Alpbachtal Wildschönau - Ski Juwel - aktuální report z 16.04.2009 - SNOW.cz

Alpbachtal Wildschönau - Ski Juwel aktuální report z 16.04.2009

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

Alpbachtal Wildschönau - Ski Juwel - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Poslední dobou mi udělá největší lyžařskou radost návštěva malého, zapadlého střediska, kde, se nemusím mačkat s hordami návštěvníků. Přesně tento případ nastal v tyrolském resortu Alpbachtal, připočtu-li k tomu příděl čerstvého sněhu v ten správný okamžit (dvakrát za čtyři dny), dostávám jednen z nejlepších lyžařských zážitků letošní sezóny.

Alpbachtal je známý jako středisko pro rodiny a také se tak prezentuje, obtížnost tratí je však poměrně pěkně rozdělena, téměř dvě třetiny jsou to červené sjezdovky, necelá třetina připadá na modré a najdete zde i pár černě značených kilometrů, konkrétně 5 km.

Nejhezčím koutem tohoto malého střediska jsou bezesporu sjezdovky 9 (červená) a 10 (černá), kde jsem si připadal jako v nejposlednějším zapadlém koutě lyžařského světa. Idilku můžete ještě umocnit v prosklené hospůdce Wiedersberger Horn Hütte u horní stanice vleku, která poskyuje výhled na kopce Standkopf a Galtenberg v závěru údolí.

Právě od ní se asi 500m traverzem dostanete k široké pláni vhodné pro freeride. Ano, v t tomto rodinném středisku nechybí ani kvalitní off-piste. Verbier nebo Chamonix to není, ale místní podmínky předčily naše očekávání.

Více informací najdete na:
alpbacher-bergbahnen.at
alpbachtal.at
tyrolsko.cz

Stát:

Lyžařský areál:

Nejsilnější dojmy:
Sjezdovky:


Sněhové podmínky:


Komfort:


Zalidněnost:Aprés-ski:Doprava do střediska:
Rakousko

Alpbachtal


- Rozhodně sjezdovky č. 9 (červená a 10 (černá), pokud nnad střediskový průměr nevystupují z lyžařského pohledu, pak klidem a panoramaty válcují většinu toho, co (nejen) v Tyrolsku najdete.

- Skvělé, alespoň v době naší návštěvy. Dostatek kvalitní sněhu a dobře upravené sjezdovky. Areál zůstává v provozu do 19.4.2009 (stejně jako většina podstatně výše položených alpských středisek).

- Dvě kabinové lanovky dopravují lyžaře z parkovišť v údolí, sjezdovky jsou obsluhovány sedačkovými lanovkami

- Prakticky nulové čekací doby na lanovky a volné sjezdovky. Snad jen ráno při první cestě nahoru se člověk ocitl v davu a pak se páteřní sjezdovky mírně zahustily odpoledne, kdy většina návštěvníků sjížděla k parkovištím.

- Na sjezdovkách najdete dostatek hospůdek, rodinný ráz předurčuje středisko k menší četnosti barů a nočních podniků. Za zmínku určitě stojí ocenění nebo status nejhezčí vesnice Rakouska, kterým se Alpbach pyšní.

Z dálnice Salcburk – Innsbruck je to co by kamenem dohodil, nečekají vás desítky minut zatáček, které absolvujete ve velkých tyrolských údolích.
Parkování zdarma najdete u všech páteřních lanovek, větší a pohodlnější je parkování u kabiny Pöglbahn v Inneralpbachu (dále v údolí).

Plus / minus lyžařského areálu:+ klidná atmosféra
+ dobrá dostupnost
+ ucelená „nabídka“ lyžařských možností (sjezdovky různých obtížností, freeridové spoty)
+ skvělé možnosti pro ski touring
+ příjemnější ceny služeb oproti velkým střediskům

-  pro náročnější lyžaře na delší pobyt přece jen omezené možnosti
- absence snowparku


zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

20.12.2021  | Alpbachtal Wildschönau - Ski Juwel

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:

Když jsme vybírali letošní předvánoční pobyt v Rakousku, nebyl jsem příliš šťastný z tohoto termínu, nicméně nakonec se jeho volba ukázala jako velmi prozíravá, jelikož teprve před týdnem skončil v Rakousku lockdown a spousta středisek spustila plný provoz až od 17. nebo 18. prosince. Navíc hned den...

15.02.2020  | Alpbachtal Wildschönau - Ski Juwel

 • autor: eva
 • hodnocení:

Na toto středisko jsem se těšila a nezklamalo. Malý, ale příjemný areál, dost sportovní - ideální, pokud si chcete opravdu zalyžovat a neztrácet čas blouděním a sjezdovou turistikou. Je rozděleno na dvě části, dělí ho Inneralpbach a přesun je zajištěn kabinkovou lanovkou.

31.01. - 04.02.2020  | Alpbachtal Wildschönau - Ski Juwel

 • autor: xnv
 • hodnocení:

Menší středisko, kde jsou převážně poctivé červené. Nejpřívětivěji se nám zdálo v Inneralpbachu, kde bylo pro nás nejlepší lyžování směrem na Gmahkopf. Bohužel vzhledem k předcházejícím dešťům a nočnímu mrazu byly sjezdovky hodně ledovaté a vydržely ledovaté celý den. Vydali jsme se i na Wiedersberg...

10.02.2019  | Alpbachtal Wildschönau - Ski Juwel

 • autor: eva
 • hodnocení:

Malé, ale krásné středisko. 93 km sjezdovek, z toho část Niederau a Reith im Alpbachtal není propojena na lyžích, pouze skibusy. Zde jsem nebyla, ale zbývající propojená část nabízí i tak dostatek prostoru pro jednodenní až třídenní lyžování, aniž byste se nudili. Část Gmahkopf (vrchol 1 900 m) a Sc...

26.01.2019  | Alpbachtal Wildschönau - Ski Juwel

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

Cestou z domovského Flattachu chceme vidět závodit Ester Ledeckou v německém Ga-Pa a při přesunu ještě koukáme, kde bychom se sami mohli sklouznout. Volba padá na večerní lyžování ve středisku Reith im Alpbachtal, kousek od dálnice a nedaleko Innsbrucku. Vzhledem k délce sjezdovky i počasí se na noč...

02. - 03.02.2018  | Alpbachtal Wildschönau - Ski Juwel

 • autor: doum25
 • hodnocení:

První únorové dny jsme vyrazili na dvoudenní lyžovačku do tyrolského Ski Juwel – Alpbachtal Wildschönau. Počasí sice nebylo zrovna ideální, ale sněhové podmínky byly výborné, ostatně jako letos v Alpách všeobecně.

20. - 27.01.2018  | Alpbachtal Wildschönau - Ski Juwel

 • autor: tomtvaroha
 • hodnocení:

Středisko je přehledné, akorát rozsáhlé, přes údolí žadné zdlouhavé přesouvání na druhý konec střediska, přesto je dost velké. Převýšení 1 000 m na sjezd je ideální tak akorát. Zdejší červené nad Inneralpbachem jsou spíše černější. Auffach mírnější, přesto sportovního charakteru. Zázemí střediska be...

07. - 09.03.2016  | Alpbachtal Wildschönau - Ski Juwel

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Ski Juwel je dobře propojený dvojareál, který si zachovává přehlednost malého střediska, ale je už i tak trochu „velký“. Na mapě sjezdovek se hlavně „červená“, přičemž v Alpbachu mají tratě tmavší odstín než v pohodovějším, namodralém Wildschönau. Skipas pokrývá i dva „odtržené“ areály Reitherkogl (...

28.02.2013  | Alpbachtal Wildschönau - Ski Juwel

Ski Juwel jsem si vyhlédl díky reportu na SNOW.cz, a protože jsem na závěr svého putování po méně známých střediscích chtěl okusit i trošku větší areál, tak volba padla právě na Ski Juwel. Počasí vyšlo náramně a lyžování bylo fantastické. Přítelkyni jsem vytáhl z postele brzy ráno a v 8.00 jsem byl ...

14.12.2012  | Alpbachtal Wildschönau - Ski Juwel

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

V sousedství největšího rakouského lyžařského komplexu Skiwelt letos vyrostl ještě jeden „gigant“, vzniklý spojením z komornějších středisek Alpbachtal a Wildschönau. Dýchá vesničtější atmosférou, ale lyžařsky už stojí se 145 km sjezdovek za pozornost i náročnějším návštěvníkům.

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 1 z 17
Otevřené sjezdovky 0 z 22