovat v noci.

Sněhové podmínky:

Jak píšu výše, umělý sníh, přírodního okolo jen kolem 5 až 10 cm. Na povrchu vyházeny kamínky nebo co to bylo, za nohy to netahalo. Ale s lyžemi po servisu bych asi trpěl... Povrch držel celý den výborně. V nejprudší spodní části to bylo nalevo zledovatělé, napravo nahrnutý sníh, ale žádné boule. Kvalitou sněhu ještě v odpoledních hodinách jsem byl velmi mile překvapen.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Ve středisku je vlek Tatrapoma H130 - je to ten se s odpojitelnými unašeči a zásobníkem unašečů. Když není k dispozici sedačková lanovka, tak tento vlek mám raději než kotvu. Bohužel první den ostrého provozu vlekaře trochu nachytal. Unašeče se zasekávaly v zásobníku - odjelo třeba 20 lyžařů a pak 5 minut ani jeden:-( - snažili se vypreparovat zaseklý unašeč v zásobníku. Ale v průběhu dne se to zlepšovalo a odpoledne už to jelo tak, jak má.

WC v provozu v předsíni restaurace pod kopcem.

Zalidněnost:

To bylo příjemné překvapení. Lidi "tak akorát", čekání přijatelné. Dobu čekání jsem nestopoval, ráno to bylo horší kvůli výpadkům vleku, postupně se to zlepšovalo a poslední 2 hodiny to byla úplná bomba (na to že jsou vánoční prázdniny). Návštěvníci výpadky brali sportovně, nikdo nijak nenadával, prostě pohodová atmosféra. Možná za to mohly i ty "smluvní ceny":-)

Občerstvení a aprés-ski:

Uprostřed kopce byl bufet U veverek, nabídku nevím, nebyl jsem tam. Celou dobu provozu tam byl hrozen lidí. Dole je "restaurace" s jednoduchými jídly (smažený sýr, řízek, hranolky, výborná kyselica :-)...) a po naši návštěvu příjemnou obsluhou.

Doprava do střediska a parkování:

Do Velkých Karlovic směrem od Vsetína není problém. Od kruhového objezdu se nesolí, ale žádný kopec ke zdolání tam není. Parkoviště není asi nijak organizované, plochy k odstavení auta zbývalo dost, ale nebylo to prohrnuto.

+ plusy

 • Na vánoční prázdniny málo lidí
 • Sjezdovka i pro sportovní lyžaře
 • Rychlý vlek (když funguje) a hlavně ne kotva :-)

- mínusy

 • Svah není úplně vhodný pro začínající lyžaře - hlavně dojezd
 • Drobné kamínky na sjezdovce
 • Zázemí je přece jen skromnější (ale pro mne dostačující)
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

03.03.2018  | Velké Karlovice

 • autor: cico
 • hodnocení:

Příjemný "malý" lyžařský areál U Bambuchu, pár stovek metrů od centra Velkých Karlovic ve směru ke Karolince (při cestě od Makovského sedla), je sice vidět z hlavní silnice, nicméně je dokonale schovaný a nebýt reklamní cedule, tak by jej člověk přehlédnul, což by byla škoda. Za necelých čtyři sta k...

01.01.2017  | Velké Karlovice

 • autor: MichalW
 • hodnocení:

Letos nám v tuzemsku začala lyžařská sezóna výborně a je tak trochu ostuda, že jsem se na lyže dostal až o vánočních prázdninách. Z důvodu předpokládané vysoké návštěvnosti jsem původně plánoval vyzkoušet jen nějaké večerní lyžování, nakonec jsem se o Silvestru držel zkrátka a vyrazil až na Nový rok...

Mitterfirmiansreut (Mitterdorf)

Mitterfirmiansreut (Mitterdorf)

Mitterfirmiansreut (Mitterdorf)

Mitterfirmiansreut (Mitterdorf)

Mitterfirmiansreut (Mitterdorf)

Mitterfirmiansreut (Mitterdorf)

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 6
Otevřené sjezdovky 0 z 5 km