Karlov pod Pradědem - Pawlin - aktuální report z 08.02.2015 - SNOW.cz

Karlov pod Pradědem - Pawlin aktuální report z 08.02.2015

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Jeseníky

Karlov pod Pradědem - Pawlin - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Kirkous
 • hodnocení:
 • návštěva od: 08.02.2015 do: 08.02.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Spíše rodinné středisko na konci Karlova pod Pradědem s modrými sjezdovkami, asi jediné, které není propojeno s ostatními areály v okolí jednotným odbavovacím systémem a jednotným skipasem (ale o to také mírně levnější).

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V podstatě dvě modré sjezdovky - delší asi 800 metrů, ale z toho 100 metrů je užší přejezd lesem od konečné vleku k hlavnímu svahu, který je zpočátku mírný, pak se svažuje více a vyznačuje se také několika menšími terénními zlomy. Je široká, ale zůstává svými parametry modrá. Druhá sjezdovka je oddělená od první několika stromy, je kratší, povlovnější, vhodná spíše pro začátečníky a výuku, také dost široká. Z první je možné přejet i na druhou (nahoře svahu) a dole se zase vrátit na první.

Sněhové podmínky:

Sjezdovky jsou dosněžované, letos jsme si na nich užili i dost přírodního, čerstvě napadeného sněhu, ale lyžovat se obecně dá dlouho, před několika lety jsem na Pawlín jezdil s dětmi v kurzu, všude kolem byla tráva, ale na sjezdovkách sníh (samozřejmě technický) a upravený.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Delší (pravá) sjezdovka je obsluhována rychlopomou a kratším pomalým vlekem, druhá sjezdovka dvěma pomalými vleky s terčíky (pro začátečníky), jedním kratším, do poloviny svahu, druhým až na konec. V areálu je škola pro děti.

Zalidněnost:

Na Pawlíně bývá dost lyžařškých kurzů, areál je levnější než okolní, které jsou propojené jedním skipasem, a to na celodenním skipasu o 100 korun. Proto je také využíván kurzy, zvlášť pro začátečníky. Ideální je lyžování mezi 11.30 a 14.30, kdy je polední klid. Ale i "ve špičku" to šlo.

Občerstvení a aprés-ski:

Dole pod svahem je postavený stan, kde je možné si zakoupit polévku a něco dalšího. Jinak ale v celém Karlově je dost restaurací a možností, kde se najíst, různé kvality i ceny.

Doprava do střediska a parkování:

Před Pawlínem (přes cestu) je velké parkoviště, které umožňuje pojmout dost aut a autobusů, jejichž osazenstvo by se na svahy možná ani nevešlo. Obecně je horší v Karlově úprava vozovek: sníh přes den roztaje na břečku, nikdo ho neodklidí, pak přes noc zmrzne a ráno hurá na led.

+ plusy

 • Vhodné pro rodiny s dětmi a začátečníky
 • Menší zalidněnost
 • Velké parkoviště
 • Nižší cena

- mínusy

 • Nepropojeno s ostatními středisky v okolí
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

15.02.2020  | Karlov pod Pradědem - Pawlin

 • autor: adam 1
 • hodnocení:
Jel jsem až odpoledne s tím, že protáhnu Brahmu. Na místě činu v cca 14.30 h jsem lehce, opravdu lehoučce koketoval s myšlenkou, že bych risknul "ski arénu ratajovou", kolem které jsem projížděl. Ale ne, ne, ne, davy, masakr. Na Pawlině skoro nikdo, v podstatě jen ski kurz v maskách, o kterém jsem věděl, že tam bude. Vydržel jsem do 16 h - 20 jízd za 400,-. I když už pista povolená a jarní, tak s Brahmou no problém. :) Pawlin je opravdu ok varianta jak pro začátečníky, tak děti, tak prostě všechny, kteří chtějí jezdit a ne stát ve frontách. Navíc fajn je tatrapoma, kde prckové (nejen):) získají cenné zkušenosti do budoucna.

08.02.2020  | Karlov pod Pradědem - Pawlin

 • autor: adam 1
 • hodnocení:
Jeli jsme se s "kameramanem" podívat na naše instruktory, jak jim to jde, do areá Pawlin v Karlově který se nachází mezi skiarenou Karlofforatajovskou a Kloboukem :), imo tam to praskalo ve švech :((:)) Byl jsem tu naposled před cca 18 lety, kdy jsme tady začínali se ski s juniorem (23) - nádherné vzpomínky! :)) Počasí na 1* a zároveň jsem chtěl seznámit svojí novou milenku se sněhem, aby to pro ní nebyl takový šok. Za těch 18 let se nic nezměnilo, hurá, jupí, žádný Rataj! Původní Tatrapoma (nezničitelný stroj), vedle asi taky původní pomička . Za 200,- 10 jízd na tatrapomě, kombinoval jsem to i s pomičkou, taková kochačka na slunku. Sice byly tam ty dva kurzy s malými prcky, hady a tak, ale mi to nevadilo, byla to spíše taková recese, ale nakonec fajn slunečný vzpomínkový den. Ještě jedna zajímavost. :) Před těmi 18 lety jsem tu byl na rovných Blizzardech 195 neznámého R, které jsem přivezl od berlínské popelnice, :) a po těch letech zase na sice kratších 185cm, ale zase Blizzech. :)

Zieleniec

Zieleniec

Zieleniec

Zieleniec

Zieleniec

Zieleniec

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 28
Otevřené sjezdovky 0 z 21 km