Petříkov - aktuální report z 23.02. - 27.03.2015 - SNOW.cz

Petříkov aktuální report z 23.02. - 27.03.2015

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Jeseníky

Petříkov - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Kirkous
 • hodnocení:
 • návštěva od: 23.02.2015 do: 27.03.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Kaste

Největší areál v Petříkově čítá tři sjezdovky, cca 500 až 700 m dlouhé. Běžný skipas je společný s vedlejším areálem Ski Petříkov, kde jsou další dvě sjezdovky, které jsem však v rámci pobytu nevyužil - skupinový skipas (v lyžařském kurzu) platil pouze pro areál Kaste.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Tři sjezdovky, poměrně úzké, v době pobytu nebyly všechny ideálně upravené. Nejdelší sjezdovka (dolní) přímá, mírně zvlněná, podél vleku, klasifikována jako červená. Druhá sjezdovka (nazývaná Kaple - nad kapličkou v Petříkově) také červená, podobná první, na horní stanici po téměř rovince cca 50 m, pak následoval sjezd, sjezdovka více zvlněná a při dojezdu mírně zatočená zpět k vleku. Mírně širší, ale zároveň trochu více náročnější než první sjezdovka. Třetí sjezdovka (horní) byla rozdvojená a obsluhována mohla být dvěma vleky, kratší než první dvě a dvakrát širší, povlovnější, spíše modrá. Při dojezdu k vleku prudký sjezd, který dělal hodně lyžařům problém.

Sněhové podmínky:

Sjezdovky mohou být dosněžovány technickým sněhem, v době pobytu však byl dostatek sněhu přírodního. Nicméně druhá sjezdovka (Kaple) nebyla upravená zcela ideálně - sníh nahrnutý do dun, poté nebyl upraven, přes noc zmrzl a lyžování bylo dost obtížné.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Kaste disponuje dvěma kotevními vleky a dvěma terčíkovými vleky. První dvě sjezdovky jsou obsluhovány jedním kotevním vlekem, třetí může být obsluhována ostatními, ale zpravidla byl v provozu pouze jeden kotevní vlek. Vleky využívají i běžkaři.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Během týdne (lyžařský kurz) se na užších sjezdovkách lyžovalo hůře kvůli většímu množství lyžařů, celkově však Kaste moc zalidněné nebylo. Víkend nemohu posoudit.

Občerstvení a aprés-ski:

V Petříkově je poměrně dost možností se najíst, v rámci areálu je restaurace. Kvalitu však nemohu posoudit - stravovali jsme se na chatě Sport-Grill (v rámci kurzu).

Doprava do střediska a parkování:

Do střediska vede pouze jedna úzká silnice, dvě auta se většinou mohou vzájemně vyhnout. V blízkosti areálu je pouze malé parkoviště, které je pořád plné. Další parkovací možnosti jsou u jednotlivých chat, restaurací, hotelů, ale ty jsou pouze pro hosty. Do areálu se dá dojít po svých ze stanice Ostružná, ale je to asi 3 km.

+ plusy

 • méně lidí
 • přírodní sníh

- mínusy

 • úzké sjezdovky
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

24.03.2019  | Petříkov

 • autor: Kašpi
 • hodnocení:

Moje první návštěva tohodle resortu na konci světa v Jeseníkách. Jaro už se hlásí o slovo a je to čím dál víc vidět i v okolí Jeseníků. Nicméně atmosféra je v Petříkově velmi klidná, skoro až komorní. Pro milovníky malebné krajiny ideální volba. Některé sjezdovky již mimo provoz. Sníh už sem tam není nebo má barvu do hněda. Nicméně lyžovat se ještě na některých sjezdovkách v celku dá.Žádný extra požitek pro milovníky tvrdé zmrzlé pisty. Všechny sjezdovky obsluhovány vleky, resp. kotvami. Vzhledem k délce sjezdovek bych však lanovky ani nečekal. Lidí hodně málo. Na vleky se fakt nečekalo, prostě klídeček.Občersvení je na sjezdovce k dispozici. Ceny nejsou zbytečně vysoké. Cesty čisté bez sněhu. Parkování je v Petříkově trošku problém. Pokud nezaparkujete někde v obci, což není úplně jednoduché, tak lze využít odstavné parkoviště na kraji obce. Odtud pak jede zdarma skibus (Ford Transit).

13.03.2016  | Petříkov

 • autor: V0174
 • hodnocení:

Mám na to počasí nějakou smůlu - podruhé za měsíc v Jeseníkách, podruhé v mlze. Ale ještě jsem tuhle zimu na snowboardu nebyl, tak jsem chtěl nějaké klidné středisko, kde bych si zajezdil.
Ale nebylo to špatné, i když jen na chvíli odpoledne. Petříkov je sice malé středisko rodinného charakteru, s...

21.03.2015  | Petříkov

 • autor: Kirkous
 • hodnocení:

Petříkov - Zetocha

Areál, který ani není areálem - u jednoho vleku dvě sjezdovky, jedna podél vleku a jedna okolo. Areál opravdu jen pro začátečníky. Dobrý tak na roztřídění v lyžařském kurzu do skupin (což byl i v našem případě).

Kitzbühel

Kitzbühel

Kitzbühel

Kitzbühel

Kitzbühel

Kitzbühel

SNOW tipy

Výška sněhu 103 cm
Otevřené lanovky a vleky 52 z 58
Otevřené sjezdovky 170 z 188 km