Altenmarkt Radstadt - aktuální report z 29.01.2017 - SNOW.cz

Altenmarkt Radstadt aktuální report z 29.01.2017

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Salcbursko

Altenmarkt Radstadt - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Tesna
 • hodnocení:
 • návštěva od: 29.01.2017 do: 29.01.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Po dvou dnech strávených ve Schladmingu, který jsme opět prakticky celý projeli, a po sobotě, která byla co do zalidněnosti nadprůměrná, jsme zvažovali pro nedělní lyžování nějaké menší středisko (kvůli odpolednímu návratu domů i zkrácené). Takové, kde by byl i přes stále vzorové azurové počasí a příjemné teploty předpoklad nižší návštěvnosti, nebylo daleko od Schladmingu a přitom nabídlo pokud možno zajímavé a pestré lyžování.
Do hledáčku nám padlo menší a vcelku nenápadné středisko Altenmarkt Radstadt, které svou polohou mezi třemi velkými středisky (Schladming, Flachau a Zauchensee) dávalo předpoklad toho, že většina víkendových návštěvníků zamíří do těchto vyhlášenějších rezortů a že by zde mohlo být volněji. A tento předpoklad se 100% naplnil. A i když šlo asi o nejmenší alpské středisko, které jsme kdy navštívili, jednalo se o velmi dobrou lyžovačku, kdy 52 km najetých v pohodovém tempu za 4,5 hodiny mluví za vše.
Jak napovídá název střediska, nachází se přímo nad městem Radstadt a jeden z nástupních bodů leží na loukách na jeho okraji. Druhý nástupní bod leží za městečkem Altenmarkt, přímo u silnice směrem na Zauchensee. My jsme využili nástupní stanici v Radstadtu, neboť jsme přijeli od východu ze Schladmingu a kolem půl deváté dorazili na zatím téměř prázdné parkoviště. U kas vůbec nikdo, takže za pár minut následoval okamžitý nástup na lanovku.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Areál nabízí 17 kilometrů sjezdovek, jejichž barva je zhruba půl na půl modrá a červená, a to při převýšení přes 700 metrů. Nachází se zde pouze krátká, 600 m dlouhá černá sjezdovka, což svědčí o tom, že se jedná spíše o středisko pohodově-rodinné, kde náročnější lyžař bude hledat obtížnější svahy marně. V provozu byly všechny sjezdovky, prvotřídně upravené. Zmíněných pouhých 17 kilometrů také znamená, že prakticky všechny sjezdovky i jejich varianty lze projet za 2 hodiny. Profil všech sjezdovek je nenáročný, bez záludností, ale především červené tratě 4 a 6 jsou i terénně členité a lyžařsky zajímavé.

Nejvytíženější místní sjezdovkou je modrá pětka, která je také nejslunnější. Důsledkem je pak to, že kvůli množství lidí i slunci zde nejdříve vezme kvalita úpravy tratě. Životnost méně exponovaných sjezdovek je mnohem delší a ještě při našem odjezdu okolo 13:30 bylo možné si vychutnat červenou šestku zcela naplno.

Sněhové podmínky:

Udávaná 70centimetrová vrstva sněhu naprosto dostatečná. Sjezdovky bez jakýchkoliv kamínků nebo vydřených míst. Pouze po poledni se postupně začaly tvořit ledové plotny na pár nejprudších zlomech a úsecích. Vzhledem k orientaci svahů převážně na sever jsou tyto dobře odstíněny lesy, neboť areál s vrcholovým bodem 1 571 metrů leží celý v pásmu lesa.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Přepravní zařízení v areálu jsou moderní a dostatečně kapacitně dimenzované. Tvoří je 2 kabinky (z toho jedna o dvou sekcích) z údolních nástupních stanic a k tomu 2 rychlé čtyřsedačky v horním patře areálu, jedna z nich s bublinou. Orientace v areálu je naprosto jednoduchá, neboť všechny 4 lanovky se sbíhají na vrcholu.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost byla i přes víkend a výborné počasí podprůměrná a teprve okolo půl jedenácté bylo možné na dvou nejvytíženějších tratích, širokých dálnicích č. 1 a 5, zaznamenat větší koncentraci lyžařů, a to opět jen zhruba do poledne. Jinak byl provoz na sjezdovkách minimální a taktéž nástup na kabinky byl prakticky pořád okamžitý, maximálně nárazově s čekačkou 1 až 2 minuty. Sedačky bez jakýchkoliv čekaček.

Občerstvení a aprés-ski:

Po celém areálu je rozeseto asi 10 restaurací, které svou kapacitou plně postačují návštěvnosti, stejně jako parkoviště u obou nástupních stanic, ze kterých je to k lanovkám pár desítek metrů. U nástupních stanic obvyklé sociální zázemí, stejně jako u vrcholové stanice kabinky.
Zajímavostí je 6 kilometrů dlouhá sáňkařská dráha, některé dny v provozu i večer.

Doprava do střediska a parkování:

Dopravní dostupnost areálu je vynikající, neboť leží na začátku oblasti Salzburger Sportwelt, pouze několik kilometrů od dálnice A10 a i při příjezdu od východu směrem od Schladmingu jde o pěknou a rychlou státovku. Z parkovišť pár desítek metrů k lanovce.

+ plusy

 • Pěkný mix modro-červených sjezdovek
 • Široká přehledná rodinná modrá č. 5
 • Podprůměrná zalidněnost areálu
 • Moderní a kapacitní přepravní zařízení
 • Dostupnost z dálnice

- mínusy

 • Menší areál a kilometráž sjezdovek
 • Absence náročných svahů
 • Cena skipasu vysoká jako v jiných (a větších) střediscích Ski Amadé
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

09. - 10.03.2019  | Altenmarkt Radstadt

 • autor: Vlark
 • hodnocení:

Stredisko už dobre poznáme, vybrali sme si ho z dôvodu očakávania menšej návštevnosti, keďže leží medzi Schladmingom a Flachau a nesklamali sme sa. Malý počet ľudí, všetky pisty a prepravné zariadenia v prevádzke, vzhľadom na počasie skoro jarná lyžovačka. Len počasie nám veľmi nevyšlo, prvý deň po...

24.02.2018  | Altenmarkt Radstadt

 • autor: vlcetin
 • hodnocení:

Výborný kopec skrytý vedle velikánů v rámci Ski amadé nezklamal ani v top sezóně. Ačkoli kolony na dálnici i v údolí Ennstal vypadaly až hrozivě, na perfektně připravených sjezdovkách bylo až překvapivě málo lidí a lanovky bez čekání.

22. - 27.03.2015  | Altenmarkt Radstadt

 • autor: petr.c
 • hodnocení:

Menší areál Radstadt Altenmarkt, který jsme vzhledem k ubytování 300 m od lanovky považovali za nouzové řešení pro případ vyloženě špatného počasí, se nám moc líbil. Jeho přednostmi byly kvalitní sjezdovky a minimum lidí na nich. Při převýšení málo přes 700 m a s vrcholem v 1 500 m zde byly vynikají...

Říčky v Orlických horách

Říčky v Orlických horách

Říčky v Orlických horách

Říčky v Orlických horách

Říčky v Orlických horách

Říčky v Orlických horách

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 1 z 4
Otevřené sjezdovky 0 z 5