Loser aktuální report z 24.01.2015

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Štýrsko

Loser - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: skiwelt
 • hodnocení:
 • návštěva od: 24.01.2015 do: 24.01.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Loser bylo posledním z námi navštívených středisek v rámci několikadenního putování po menších rakouských střediscích. Hned na úvod mohu napsat, že to byla nejhorší zkušenost a v porovnání s mnou již posanými středisky (Planneralm, Riesneralm a Tauplitz), byl Loser v době naší návštěvy absolutně nejhorší. O to víc mě mrzí, že kvůli tomuto středisku jsem zakoupil o den delší skipas Snowvalley. O víkendu v provozu pouze 18 km z celkového počtu 30 km a i přesto, že jsem tuto skutečnost znal, tak jsem sem vyrazil. Rozhodnutí to ale nebylo moc dobré. Středisku dávám jeden a půl hvězdy, a to za dvě pohodlné lanovky a krásný výhled na jezero.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

První jízda po červené sjezdové trati číslo 20 byla opravdu trápením. Sjezdovka plná hromad sněhu a celkem vysokých muld. Připadal jsem si jak před dávnem na šumavském Špičáku, když jsem se snažil o sjetí známé sjezdovky Šance. Jízda na této straně areálu neměla cenu. Navíc další na mapě lákavé sjezdovky jsou v této části zavřené. Proto jsem dlouho neváhal a vydal se na protější kopec. Jízda červenou jedničkou do údolí byla podobná a prví dojem z areálu byl špatný. Na trati kamení, vydřená místa... Nejlepší úsek trati byl asi 100m dojezd k lanovce, který byl bez kamení. Pro carvingové oblouky naprosto špatné. Jediná sjezdovka bez kamení, ploten a muld byla modrá trojka, nicméně ta je spíše přejezdem k pomalé sedačkové lanovce L2. Z tratí jsem byl rozčarovaný a ten den mi přišlo, že jsou upravené spíše pro skikros. Další tratě na okraji areálu již nebylo možné vyzkoušet, ani jedna sjezdovka zde nebyla v provozu.

Sněhové podmínky:

Středisko udávalo 80 cm sněhu. Místy mimo tratě bylo sněhu docela dost, možná se hodnota k 80 cm vzdáleně blížila, ale tratě vydřené, ledové, kamenité a plné hromad nahrnutého sněhu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Na tak malé středisko dvě skvělé 6sedačky, rychlé a pohodlné. Dále jedna čtyřka, která ale nebyla v provozu, ta vede až na vrchol a jedna pomalá a ne příliš pohodlná 2sedačka. Poté ještě několik vleků, které jsem ani nezkusil, navíc v provozu byl pouze jeden.

Zalidněnost:

U lanovek jsem byl s přítelkyní vždy sám, na tratích občas potkal skupinu školáků. Jinak zalidněnost prakticky nulová, na to že byl víkend.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení jsem zde nevyzkoušel, přešla mě chuť na cokoli po sjetí sjezdovek ve velmi špatném stavu. Nicméně na trati č. 1 je k dispozici Loser Hutte s úžasným výhledem na jezero a u parkoviště byl otevřený bar.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava sem není vůbec složitá ani náročná, bez stoupání a bez nutnosti použití řetězů. Parkování u lanovek zdarma.

+ plusy

 • Výhled na jezero
 • Parkování zdarma
 • Dvě pohodlné šestisedačky

- mínusy

 • Sjezdovky ve velmi špatném stavu
 • Otevřeno jen něco málo přes polovinu tratí
 • Cena 39 EUR za denní skipas při momentálním stavu tratí je víc než hodně
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

06. - 10.02.2023  | Loser

 • autor: David 2023
 • hodnocení:

Středisko Loser je ideální pro rodiny s dětmi. Dojezd na parkoviště je bez problému. My jsme měli to štěstí, že jsme měli slunečné počasí - bez jediného mráčku. I když byla hlavní sezona, tak nebyly žádné fronty u vleku. Nádherné výhledy vám zatají dech. Začátkem února byla rána velmi chladná - až -20 stupňů Celsia, ale už o půl jedenácté bylo jenom -5 stupňů a na slunci pocitově 0 stupňů. Jídlo jsme měli dole v restauraci u nástupní stanice - gulášovou polívku s ohřátou houskou za 6 € a šunkovou pizzu za 13 €. Určitě se budeme vracet.

19.12.2021  | Loser

 • autor: svena
 • hodnocení:

Naší 3denní tour začínáme v menším areálu Loser. Středisko nabízí kolem 30 km sjezdovek - jedná se o menší středisko, rozprostřené na dvou svazích ve výšce 850 až 1 800 m n. m.

03.03.2019  | Loser

 • autor: doum25
 • hodnocení:

Na první březnový víkend jsme naplánovali jednodenní lyžovačku v Alpách. Rozhodovali jsme se mezi areály Hinterstoder, Dachstein West a Loser. Nakonec vyhrál posledně jmenovaný z toho důvodu, že jsme zde předpokládali nejmenší návštěvnost, což se vyplnilo. Počasí se také celkem vydařilo, takže jsme ...

Červenohorské sedlo

Červenohorské sedlo

Červenohorské sedlo

Červenohorské sedlo

Červenohorské sedlo

Červenohorské sedlo

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 8
Otevřené sjezdovky 0 z 9