Velké Karlovice - aktuální report z 01.01.2017 - SNOW.cz

Velké Karlovice aktuální report z 01.01.2017

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Beskydy

Velké Karlovice - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: MichalW
 • hodnocení:
 • návštěva od: 01.01.2017 do: 01.01.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Letos nám v tuzemsku začala lyžařská sezóna výborně a je tak trochu ostuda, že jsem se na lyže dostal až o vánočních prázdninách. Z důvodu předpokládané vysoké návštěvnosti jsem původně plánoval vyzkoušet jen nějaké večerní lyžování, nakonec jsem se o Silvestru držel zkrátka a vyrazil až na Nový rok do Velkých Karlovic - střediska Machůzky. Pokud se třeba ubytujete v nějaké okolní chalupě, můžete si koupit vícedenní skipas, který sdílí další střediska nejen z údolí Vsetínské Bečvy a každý den lyžovat jinde.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Machůzky tvoří poctivě červená kilometrová sjezdovka proměnlivého sklonu. Spodní dojezd k vleku by se dokonce dal označit černou barvou. Bokem je ještě mírná cvičná louka s vlastním vlekem, ale tu jsem snad ještě neviděl v provozu. Navíc si myslím, že by začátečníci měli trochu problém se sem a hlavně odsud na lyžích dostat. Bylo by dobré nějak označit již neudržovanou část hlavní sjezdovky, protože právě v napojení na cvičnou louku je svah hodně široký a člověka láká si to trošku více nadjet... a skončí v neudržované zmrzlé krustě - nic moc pocit.

Sněhové podmínky:

Sjezdovka pokryta zmrzlým umělým sněhem, tak na hranici zvládnutelnosti "běžným" lyžařem. Ti, co rádi tvrdo pod lyžemi, si také museli přijít na své, a tak spokojeni mohli být všichni. Spodní prudký dojezd samozřejmě seškrábaný, chtělo to sjíždět spíše po okrajích. Mimo sjezdovky spíše poprašek, nahoře tak 5 cm.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Kilometrová odpojitelná Tatrapoma i se zalomením a krátkým sjezdem, víc již toho na vleku snad být nemůže. Vlek na cvičné louce mimo provoz, ani unašeče nebyly zavěšeny. Toalety dole u parkoviště, případně v restauraci. Co bych doplnil - nějaké lehátka na odpočinek. Tím, jak jsem zmlsaný sedačkovými lanovkami, jsem po hodině myslel, že mi upadnou nohy.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost prostě parádní. Na parkovišti asi deset zamrzlých aut ubytovaných návštěvníků, deset aut nás jednodenních a patnáct aut běžkařů. Na vleku nikdo nebo max. 2 lidi, nahoře stačilo 20 až 30 sekund počkat a člověk měl sjezdovku sám pro sebe. Lyžařský sen. Otočka nahoru - dolů dala nějakých 6 až 7 minut, takže po hodině jsem toho měl dost.

Občerstvení a aprés-ski:

Asi v půlce svahu občerstvení U veverky se svařákem, bombardinem, kávou, čajem, párky, atd. za vcelku lidové ceny. Dole restaurace kde vaří, nyní nevyzkoušeno. Ale minule jsem si dal vynikající kyselicu.

Doprava do střediska a parkování:

Machůzky jsou až ke konci údolí Bečvy, dále je ještě Razula. Od Ústí u Vsetína vesnice střídá městečka, je to docela zdlouhavá, ale plynulá jízda. I přes -10 °C silnice vlhké nenamrzlé nebo suché. Parkoviště jeden velký led, ale s opatrností zvládnutelné.

+ plusy

 • Malé středisko s dobrou atmosférou
 • Datum 1.1. bez lidí, ale ani jindy tu asi nezažijete přelidnění
 • Dobře upravená sjezdovka
 • Parkoviště hned u dolní stanice vleku, takže žádná turistika s výbavou na rameni

- mínusy

 • Kilometrová sjezdovka + stejně dlouhá Tatrapoma - není to na celodenní lyžování. Ale zase ušetříte...
 • Začátečníkům bych tohle středisko nedoporučil
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

03.03.2018  | Velké Karlovice

 • autor: cico
 • hodnocení:

Příjemný "malý" lyžařský areál U Bambuchu, pár stovek metrů od centra Velkých Karlovic ve směru ke Karolince (při cestě od Makovského sedla), je sice vidět z hlavní silnice, nicméně je dokonale schovaný a nebýt reklamní cedule, tak by jej člověk přehlédnul, což by byla škoda. Za necelých čtyři sta k...

31.12.2014  | Velké Karlovice

 • autor: MichalW
 • hodnocení:

Machůzky

Skiareál Machůzky leží kousek za Velkými Karlovicemi směrem ke slovenské hranici. Bylo to naše první letošní lyžování. Mezi svátky lyžuji docela nerad, protože to je hodně frekventovaný termín a letošní průběh (ne)zimy tomu také nepřidal. Dnes zahájili sezónu, vysněžené bylo zhruba d...

Whakapapa

Mölltaler Gletscher

Kaunertaler Gletscher

Ovčárna - Praděd

Zugspitze

Sölden

SNOW tipy