Skiresort Černá hora - Pec - aktuální report z 05. - 08.02.2015 - SNOW.cz

Skiresort Černá hora - Pec aktuální report z 05. - 08.02.2015

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Krkonoše

Skiresort Černá hora - Pec - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: svena
 • hodnocení:
 • návštěva od: 05.02.2015 do: 08.02.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Skiresort Černá hora - Pec nabízí cca 37 km sjezdovek pro všechny typy lyžařů, od rodin jezdící z dětmi, pohodáře, až po sportovní lyžaře. Každé ze středisek má jinou atmosféru, a svou specifickou kulisu. Co mají společného je kromně skipasu hodně návštěvníku z Polska a Německa, což vytváří dojem opravdu velkého resortu. My jsme navštívili Velkou Úpu, Janské lázně a Pec. Černý důl a Svobodu nad Úpou jsme nestihli. Určitě doporučuji na delší návštěvu, pokud chcete poznat všechna střediska. Skiresort nabízí i dostatek sjezdovek na večerní lyžováni.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Velká Úpa - tady jsme zkusili ve čtvrtek večerní lyžování na sjezdovce Modřín. Sjezdovka je modrá, cca 500 m dlouhá s tereními zlomy, proto se tváří trochu težší, obzvlášt večer nebo pro slabší lyžaře. Má svou vlastní pokladnu a je obsloužena kotvou.

Janské Lázně - asi nejvíce sportovní středisko celého Skiresortu, bohužel v pátek dopoledne nejezdila kabinka kvůli silnému větru (byla spuštěna až kolem 13. hodiny), tudíž nešlo sjet celou sjezdovku Pod kabinkou, ale bylo nutné se napojit na sjezdovku Zalomená, která byla perfektně upravena a nabízela krásné svezení středním obloukem, a na Protěž.
Nejvíce vytížená byla sjezdovka Protěž - dlouhá 1800 m, ve své horní polovině prudší, ale pěkně šíroká, vhodná i na carvingový oblouk. Bohužel už kolem 12. hodiny se začaly tvořit menší muldy, ale plotny žádné.
Dále jsme vyzkoušeli Anděla, krásne svezení, pouze v horních partiích byl nafoukaný sníh od silného větru. Anděl je pěkně členitá, ale bohužel hodně úzká sjezdovka, kde jedete jen těsně kolem kotvy. Délka sjezdovky cca 1000 m, být trochu širší tak nemá chybu.
Černou horu doplňuje ješte množství přejezdových míst, kde se můžete napojit na další sjezdovky. Hoffmanky jsme ani nezkusily.
Na vrcholu se nachází ještě 2 sjezdovky pro opravdu nejmenší. Areálu dominují červené sjezdovky, vhodné pro sportovní jízdu.

Pec pod Sněžkou - krásné středisko, vhodné jak pro začátečníky, tak pokročilé. Do střediska se dostanete přes sjezdovku Javor, což to krásná kilometrová dálnice s konstantním červeným sklonem, rozdělena dvěma kotvami na dvě sjezdovky, a dále spojovací cestou na Vysoký svah, odkud vede zážitková sjezdovka s tunelem, kde se dále sjede pod Zahrádky a Hnědý vrch, odkud je zase spojovací cesta nazpět do Pece. Odtud se můžete vydat sedačkou na Hnědý vrch, a kotvou na Zahrádky a Vysoký svah. Sjezdovky jsou na všechny strany, takže lze být celý den na slunci.
Hnědý vrch - sportovní červená sjezdovka asi 1,5 km dlouhá, náročnější si mohou střihnout i jediný černý asi půlkilometrový úsek v Peci.
Zahrádky - červená přes kilometr dlouhá svižná, členitá sjezdovka obsloužena kotvou, a její kolegyně, také červená, ale kratší, doplněna radarem a taktéž kotvou. Na vrcholu Zahrádek se ještě nachází modrá sjezdovka Klondike a Zahrádky 3 (délka asi 400 m), velice vhodné pro začátečníky a děti, ale také pro ty, kteří chtějí třeba jen pilovat techniku.
Vysoký svah - modrá sjezdovka, dlouhá 1 km s konstantním sklonem, doplněna skikrosovou dráhou a tunelem, kterou si ti menší dovedli pěkně užívat.
V horních partiich se ještě nachází kratší červené sjezdovky Eso a Mulda, které jsou pěkně jezdivé, ale bohužel krátké. Celým areálem prochází množství spojovacích cest a vše je logicky uspořádano tak, aby se z každého místa dalo dojet zpět do Pece. Všechny sjezdovky byly ráno a dopoledne nádherně upravené, přimrzlé a nažehlené. Odpoledne byly již hlavní tahy ale trochu rozbité.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky vynikající. V údolí souvislá vrstva sněhu, na sjezdovkách jak v Janských Lázních, tak v Peci podle údajů 70-100 cm jak technického tak přírodního sněhu (v Peci bylo přírodního více) a všude bílo, žádná vydřená místa, ani plotny. Při našem odjezdu napadlo dalších 15 cm prašanu....
Pátek odpoledne a celá sobota bez mraků.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Janské Lázně nabízí lepší komfort díky kabince a 4sedačce Protěž (i když pomalejší), dále můžete využít kotvu na Andělu. V plánu je ještě sedačka na Hoffmanky.
V Peci nabízí jen jednu 4sedačku na Hnědý vrch, jinak pouze kotvy a pomy, což je podle mého největší mínus střediska.
Vlekaři příjemní a nápomocni, tudíž bez větších problému.

Zalidněnost:

Zalidněnost byla střední, nikde se moc nečekalo, na Protěži v pátek ráno max. 5 minut, přes den méně. To stejné na Andělu. Odpoledne v Peci max. do 5 minut, stejně tak v sobotu, kdy bylo lidí do konce méně než v pátek.
Na sjezdovkách se nikde netvořil žádný špunt, a každý si mohl jet to své. Největší nával očekávám o pražských prázdninách.

Občerstvení a aprés-ski:

Všude dostatek občerstvení, chat a penzionů, kde se dalo na svahu pěkně posedět. V Janských Lázních jsme využili hříbek na Černé hoře a občerstvení na Protěži.
V Peci jsme se nejlépe najedli na Žižkově boudě a pizzerii na Zahrádkách. V samotné Peci nespočet možností kde se občerstvit a najíst.
Doporučuji navštívit aquacentrum v Janských Lázních, kde máte 20% slevu po předložení skipasu.

Doprava do střediska a parkování:

Bydleli jsme mezi Pecí a Velkou Úpou, a tak jsme využívali skibusy, které jezdily pravidelně a přímo pod svah, díky čemuž nám odpadly problémy s parkováním. Parkoviště byla všude plná, ale na sjezdovkách to nebylo znát.
Mezi Černou horou a Pecí funguje tzv. Skitour, což je doprava rolbou, která vás od horní stanice kabinkové lanovky vyveze asi 500 m do kopce, odkud sjedete na lyžích ke Kolínské boudě, kde vás druhá rolba doveze až do Pece k sjezdovkám.

+ plusy

 • velký areál
 • společný skipas na 37 km sjezdovek
 • rozmanitý terén
 • místní skibusy a Skitour
 • krásné výhledy na Sněžku
 • infrastruktura Skiresortu

- mínusy

 • jednoznačně kotvy a pomy v Peci
 • dražší skipas: 1 den 650 Kč, 3 dny 1 800 Kč
 • větší vzdálenosti mezi areály
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

20.03.2024  | Skiresort Černá hora - Pec

 • autor: mikels
 • hodnocení:

Dlouhodobě jsem sledoval předpověď počasí a dnes mělo být krásně slunečno. Vše se vyplnilo a já si pro dnešní den vybral skiresort Černá hora. Skipas jsem zakoupil online za cenu 570 Kč, což byla cena, za kterou jsem zde otevíral sezonu. Takže dneškem tuto sezonu zde uzavírám a musím říci, byl jsem ...

07.03.2023  | Skiresort Černá hora - Pec

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:

Když se ke mně dostaly skipasy do SkiResortu za něco málo přes 500 Kč, rozhodl jsem se konečně po několika letech zrealizovat svůj plán a projet všechny jeho areály v jeden den a především si poprvé v životě zalyžovat v Černém Dole a Velké Úpě. Roky prorokované lanovkové propojení je dle všeho (možn...

11.01.2023  | Skiresort Černá hora - Pec

 • autor: Adéla Černohubá
 • hodnocení:

Skibus č. 2, který má za úkol dopravit cestující do Pece pod Sněžkou, zastavil na nevyznačeném místě skupince lyžařů, kteří měli čekat na zastávce, ale autobus jim zastavil asi 150 m od zastávky. Na zastávce pak čekaly 2 školní skupiny, které si přivstaly, aby stihly tento autobus, jenže nebyl dostatek místa, protože autobus zastavil tam, kde neměl. Museli jsme tedy čekat na další, který jel za mnohem delší dobu, kterou jsme mohli strávit lyžováním. Doufám, že toto byla ojedinělá událost a že byl pan řidič pouze neuvědomělý. Tato situace se doufám nebude opakovat. Jsem zklamaná.

25.12.2022  | Skiresort Černá hora - Pec

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Obleva sice spláchla z Krkonoš zimní atmosféru, ale ne možnost si zalyžovat. A s trochou štěstí i velmi dobrou možnost. Výborné firnové ježdění na Černé hoře ráno doprovodilo i slunce. A poté, co horu zalila mlha, mile překvapily Portášky ve Velké Úpě.

15.03.2020  | Skiresort Černá hora - Pec

 • autor: Nahoru Adolu
 • hodnocení:

Konečně napadl sníh, přituhlo a předpověď slibovala krásný slunečný víkend. Původně jsme měli v plánu sjezdování. Bohužel nám ale okolnosti posledních dnů vzali vítr z plachet. Tak přináším poslední letošní běžkoreport z předčasně zavřených areálů. Tento víkend byly v Krkonoších v provozu asi jen 2 ...

29.12.2019  | Skiresort Černá hora - Pec

 • autor: plamice
 • hodnocení:

Toto stredisko jsme navstivili zcela poprve v ramci silvestrovske dovolene. Bohuzel celkovy dojem zkazila jen hromada lidi, jinak jindy tu musi byt moc fajn. Nejlepsi zazitek byl asi prejezd z Cerne hory do Pece pod Snezkou a lyzovani v Peci. Dve hvezdy jsou jen za tu preplnenost a spatnou organizac...

12. - 14.12.2018  | Skiresort Černá hora - Pec

 • autor: tereskaska
 • hodnocení:

Návštěva střediska ve mně zanechala dojem nezájmu o prosincového klienta. Byli jsme ubytovaní na jedné z bud nad Pecí nedaleko sjezdovky Klondike a ještě den před odjezdem jsme měli ujištění od provozovatele areálu, že sjezdovky v Peci budou od středy 12. 12. fungovat, alespoň v omezené míře. Až v d...

09.03.2018  | Skiresort Černá hora - Pec

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Dálší prázdninový den trávím ve Skiresortu. Oproti čtvrtku, kdy zde byla neskutečná mlha, je v pátek o 100 % hezčí počasí. Sluníčko sem tam krásně svití, sněhu je stále dost a hlavně je zde neskutečně málo lidí. To jsem fakt nečekal. Takhle to mám rád. Dnešní den beru jako výlet na lyžích a objíždím...

07.02.2018  | Skiresort Černá hora - Pec

 • autor: andy97
 • hodnocení:

Pro středeční den jsme chtěli využít plného potenciálu Skiresortu a tak jsme věnovali dopoledne Černé hoře a odpoledne Peci pod Sněžkou za využití přejezdu a roleb SkiTour. Černá hora lehce zklamala úzkými sjezdovkami a rychlou tvorbou muld/ledových ploch, naštěstí Pec na tom byla lépe a odpolední č...

14.01.2018  | Skiresort Černá hora - Pec

 • autor: gimli35
 • hodnocení:

Dnešní den byla naprostá lyžařská idyla. Všechny sjezdovky v Peci otevřeny, k tomu ranní jasná obloha a zimní kulisy... Nádhera. :-)

16.02.2017  | Skiresort Černá hora - Pec

 • autor: skart
 • hodnocení:

Konečně po nějaké době vysvitlo slunce a tak jsme okamžitě vyrazili na hory. Tentokrát padla volba na pořádný areál - Skiresot Černá hora - Pec. Až na nějaké nedostatky to byl krásný den strávený na slunci. Cena za rodinu 2+2 na celý den je 2 300 Kč. Jen pro srovnání, ve Skimu Malá Úpa, kde jsou vla...

05.03.2016  | Skiresort Černá hora - Pec

 • autor: skart
 • hodnocení:

Už dlouho jsme čekali na pořádný přísun přírodního sněhu, abychom mohli vyzkoušet Skitour. A když konečně trochu napadlo, tak nebylo na co čekat a vyrazili jsme. Na Černé hoře se nám líbilo méně, v Peci zase více. V průměru to tedy vychází na 4 vločky.

20.02.2016  | Skiresort Černá hora - Pec

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Úkol dne zní: projet všechny sjezdovky s dcerou, která je zde poprvé a hlavně vyzkoušet propojení obou středisek rolbou! Celodenní permice stojí 750 Kč a dítě jezdí za 530 Kč. Dopoledne jezdíme ne Černý hoře a pak se rolbou a na lyžích přesunujeme do Pece. Je to zajimavý přejezd. Na lyžích to jede r...

24.09.2015  | Skiresort Černá hora - Pec

 • autor: sejk68
 • hodnocení:

Včera jsem se rozhodl, že si udělám inspekční cestu v dalším z horských středisek, kde, jak již několikrát ukazovali v televizi, probíhá nalévání miliónů do nové lanovky a celkové modernizace. Auto jsem zanechal v Chotěvicích a dál jsem pokračoval po trase Hostinné, Rudník, Fořt, Černý Důl a pak na ...

14. - 19.09.2015  | Skiresort Černá hora - Pec

 • autor: purple
 • hodnocení:

Letně-podzimní zkoumání

Při své návštěvě Krkonoš jsem neopomněl podívat se na nově budovaná dopravní zařízení a nové sjezdovky v oblasti černá hora, Černý Důl a Pec pod Sněžkou. Nad Janskými Lázněmi je před dokončení sedačková lanovka Hofmanky - nástup hned pod Hoffmanovou boudou a maličko v...

12.12.2013  | Skiresort Černá hora - Pec

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Už kvůli úniku z ponuré oblačné „deky“ v nížinách se v těchto dnech vyplatí vyrazit na hory, zalité sluncem.

Zdaleka nejrozsáhlejší lyžování v Česku v současnosti skýtá Černá hora – otevřeno je 10 km sjezdovek. A bylo velmi příjemné, i když v tomto období poněkud netradičně díky luxusním skoroja...

Nová Paka - Máchovka

Nová Paka - Máchovka

Nová Paka - Máchovka

Nová Paka - Máchovka

Nová Paka - Máchovka

Nová Paka - Máchovka

SNOW tipy