Leukerbad - aktuální report z 29.02.2008 - SNOW.cz

Leukerbad aktuální report z 29.02.2008

Leukerbad - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

  • autor: Petr Vališ
  • návštěva od: 29.02.2008 do: 29.02.2008
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Kdo neváhal s využitím říjnového kupónu na dvoudenní skipas a již se přijel do Leukerbadu podívat, určitě nelitoval.

Když přijíždíte do střediska, údolí vám připomene spíše prostředí Dolomit. Všude okolo se tyčí ostré skály, které končí těsně pod 4 000 m n. m. Leukerbad je menší horská vesnička, která se ani nezdá být postavena pro lyžařské nadšence. Ovšem nenechte se mýlit. Velká kabina vás vyveze na výše položenou plošinu, kde se ocitnete uprostřed lyžařského ráje. Sjezdovky jsou velmi široké a mají příjemné sklony především pro zkušené carvery. Vyplatí se přijet v týdnu, protože svou polohou Leukerbad láká mnoho víkendových lyžařů, a mohli byste tak i ve Švýcarsku okusit stání ve frontách. Co vás ale ve středisku zaujme nejvíce, jsou naprosto úžasné výhledy. Z jednoho z místních barů je možné vidět všechny nejvyšší vrcholy Walliských Alp až po Mt. Blanc. Krásný výhled je ale zdaněn sluníčkem, které hlavně v odpoledních hodinách svítí kolmo na sjezdovky, a při vyšších teplotách tak mění sníh v nepříjemnou kaši. Vyplatí se proto začít jezdit brzy ráno a odpoledne se pak dříve přesunout do jedněch z lázní.

Hlavní lázně Burgerbad jsou nedaleko spodní stanice kabiny (Torrentbahn) a vzhledem k parkovišti i nejlépe situované. Jsou to největší termální lázně v Evropě a opravdu si toto ocenění zaslouží. Venku na vás čekají dva velké bazény a jeden menší. V každém najdete hned několik atrakcí od masážních proudů do zad po lehátka ve vířivé koupeli. Užít si můžete i velký vnitřní plavecký bazén, samostatný bazén pro děti nebo tobogán (ten je otevřen pouze do 19h).

Noční Leukerbad z termálních lázní

Lázně Alpentherme jsou trochu menší, ale o to větší komfort nabízejí. Najdete v nich jeden velký venkovní a dva vnitřní bazény, jeden určen především pro plavce. Bývá zde méně lidí, proto se i častěji dostanete na vytoužená místa pro masáže nebo relaxaci ve vodě. Otevřené venkovní panorama zároveň nabízí i krásný výhled na vysoké skály. Uvnitř si můžete lehnout na jedno z mnoha lehátek a v klidu odpočívat po náročném lyžařském dni.
Skipas za útržek ze SNOW dostanete pouze v hlavní kase na spodní stanici Torrentbahn. Za skipas zaplatíte zálohu 5 CHF, kterou můžete dostat zpět i na kase v lázních (do 20h). Nenechte se zaskočit systémem na uzamykání skříněk s oblečením. V Burgerbadu při zamykání použijete skipas, v Alpentherme si u turniketu vezmete zadarmo kartičku v přiloženém košíku.

V příštím týdnu má připadnout nový sníh a zároveň se ochladí – podmínky tak budou po dlouhém teplém a slunečném období opět připomínat zimu.

Autor článku je lyžařský instruktor působící ve Švýcarsku.zpět na přehled všech reportů reagovat na report

3 Zinnen (Tre Cime)

3 Zinnen (Tre Cime)

3 Zinnen (Tre Cime)

3 Zinnen (Tre Cime)

3 Zinnen (Tre Cime)

3 Zinnen (Tre Cime)

SNOW tipy