Petříkov - lyžování - SNOW.cz
Foto

Petříkovské údolí je jedním z nejmalebnějších středisek z celých Jeseníků. Do samotné horské vesničky vede jen úzká silnička, a i ta v obci končí. Díky tomu je tu jaksi komorněji než v okolních a známějších areálech. Lyžařský svah je rozprostřen na severovýchodním svahu podél obce a jeho centrem jsou čtyři tratě, které nebudou nudit ani náročnějšího jezdce.

Petříkov - sjezdovky

36%64%
4.4 celkem sjezdovek (km)
3.4 zasněžování (km)

Petříkov - lanovky a vleky

vlek
6
4750 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

740-950 m n.m.210 m

Mapa sjezdovek

Petříkov - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Petříkov - lyžování

Hlavní svah obhospodařují čtyři vleky, podél nichž spadají čtyři tratě – v horní části prudší, ve spodní mírnější, v průměru červené a do 900 m dlouhé s převýšením do 185 m. Jedna ze sjezdovek je homologována pro FIS slalom, který se tu skutečně jezdí. Na okraji vesnice je „osamocený“ 500m svah s rychlokotvou. Ten už se sklání mírněji, zato potěší svou šíří. Na sjezdovce je postaven snowpark s několika skoky, raily a bednami.

Od centrálního parkoviště, kde je nutno auto zanechat, zajíždí k těmto svahům skibus. Přímo u parkovací plochy je pak ještě jeden velmi mírný svah i s dětským minivlekem a lyžařskou školkou. U vleků je možné si půjčit vybavení a samozřejmě i pojíst v některém z bufetů. Nechybí ani ubytovací možnosti s příjemným komfortem nazouvání lyží hned před domem.

Krásné lesy v okolí a výhledy mohou zlákat také do bílé stopy, po níž lze snadno dosáhnout chaty Paprsek, hraniční vrchol Smrk anebo přes Ramzovské sedlo hřeben Jeseníků.

Petříkov - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

1080

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

Odkazy

Tonale Ponte di Legno

Tonale Ponte di Legno

Tonale Ponte di Legno

Tonale Ponte di Legno

Tonale Ponte di Legno

Tonale Ponte di Legno

Výška sněhu 400 cm
Otevřené lanovky a vleky 14 z 28
Otevřené sjezdovky 36 z 100 km