Lipno - aktuální report z 23. - 25.01.2015 - SNOW.CZ

Lipno | aktuální report z 23. - 25.01.2015

Lipno - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Šumava

průměrné hodnocení Lipno:
autor: HH
hodnocení:
návštěva od: 23.01.2015 do: 25.01.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Nadmořskou výškou a počtem kilometrů sjezdovek sice Lipno lehce zaostává za největšími krkonošskými středisky, kvalitou služeb je ovšem jasně na špičce. Šumavské rodinné středisko nabízí standard služeb plně srovnatelný s Rakouskem, ovšem za české ceny. V provozu jsou všechny tři sedačky a většina sjezdovek. Na svazích leží kolem 45 centimetrů převážně technického sněhu. V českých podmínkách bezkonkurenční je pak nabídka nelyžařských atrakcí, které zpestří váš pobyt v případě špatného počasí. Pokud se v Lipně ubytujete, dostanete automaticky destinační kartu LipnoCard, která vám umožní čerpat slevy na většinu poskytovaných služeb. Pověstnou třešničkou na dortu byly hned dvě víkendové promoakce s možností zadarmo otestovat nové lyže nebo se ohřát a nechat děti zahrát si o zajímavé ceny.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V provozu je naprostá většina sjezdovek. Perfektně upravená je páteřní sjezdovka Jezerní a to včetně přípojek Spojovací a Školní. Na mapě jsou sice zakreslené dvě, vedle sebe jdoucí sjezdovky, ale ve skutečně se jedná o jednu, na české poměry extrémně širokou pistu modré barvy. Díky své přehlednosti, šířce a mírnému převýšení je to ideální místo pro začínající lyžaře a děti. Na druhou stranu 899 metrů vysokého Kramolína vede hned trojice sjezdovek – modrá Dámská, sportovnější, červená Pánská a nejprudší sjezdovka s příznačným názvem Střecha. Ta je ale aktuálně bohužel mimo provoz. Druhým kopcem v areálu je Sluneční vrch s dvěma sjezdovkami. Sportovnější lyžaři ocení horní buben Promenádní sjezdovky, která dokonce splňuje parametry mezinárodní lyžařské federace FIS. Děti si zase užijí členitou sjezdovku Lišáka Foxe se skikrosovou bránou, odbočkami do lesa a několika hupy. Samostatnou kategorií je dětské hřiště Foxpark s dvěma pojízdnými koberci a možností zapůjčit pomůcky pro výuku lyžování. Od různých kruhů, volantů, přes pěnové tyče až po smetáky na přidržování špiček malých lyžařů. Hřiště je zdarma. Novinkou letošní zimy je Bambini park pro děti do 4 let, ale to zatím kvůli horším sněhovým podmínkám zavřené.

Sněhové podmínky:

Na sjezdovkách leží kolem 45 centimetrů převážně technického sněhu. Přes víkend mírně sněžilo, ale sjezdovky byly i tak perfektně upravené.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

O orientaci na rodiny s dětmi svědčí i složení lanovek. Na Lipně jsou k dispozici tři čtyřsedačkové lanovky a tři pojízdné koberce. Nepohodlné kotvy nebo pomy zde nenajdete. Zázemí včetně toalet najdete na dolní stanici lanovky u centrálního parkoviště, případně je možné navštívit horskou chatu na vrcholu Kramolína či restauraci u Yettiho na sjezdovce Dámská. Ve středisku je široká nabídka kvalitního apartmánového ubytování alpského stylu.

Zalidněnost:

Přestože parkoviště bylo minimálně opticky zaplněné do posledního místa, netvořily se výrazné fronty a sjezdovky byly poloprázdné. Krátce, maximálně do 3 minut, se muselo čekat na čtyřsedačce Jezerní, zadní čtyřsedačky byly naprosto bez čekání.

Občerstvení a aprés-ski:

Přímo u centrálního parkoviště se dá zajít do samoobslužné restaurace alpského typu Lanovka. Vynikající svíčkovou pořídíte za 129 Kč, meruňkové knedlíky za 89 Kč, kulajdu za 35 Kč a půllitr točené Kofoly za 30 Kč. Ve středisku lze dojít i na výbornou pizzu nebo šťavnatý steak za ceny odpovídající kvalitě. Obecně aprés-ski a doplňkové služby jsou hlavní devízou Lipna. Všeobecně známá je stezka v korunách stromů, ale pokud vyrazíte s dětmi, tak spíše oceníte aquapark s vířivkami a divokou řekou nebo hopsárium s trampolínami, obřím nafukovacím klokanem a super prolézací dráhou. Na všechny atrakce dostanete samozřejmě slevu s LipnoCard.

Doprava do střediska a parkování:

Na Lipno se vyplatí jet alespoň na dva dny. Pokračující výstavba dálnice D3 sice výrazně urychlila cestu z Prahy, i tak ale počítejte s téměř tříhodinovou cestou. Parkovat se dá zadarmo přímo u lanovky Jezerní. Po Lipně jezdí zadarmo skibus.

+ plusy

  • Vynikající kvalita doplňkových služeb a 100% orientace na rodiny
  • Perfektní profil modré sjezdovky Jezerní aneb superširoká „dálnice“ pro děti a začátečníky
  • Přeprava výhradně pohodlnými čtyřsedačkami
  • Parkování zadarmo pro karavany i přes noc

- mínusy

  • Chybějící prudké, delší sjezdovky pro zkušené lyžaře

Zajímavé odkazy

zima.lipnoservis.cz

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

16.12.2018  | Lipno

autor: doum25
hodnocení:

Vzhledem k tomu, že konečně dorazila zima, vyrazili jsme v neděli na předvánoční lyžovačku na Lipno. Byl to druhý den provozu střediska, v sobotu proběhla otevírací akce. Předpokládali jsme, že lyžařů by před Vánoci ještě nemuselo být tolik, což se vyplnilo.

zobrazit celý report

03. - 04.02.2017  | Lipno

autor: Paullus
hodnocení:

Každý rok se na Lipno vydáváme, byť to je pro nás 300 km. Děti si zde vždy užijí lyžování. Nyní jsme chytli akci, kdy na pololetní prázdniny měly za samé jedničky na pololetní vysvědčení lyžování za 20,-. Zároveň v sobotu zde probíhala promo akce se Seatem. Soutěže pro děti i zdarma teplé nápoje urč...

zobrazit celý report

28.01.2017  | Lipno

autor: doum25
hodnocení:

Nadcházející víkend sliboval pěkné, i když mrazivé, počasí, a tak jsme se rozhodli v sobotu vytáhnout lyže a vyrazili jsme i vzhledem k využití skipasu ze SNOW 1+1 na Lipno. Byla to naše první (zimní) návštěva tohoto střediska. Ráno po osmé hodině ukazoval teploměr v autě na parkovišti -14 °C, v prů...

zobrazit celý report

16. - 22.01.2017  | Lipno

autor: marketa_z
hodnocení:
Krásný, sněhový a slunečný týden strávený na Lipně. Na Lipno jezdíme už 4. rokem, ale letos byly podmínky naprosto nejlepší. Jeli jsme mimo top sezónu, tudíž nikde nikdo. Sjezdovky výborně zasněženy, padal přírodní prašánek, přidaná nová dráha ve snowparku, novější sjezdovka u lesa. A co je ze všeho nejlepší, se spoluprací s časopisem SNOW skiareál Lipno poskytoval 1+1 celodenní skipas zdarma, takže jsme s přítelem jezdili oba celý den za 680 Kč.

11.01.2017  | Lipno

autor: ju72
hodnocení:
Aktuální informace z Lipna: uplatnění kuponu v pohodě, svahy průměrné, vhodné hlavně pro starší děti. V pracovní den zcela bez front. Čekání žádné. Sjezdovky upravené. Občerstvení celkem v pohodě, ceny malinko vyšší. Celkově spokojenost (ale pozor, o víkendu nebo v únoru bych tam asi, vzhledem k množství lidí, nejezdil). Cena po slevě se SNOW příjemná, jinak 710,- celodenní permice?!

01. - 03.01.2017  | Lipno

autor: Lukáš Vavrda - SNOW
hodnocení:
Sjezdovky jsou vesměs dobře upravené a už je i velmi málo lidi, jen se občas priplete pod nohy had lyžařské školy. Modrá směr Lipno hodně mírná, kdyz fouká proti, musíte bruslit. Opačná strana lepsi, odpoledne ale vybrousene plotny. Dnes otevřena černá, ale zatím spis nesjizdna.Na sjezdovkách 30 az 40 cm technického sněhu, dnes v noci slepeno cca 8 čísly přírodního, takže lehký poprasek i mimo sjezdovky. Mráz, silný vítr - pocitova teplota nízká, do toho pomalejší lanovky... 3 sedackove lanové dráhy, ale pomalé, to je velká nevýhoda. Lidí středně. Fronty nejsou, občas i volna sjezdovka. Občerstvení drahé. Najite se u Yettiho nebo u Lanovky okolo 150 Kc. Parkování přímo pod sjezdovkou, bez problému.

23.01.2016  | Lipno

autor: ghope
hodnocení:
Po pár dnech lyžovačky na Jasné trochu zklamání. Lanovky subjektivně jako by "nakopávaly", nejsou tak komfortní. Bohužel jsme si nasadili laťku hodně vysoko. Sjezdovky krátké a denní skipas za 660 Kč se mi zdá drahý. Pro děti zábavy dost, ale pro pár dospělých skoro nuda.

02.01.2015  | Lipno

autor: nemozny
hodnocení:
Dorazili jsme amatérsky až na 11. a Lipno - Kramolín byla tou dobou apokalypsa. Strašlivé množství lidí, ale hlavně dětí. Vyšlápli jsme nahoru pěšky a sjezdovky vypadaly perfektně upravené. Každopádně kinder areál. Pokud umíte víc než pluzit, nemá to tu smysl. V opačném případě vřele doporučuji, mírné a dlouhé sjezdovky a samé sedačky jsou parádní na učení. Dvě hvězdy za pěkné, mírné sjezdovky.

07. - 09.03.2014  | Lipno

autor: Paullus
hodnocení:

Ujet 350 km se vyplatilo! :-D
Poprvé v tomto vyhlášeném areálu a nebyli jsme zklamáni. Měli jsme obavy z množství a kvality sněhu, ale podmínky byly na datum a počasí slušné. Do 14. hodin se lyžovalo dobře, pak už sluníčko pracovalo a sníh byl dost těžký. Hlavně na Jezerní sjezdovce byla vydřená m...

zobrazit celý report

14. - 16.01.2010  | Lipno

Lipno prošlo úspěšnou proměnou z kdysi chátrajícího provinčního areálku ve všestrannou zimní rodinnou destinaci a rok od roku působí živěji a návštěvnost roste. Aktuálně jsou v provozu všechny jeho atrakce – kromě sjezdovek i bruslení na zamrzlém jezeře, běžecké stopy či bobová dráha. Lyžařů bylo p...

zobrazit celý report

14.02.2009  | Lipno

Malé Lipno se letos blýsklo největší modernizační smrští na českých horách. Tři nové 4sedačky, posílení zasněžování, prodloužení a rozšíření sjezdovek, ... – to vše slibovaly prospekty. A výsledek? Opravdu milé překvapení.

Nové Lipno vykřesalo z přírodního potenciálu mírnějších svahů Kramolína a...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Residence Rochebrune
Orientační cena za noc vč. skipasu a dopravy 1 063 Kč/os.
Appartements im Schindlhaus
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 914 Kč/os.
Résidence Bordes D
Orientační cena za noc 1 493 Kč/os.