Svratka - aktuální report z 31.01.2015 - SNOW.cz

Svratka aktuální report z 31.01.2015

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Vysočina

Svratka - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: duruz
 • hodnocení:
 • návštěva od: 31.01.2015 do: 31.01.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Skiareál Svratka se nachází ve stejnojmenném městečku, které leží nedaleko Žďáru nad Sázavou. Slibné počasí, přírodní sníh a teploty okolo nuly se postaraly o dokonalou strukturu sněhu, která propojila umělý sníh a prašan z minulých dnů. Azurová obloha, kamarádský přístup ze strany obsluhy a pohodová atmosféra. Co víc si člověk může přát. Středisko si na nic nehraje a působí opravdu svěže a příjemně. Sice je zde obyčejná poma, ale dostane vás nahoru stejně dobře jako sedačka. Právě atmosféra a pohodová obsluha vám vynahradí menší nedostatky, které mají kopce s menším počtem techniky, která je jinak čím dál více potřeba.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovka je specifická svým profilem a také šířkou v horní části svahu. Pro některé lyžaře může působit prvních 30 metrů prudce. Pokud však dodržíte zásady bezpečné jízdy šikmo svahem, dokážete si užít i tuto část. Po cca 100 metrech se svah začíná otevírat a přechází v krásnou louku s ideálním sklonem pro dokonale vykrojený oblouk. Délka svahu je 400 m s převýšením 82m. Horní stanice se pak nachází ve výšce 742 m n. m. Večerní lyžaři si užijí umělé osvětlení.

Sněhové podmínky:

Počasí se naštěstí umoudřilo a připravilo všem sněhovou nadílku, která dokonale propojila jednotlivé vrstvy sněhu. Díky rolbě, ač postarší, se daří udržovat svah v dobré kondici. Pokud si přivstanete a přijedete na otevíračku, svezete se jako páni :-).

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Hlavní sjezdovku odbavuje klasická poma, která vyveze na kopec 400 osob za hodinu. Po pravé straně najdete dětský vlek, který se skládá z kladky a lana. Vaše dítko tedy potrénuje i ruce. Vlek i poma mají příjemnou rychlost, která hodně pomůže začátečníkům.

Zalidněnost:

Svah není tolik vyhledáván, proto zde nebývají větší fronty. Pokud se však nějaká vytvoří, nejedná se o dlouhé čekání. Kopec nebývá nijak přeplněný a dá se vždy najít mezera jak pro začátečníky, tak pro zkušené sjezdaře. Na rozdíl od Harusova kopce v Novém Městě na Moravě se do Svratky sjíždí ohleduplní lyžaři, kteří se navzájem nijak neohrožují.

Občerstvení a aprés-ski:

Přímo v areálu najdete malý bufet, kde si zakoupíte spíše drobné občerstvení. Pokud očekáváte plnohodnotný oběd, budete se muset spokojit s párkem v rohlíku ne tatrankou. Čaj, rum nebo limonáda je samozřejmostí.

Doprava do střediska a parkování:

Do střediska se můžete dopravit po vlastní ose nebo využít MHD. Zastávka je nedaleko od svahu na hlavní silnici. Neviděl jsem však, že by takového způsobu někdo využil.

+ plusy

 • Krásné okolí a příroda
 • Malé fronty
 • Super personál
 • Sněhové podmínky

- mínusy

 • Poloha areálu nepřeje umělému zasněžování
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

10.01.2017  | Svratka

 • autor: METALIK
 • hodnocení:

Středně dlouhá vesnická sjezdovka, upravený terén, malý bufet s okýnkem, kde se zároveň prodávají i skipasy, které jsou levné, dá se koupit jen hodina ježdění. Můj dojem velmi vylepšil velký vojenský vytápěný stan, kde se dalo sednout, odpočívat, převléknout a sníst vlastní jídlo. Personál ochotný a...

10.01.2017  | Svratka

 • autor: METALIK
 • hodnocení:
Toto středisko jsem objevil naprosto náhodně letos v lednu a určitě se tam vrátím. Místní sjezdovka je kratší, ale upravená, bez front, ceny příznivé, je zde možnost koupit si levně jízdenku po hodinách. U vleku je krásně vytopený vojenský stan se stoly a lavicemi, kde se návštěvník může ohřát, převléknout, sníst vlastní jídlo, což jsem v době návštěvy ocenil, když bylo mínus 10 stupňů.

Svratka

Svratka

Svratka