Achensee - aktuální report z 15.02.2015 - SNOW.cz

Achensee aktuální report z 15.02.2015

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

Achensee - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: HH
 • hodnocení:
 • návštěva od: 15.02.2015 do: 15.02.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Méně známá lyžařská oblast kolem jezera Achensee ukrývá solidní kilometrovou porci sjezdovek, výborné běžkařské trasy, zajímavé itineráře pro skialpové túry a v neposlední řadě také dostatek prostoru a větru pro snowkiting. Kolem Achensee se nachází hned několik rodinných skiareálů, které mají dohromady téměř 60 km sjezdovek. Největší je 30kilometrový Christlum ve vesničce Achenkirch. Doopravdy široké sjezdovky ocení nejen začátečníci a rodiny s dětmi, ale i vyznavačči ostře krojeného carvingového oblouku.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Christum je ideální pro rodiny s malými dětmi, ale také pro milovníky carvingu. Lyžuje na skutečně širokých sjezdovkách s optimálním sklonem. Až na severně orientovaný Nordhangabfhart jsou navíc všechny sjezdovky orientovány na jih. Nejlepší sjezdy jsou červený Zimmererabfahrt od šestisedačky Cabrio Flitzer a černý Gföllalmgraben. V odpoledních hodinách, když sníh povolí, tak je nejlepší právě na sever orientovaný Norghangabfahrt. Pro malé děti je ideální sněhová země (Snowland)u prostřední stanice lanovky, pro teenagery pak funparková sjezdovka pod centrální čtyřsedačkou Bubble.

Sněhové podmínky:

Podle Bergfexu leží na sjezdovkách od 40 do 90 centimetru sněhu. Dopoledne jsou sjezdovky upravené a tvrdé, kolem jedenácté začnou především jižní svahy a dolní partie výrazně měknout.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Přepravu z Achenkirchu do mezipatra Christlum zajišťují čtyřsedačka a starší dvojsedačka, v horní části jezdí moderní šestisedačka. Kromě dvou dětských vleků jsou v areálu také 3 kotvy.

Zalidněnost:

Kombinace extrémně krásného počasí, neděle a termínu jarních prázdnin s sebou bohužel nese čekání. Přibližně sedm minut čtyřsedačce a pět minut na šestisedačce. Kotvy jsou bez čekání.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení a restaurace odpovídají tyrolskému standardu. V Christlumu si můžete vybrat z horské chaty přímo na svahu a několika restaurací u dolní stanice lanovky. Zajímavá je nabídka polyžařských aktivit. Unikátem je hned 6 společností nabízející projížďku na saních tažených koňmi. K dispozici jsou také snowtubing, běžecké trasy, snowkiting, atd.

Doprava do střediska a parkování:

Jedno z nejbližších rakouských středisek. Achensee leží pouhých 458 kilometrů z Prahy. Navíc pokud sjedete z dálnice těsně za Mnichovem v Holzkirchen (podle navigace současně nejkratší i nejrychlejší varianta), tak se zcela vyhnete rakouským dálnicím a tudíž i povinnosti kupovat dálniční známku. Problematický může být nedělní návrat, kdy se do Mnichova vrací většina víkendových turistů a tvoří se tak zácpy. U skiareálu je parkování zdarma.

+ plusy

 • Necelých 460 kilometrů z Prahy a navíc bez nutnosti platit dálniční známku v Rakousku
 • Široké a optimálně prudké sjezdovky ocení rodiny s dětmi, ale i vyznavači ostře řezaných carvingových oblouků

- mínusy

 • V neděli zácpy kolem sousedního Teggernsee
 • Mokrý sníh v odpoledních hodinách na jižně orientovaných svazích

Zajímavé odkazy

http://www.christlum.at/

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

10.03.2016  | Achensee

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Christlum je nenápadný, zato strategicky umístěný lyžařský areál na trase mezi Mnichovem a většinou tyrolských středisek – neleží však při dálnici z Kufsteinu do Innsbrucku, ale na alternativní trase („zkratce“) přes sedlo Achenpass. Turistická oblast kolem jezera Achensee je zvláště pro Mnichovany ...

18. - 19.02.2012  | Achensee

Stressfree skiing v Achensee

Pro české lyžaře téměř neznámé Achensee ukrývá solidní kilometrovou porci sjezdovek, běžkařskou nabídku srovnatelnou se Seefeldem nebo Ramsau, ale také parádní itineráře pro skialpové túry.

Nečekejte ostré řezané třítisícovky, do dlouhých nočních hodin burác...

Livigno

Livigno

Livigno

Livigno

Livigno

Livigno

Výška sněhu 63 cm
Otevřené lanovky a vleky 32 z 32
Otevřené sjezdovky 115 z 115 km