Petříkov - aktuální report z 13.03.2016 - SNOW.cz

Petříkov aktuální report z 13.03.2016

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Jeseníky

Petříkov - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: V0174
 • hodnocení:
 • návštěva od: 13.03.2016 do: 13.03.2016
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Mám na to počasí nějakou smůlu - podruhé za měsíc v Jeseníkách, podruhé v mlze. Ale ještě jsem tuhle zimu na snowboardu nebyl, tak jsem chtěl nějaké klidné středisko, kde bych si zajezdil.
Ale nebylo to špatné, i když jen na chvíli odpoledne. Petříkov je sice malé středisko rodinného charakteru, sjezdovky jsou holt kratší než třeba na Ramzové, ale těch lidí... na sjezdovce jsme byli sami, když nepočítám jednu skupinku učících se lyžařů, kteří většinou čekali někde na kraji. A dva místní, co seděli celou dobu u piva a na konci provozní doby jednou sjeli.
A jak už si začínám po návštěvě Ovčárny zvykat, v jesenických střediscích mají zřejmě ve zvyku vás nejdřív naštvat, abyste jim pak (skoro) všechno odpustili na super svazích... Takže nakonec to na tři hvězdičky dosáhlo.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Na jednu permici v Petříkově dostanete přístup na několik sjezdovek, které jsou vedle sebe na jednom svahu. Délka všech je cca 600 m s převýšením asi 160 m.
Urolbované byly v Kaste obě sjezdovky, pojmenované originálně Kaste I a Kaste II. První jmenovaná vede rovnou dolů vedle vleku, začátek je pozvolný, následuje poctivě červený hang a ani dojezd není zrovna mírný.
Kaste II se moc neliší, jen je širší a hang je mírnější. V dolní části se musíte rozhodnout, jestli sjedete k velkému, nebo střednímu vleku.
Sjezdovky bych doporučil spíš už pro mírně pokročilé lyžaře, kdyby bylo líp urolbováno, tak i pro carving, zejména na Kaste II.
V ceně jsou i vleky vedlejšího Ski Petříkov, ale nikdo nám to neřekl, takže jsme lyžovali jen na Kaste. Od pohledu to ale vypadalo dost stejně. Součástí areálu je i pár překážek ve „ski parku“, i když v čase návštěvy nebyl upravený.

Sněhové podmínky:

Sněhu bylo dost. Mám ale takové podezření, že rolba po sjezdovce projela naposledy před několika dny. Na sjezdovce skoro nikdo nebyl a přesto byly ve spodní části vyježděné plotny.
Šel by i freeride, jak po neupravené části sjezdovky, tak i vlese, kde však byly ponechané vývraty a zbytky po těžbě, takže nic moc.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Kotvy, kam se podíváš. Holt na lanovku si tu ještě počkáme - při výjezdu prudšího hangu na Kaste I už mé stehno dost trpělo.
Otevřený byl jen velký vlek Kaste, střední v provozu nebyl. Vedle ve Ski Petříkov jel určitě velký vlek, střední jsem neviděl.
Jinak je to všechno takové rodinné, když něco chcete vědět, musíte se zeptat.

Zalidněnost:

Asi nejlepší stránka návštěvy. Na sjezdovce nebyl prakticky nikdo, jen my, jedna skupinka učících se lyžařů, která sjela jednou za půl hodiny, a dva chlápci, co se většinu času občerstvovali v hospodě. Takže přes horší počasí (mlha, mrznoucí déšť) nebyl problém, sjezdovka byla vždy jen moje :)
Jestli nesnášíte fronty, Petříkov v březnu je vaše volba.

Občerstvení a aprés-ski:

Pod stanicí velkého vleku Kaste je občerstvení, i když vzhledem k zalidněnosti bych to viděl maximálně na nějakou studenou kuchyni, či nápoje. Ceny jsou rozumné.
Dole pod středním vlekem Kaste a velkým Ski Petříkov byla chata, která vypadala větší, ale uvnitř jsem nebyl.

Doprava do střediska a parkování:

Oficiální verze na webu: Přijedete na záchytné parkoviště před Petříkovem, odkud jezdí co 10 minut zdarma skibus do střediska.
Realita: Silnice do Petříkova je široká tak na jedno a půl auta, nesype se, takže vyhýbání je místy dobrodružné. Parkoviště je poměrně plné, tak se připravujeme, obouváme lyžáky a boty na prkno, skibus po 15 minutách nikde. Hledám na parkovišti číslo na středisko, nikde.
Na značce zastávky skibusu nalézám zezadu fixou číslo na mobil, dvakrát nedostupné.
Na internetu nalézám jiné číslo, napotřetí se dovolám, skibus prý kvůli dvěma lidem nepojede, máme dojet do střediska autem. Aspoň jsem si vyzkoušel řízení ve snowboardových botách...

+ plusy

 • Málo lidí
 • Pohodové rodinné středisko
 • Pěkné a poměrně dlouhé sjezdovky

- mínusy

 • Informace na webu o dopravě neplatí
 • V sezoně nutnost přestoupit na skibus
 • Sjezdovky se zřejmě neupravují každý den
 • Nejel střední vlek Kaste, i když sněhu bylo dost
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

24.03.2019  | Petříkov

 • autor: Kašpi
 • hodnocení:
Moje první návštěva tohodle resortu na konci světa v Jeseníkách. Jaro už se hlásí o slovo a je to čím dál víc vidět i v okolí Jeseníků. Nicméně atmosféra je v Petříkově velmi klidná, skoro až komorní. Pro milovníky malebné krajiny ideální volba. Některé sjezdovky již mimo provoz. Sníh už sem tam není nebo má barvu do hněda. Nicméně lyžovat se ještě na některých sjezdovkách v celku dá.Žádný extra požitek pro milovníky tvrdé zmrzlé pisty. Všechny sjezdovky obsluhovány vleky, resp. kotvami. Vzhledem k délce sjezdovek bych však lanovky ani nečekal. Lidí hodně málo. Na vleky se fakt nečekalo, prostě klídeček.Občersvení je na sjezdovce k dispozici. Ceny nejsou zbytečně vysoké. Cesty čisté bez sněhu. Parkování je v Petříkově trošku problém. Pokud nezaparkujete někde v obci, což není úplně jednoduché, tak lze využít odstavné parkoviště na kraji obce. Odtud pak jede zdarma skibus (Ford Transit).

23.02. - 27.03.2015  | Petříkov

 • autor: Kirkous
 • hodnocení:

Kaste

Největší areál v Petříkově čítá tři sjezdovky, cca 500 až 700 m dlouhé. Běžný skipas je společný s vedlejším areálem Ski Petříkov, kde jsou další dvě sjezdovky, které jsem však v rámci pobytu nevyužil - skupinový skipas (v lyžařském kurzu) platil pouze pro areál Kaste.

21.03.2015  | Petříkov

 • autor: Kirkous
 • hodnocení:

Petříkov - Zetocha

Areál, který ani není areálem - u jednoho vleku dvě sjezdovky, jedna podél vleku a jedna okolo. Areál opravdu jen pro začátečníky. Dobrý tak na roztřídění v lyžařském kurzu do skupin (což byl i v našem případě).

Stuhleck

Stuhleck

Stuhleck

Stuhleck

Stuhleck

Stuhleck

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 11
Otevřené sjezdovky 0 z 26 km