Petříkov - lyžování - SNOW.cz
Foto

Petříkovské údolí je jedním z nejmalebnějších středisek z celých Jeseníků. Do samotné horské vesničky vede jen úzká silnička, a i ta v obci končí. Díky tomu je tu jaksi komorněji než v okolních a známějších areálech. Lyžařský svah je rozprostřen na severovýchodním svahu podél obce a jeho centrem jsou čtyři tratě, které nebudou nudit ani náročnějšího jezdce.

Petříkov - sjezdovky

36%64%
4.4 celkem sjezdovek (km)
3.4 zasněžování (km)

Petříkov - lanovky a vleky

vlek
6
4750 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

740-950 m n.m.210 m

Mapa sjezdovek

Petříkov - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Petříkov - lyžování

Hlavní svah obhospodařují čtyři vleky, podél nichž spadají čtyři tratě – v horní části prudší, ve spodní mírnější, v průměru červené a do 900 m dlouhé s převýšením do 185 m. Jedna ze sjezdovek je homologována pro FIS slalom, který se tu skutečně jezdí. Na okraji vesnice je „osamocený“ 500m svah s rychlokotvou. Ten už se sklání mírněji, zato potěší svou šíří. Na sjezdovce je postaven snowpark s několika skoky, raily a bednami.

Od centrálního parkoviště, kde je nutno auto zanechat, zajíždí k těmto svahům skibus. Přímo u parkovací plochy je pak ještě jeden velmi mírný svah i s dětským minivlekem a lyžařskou školkou. U vleků je možné si půjčit vybavení a samozřejmě i pojíst v některém z bufetů. Nechybí ani ubytovací možnosti s příjemným komfortem nazouvání lyží hned před domem.

Krásné lesy v okolí a výhledy mohou zlákat také do bílé stopy, po níž lze snadno dosáhnout chaty Paprsek, hraniční vrchol Smrk anebo přes Ramzovské sedlo hřeben Jeseníků.

Petříkov - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

1080

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

Odkazy

Andělská Hora

Andělská Hora

Andělská Hora

Andělská Hora

Andělská Hora

Andělská Hora

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 4
Otevřené sjezdovky 0 z 5