Velké Karlovice - aktuální report z 01.01.2017 - SNOW.cz

Velké Karlovice aktuální report z 01.01.2017

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Beskydy

Velké Karlovice - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: MichalW
 • hodnocení:
 • návštěva od: 01.01.2017 do: 01.01.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Letos nám v tuzemsku začala lyžařská sezóna výborně a je tak trochu ostuda, že jsem se na lyže dostal až o vánočních prázdninách. Z důvodu předpokládané vysoké návštěvnosti jsem původně plánoval vyzkoušet jen nějaké večerní lyžování, nakonec jsem se o Silvestru držel zkrátka a vyrazil až na Nový rok do Velkých Karlovic - střediska Machůzky. Pokud se třeba ubytujete v nějaké okolní chalupě, můžete si koupit vícedenní skipas, který sdílí další střediska nejen z údolí Vsetínské Bečvy a každý den lyžovat jinde.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Machůzky tvoří poctivě červená kilometrová sjezdovka proměnlivého sklonu. Spodní dojezd k vleku by se dokonce dal označit černou barvou. Bokem je ještě mírná cvičná louka s vlastním vlekem, ale tu jsem snad ještě neviděl v provozu. Navíc si myslím, že by začátečníci měli trochu problém se sem a hlavně odsud na lyžích dostat. Bylo by dobré nějak označit již neudržovanou část hlavní sjezdovky, protože právě v napojení na cvičnou louku je svah hodně široký a člověka láká si to trošku více nadjet... a skončí v neudržované zmrzlé krustě - nic moc pocit.

Sněhové podmínky:

Sjezdovka pokryta zmrzlým umělým sněhem, tak na hranici zvládnutelnosti "běžným" lyžařem. Ti, co rádi tvrdo pod lyžemi, si také museli přijít na své, a tak spokojeni mohli být všichni. Spodní prudký dojezd samozřejmě seškrábaný, chtělo to sjíždět spíše po okrajích. Mimo sjezdovky spíše poprašek, nahoře tak 5 cm.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Kilometrová odpojitelná Tatrapoma i se zalomením a krátkým sjezdem, víc již toho na vleku snad být nemůže. Vlek na cvičné louce mimo provoz, ani unašeče nebyly zavěšeny. Toalety dole u parkoviště, případně v restauraci. Co bych doplnil - nějaké lehátka na odpočinek. Tím, jak jsem zmlsaný sedačkovými lanovkami, jsem po hodině myslel, že mi upadnou nohy.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost prostě parádní. Na parkovišti asi deset zamrzlých aut ubytovaných návštěvníků, deset aut nás jednodenních a patnáct aut běžkařů. Na vleku nikdo nebo max. 2 lidi, nahoře stačilo 20 až 30 sekund počkat a člověk měl sjezdovku sám pro sebe. Lyžařský sen. Otočka nahoru - dolů dala nějakých 6 až 7 minut, takže po hodině jsem toho měl dost.

Občerstvení a aprés-ski:

Asi v půlce svahu občerstvení U veverky se svařákem, bombardinem, kávou, čajem, párky, atd. za vcelku lidové ceny. Dole restaurace kde vaří, nyní nevyzkoušeno. Ale minule jsem si dal vynikající kyselicu.

Doprava do střediska a parkování:

Machůzky jsou až ke konci údolí Bečvy, dále je ještě Razula. Od Ústí u Vsetína vesnice střídá městečka, je to docela zdlouhavá, ale plynulá jízda. I přes -10 °C silnice vlhké nenamrzlé nebo suché. Parkoviště jeden velký led, ale s opatrností zvládnutelné.

+ plusy

 • Malé středisko s dobrou atmosférou
 • Datum 1.1. bez lidí, ale ani jindy tu asi nezažijete přelidnění
 • Dobře upravená sjezdovka
 • Parkoviště hned u dolní stanice vleku, takže žádná turistika s výbavou na rameni

- mínusy

 • Kilometrová sjezdovka + stejně dlouhá Tatrapoma - není to na celodenní lyžování. Ale zase ušetříte...
 • Začátečníkům bych tohle středisko nedoporučil
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

03.03.2018  | Velké Karlovice

 • autor: cico
 • hodnocení:

Příjemný "malý" lyžařský areál U Bambuchu, pár stovek metrů od centra Velkých Karlovic ve směru ke Karolince (při cestě od Makovského sedla), je sice vidět z hlavní silnice, nicméně je dokonale schovaný a nebýt reklamní cedule, tak by jej člověk přehlédnul, což by byla škoda. Za necelých čtyři sta k...

31.12.2014  | Velké Karlovice

 • autor: MichalW
 • hodnocení:

Machůzky

Skiareál Machůzky leží kousek za Velkými Karlovicemi směrem ke slovenské hranici. Bylo to naše první letošní lyžování. Mezi svátky lyžuji docela nerad, protože to je hodně frekventovaný termín a letošní průběh (ne)zimy tomu také nepřidal. Dnes zahájili sezónu, vysněžené bylo zhruba d...

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn

SNOW tipy

Výška sněhu 50 cm
Otevřené lanovky a vleky 6 z 17
Otevřené sjezdovky 12 z 22