Altenmarkt Radstadt - aktuální report z 22. - 27.03.2015 - SNOW.cz

Altenmarkt Radstadt aktuální report z 22. - 27.03.2015

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Salcbursko

Altenmarkt Radstadt - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: petr.c
 • hodnocení:
 • návštěva od: 22.03.2015 do: 27.03.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Menší areál Radstadt Altenmarkt, který jsme vzhledem k ubytování 300 m od lanovky považovali za nouzové řešení pro případ vyloženě špatného počasí, se nám moc líbil. Jeho přednostmi byly kvalitní sjezdovky a minimum lidí na nich. Při převýšení málo přes 700 m a s vrcholem v 1 500 m zde byly vynikající podmínky.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky nemá cenu popisovat jednotlivě, protože jsou vzájemně propojeny, často se kříží a spojují. Pokud chcete jet sportovně, je ideální jet po sjezdovce 6, která jde přímo pod lanovkou k Radstadtu – je přehledná, dostatečně široká, ale není jednotvárná. Je na ní spousta hran, které ji dělají zajímavou a zároveň „nebezpečnou“. Nebo se dá jet různými spojkami kolem restaurací a statků směrem na Altenmarkt. Za nevýhodu považuji značení sjezdovek. Všem bych dal červenou barvu, rozdíly mezi nimi jsou minimální. V areálu je malý skicross a měřený slalom pro děti. Dětské školky jsou u dolních stanic kabinových lanovek. Mají spíše české parametry. Obsluhovány jsou talířovými vlíčky a jedna pojízdným kobercem.

Sněhové podmínky:

V Radstadtu Altenmarktu jsme lyžovali 3x. Napadl nový sníh, jezdili jsme v mlze i slunečném počasí. Sněhu byl dostatek, byl kvalitní a sjezdovky vydržely dlouho v dobrém stavu. Při slunečném počasí jsme na oběd odjeli z Flachau, kde byl sníh měkký a dole už byla kaše a odpoledne jsme jezdili na tvrdém sněhu v Altenmarktu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Areál obsluhují dvě kabinkové lanovky a 2 odpojitelné sedačky. Jezdili jsme prakticky jen lanovkami, které jsou moderní s nástupem ve výši země, na lanovce v Altenmarktu jsou 2 schody.

Zalidněnost:

Málo lidí, občas kurzy, které jsme museli objíždět, ale pojem fronta jsme nepoznali.

Občerstvení a aprés-ski:

V areálu je několik restaurací, v podstatě se jedná o rakouský standard jak v cenách, tak i v kvalitě. Doporučuji navštívit aquapark v Altenmarktu.

Doprava do střediska a parkování:

Parkoviště jsou přímo u dolních stanic kabinkových lanovek v Radstadtu a Altermarktu, přístup k nim je ve městech dobře označen. Pozor na včasný příjezd na správné pakoviště – vzdálenost mezi nimi je 10 km.

+ plusy

 • málo lidí
 • dobrá orientace svahů
 • pro horší počasí - lyžuje se pod hranicí lesa

- mínusy

 • malé možnosti pro nejmenší lyžaře
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

09. - 10.03.2019  | Altenmarkt Radstadt

 • autor: Vlark
 • hodnocení:

Stredisko už dobre poznáme, vybrali sme si ho z dôvodu očakávania menšej návštevnosti, keďže leží medzi Schladmingom a Flachau a nesklamali sme sa. Malý počet ľudí, všetky pisty a prepravné zariadenia v prevádzke, vzhľadom na počasie skoro jarná lyžovačka. Len počasie nám veľmi nevyšlo, prvý deň po...

24.02.2018  | Altenmarkt Radstadt

 • autor: vlcetin
 • hodnocení:

Výborný kopec skrytý vedle velikánů v rámci Ski amadé nezklamal ani v top sezóně. Ačkoli kolony na dálnici i v údolí Ennstal vypadaly až hrozivě, na perfektně připravených sjezdovkách bylo až překvapivě málo lidí a lanovky bez čekání.

29.01.2017  | Altenmarkt Radstadt

 • autor: Tesna
 • hodnocení:

Po dvou dnech strávených ve Schladmingu, který jsme opět prakticky celý projeli, a po sobotě, která byla co do zalidněnosti nadprůměrná, jsme zvažovali pro nedělní lyžování nějaké menší středisko (kvůli odpolednímu návratu domů i zkrácené). Takové, kde by byl i přes stále vzorové azurové počasí a př...

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 1 z 23
Otevřené sjezdovky 0 z 33