Loser - aktuální report z 24.01.2015 - SNOW.cz

Loser aktuální report z 24.01.2015

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Štýrsko

Loser - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: skiwelt
 • hodnocení:
 • návštěva od: 24.01.2015 do: 24.01.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Loser bylo posledním z námi navštívených středisek v rámci několikadenního putování po menších rakouských střediscích. Hned na úvod mohu napsat, že to byla nejhorší zkušenost a v porovnání s mnou již posanými středisky (Planneralm, Riesneralm a Tauplitz), byl Loser v době naší návštěvy absolutně nejhorší. O to víc mě mrzí, že kvůli tomuto středisku jsem zakoupil o den delší skipas Snowvalley. O víkendu v provozu pouze 18 km z celkového počtu 30 km a i přesto, že jsem tuto skutečnost znal, tak jsem sem vyrazil. Rozhodnutí to ale nebylo moc dobré. Středisku dávám jeden a půl hvězdy, a to za dvě pohodlné lanovky a krásný výhled na jezero.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

První jízda po červené sjezdové trati číslo 20 byla opravdu trápením. Sjezdovka plná hromad sněhu a celkem vysokých muld. Připadal jsem si jak před dávnem na šumavském Špičáku, když jsem se snažil o sjetí známé sjezdovky Šance. Jízda na této straně areálu neměla cenu. Navíc další na mapě lákavé sjezdovky jsou v této části zavřené. Proto jsem dlouho neváhal a vydal se na protější kopec. Jízda červenou jedničkou do údolí byla podobná a prví dojem z areálu byl špatný. Na trati kamení, vydřená místa... Nejlepší úsek trati byl asi 100m dojezd k lanovce, který byl bez kamení. Pro carvingové oblouky naprosto špatné. Jediná sjezdovka bez kamení, ploten a muld byla modrá trojka, nicméně ta je spíše přejezdem k pomalé sedačkové lanovce L2. Z tratí jsem byl rozčarovaný a ten den mi přišlo, že jsou upravené spíše pro skikros. Další tratě na okraji areálu již nebylo možné vyzkoušet, ani jedna sjezdovka zde nebyla v provozu.

Sněhové podmínky:

Středisko udávalo 80 cm sněhu. Místy mimo tratě bylo sněhu docela dost, možná se hodnota k 80 cm vzdáleně blížila, ale tratě vydřené, ledové, kamenité a plné hromad nahrnutého sněhu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Na tak malé středisko dvě skvělé 6sedačky, rychlé a pohodlné. Dále jedna čtyřka, která ale nebyla v provozu, ta vede až na vrchol a jedna pomalá a ne příliš pohodlná 2sedačka. Poté ještě několik vleků, které jsem ani nezkusil, navíc v provozu byl pouze jeden.

Zalidněnost:

U lanovek jsem byl s přítelkyní vždy sám, na tratích občas potkal skupinu školáků. Jinak zalidněnost prakticky nulová, na to že byl víkend.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení jsem zde nevyzkoušel, přešla mě chuť na cokoli po sjetí sjezdovek ve velmi špatném stavu. Nicméně na trati č. 1 je k dispozici Loser Hutte s úžasným výhledem na jezero a u parkoviště byl otevřený bar.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava sem není vůbec složitá ani náročná, bez stoupání a bez nutnosti použití řetězů. Parkování u lanovek zdarma.

+ plusy

 • Výhled na jezero
 • Parkování zdarma
 • Dvě pohodlné šestisedačky

- mínusy

 • Sjezdovky ve velmi špatném stavu
 • Otevřeno jen něco málo přes polovinu tratí
 • Cena 39 EUR za denní skipas při momentálním stavu tratí je víc než hodně
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

03.03.2019  | Loser

 • autor: doum25
 • hodnocení:

Na první březnový víkend jsme naplánovali jednodenní lyžovačku v Alpách. Rozhodovali jsme se mezi areály Hinterstoder, Dachstein West a Loser. Nakonec vyhrál posledně jmenovaný z toho důvodu, že jsme zde předpokládali nejmenší návštěvnost, což se vyplnilo. Počasí se také celkem vydařilo, takže jsme ...

Loser

Loser

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 8
Otevřené sjezdovky 0 z 34 km