Filipovice - aktuální report z 11.02.2012 - SNOW.cz

Filipovice aktuální report z 11.02.2012

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Jeseníky

Filipovice - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Filipovice představují typické rodinné středisko mezi Jeseníkem a Červenohorským sedlem. Dostatečná přepravní kapacita je v souladu s prostorností sjezdovek. Ideální areálek pro děti všeho věku a na své si přijdou i vyznavači dlouhého carvového oblouku. Ve spodní části je cvičná louka pro mrňousky a vymezený prostor na nelyžařské hrátky na sněhu (jízda na lopatě, bobech...) Na areálu je vidět, že je budován "srdcem" i rozumem. Dá se říct, že mu nic nechybí. Lyžuje se v nadmořské výšce od 675 do 890 m n. m.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Široké, upravené s ideálním, téměř konstantním sklonem pro děti. Lyžoval se mnou 3,5 letý syn, pro kterého byl svah opravdu ideální. Jeho zdatnější 11letý brácha si užíval delší oblouk.

Sněhové podmínky:

Sněhu je dostatek, vlivem silných mrazů byly sjezdovky tvrdé, ale bez ledových ploten.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Pro rodinné středisko je pro úspěch klíčová sedačková lanovka. A tu Filipovice mají. Dvojsedačka Doppelmayr plně vyhovuje a obsluha příkladně pomáhá dětem s nastupováním. Ve spodní části, kde jsou sjezdovky nejširší, doplňují lanovku dva vleky. Za zmínku stojí šíře nabídky skipasů, podle svých potřeb si vybere opravdu každý. Potěší i dobře promyšlená nabídka pro rodiny s dětmi.

Zalidněnost:

Byla mrazivá, ale slunečná sobota, lidí bylo akorát. Parkoviště bylo skoro plné, přesto lyžaře středisko "vstřebalo" a čekání na lanovku bylo max. 5 minut. Na kotvy téměř bez čekání.

Občerstvení a aprés-ski:

Sympatický dřevěný dům s hospůdkou byl stále zaplněn, příjemným překvapením bylo venku opékáné selátko. Personál, podobně jako u lanovky ochotný a příjemný. Nedaleko je v provozu i prosklený stan s barem.

Doprava do střediska a parkování:

Filipovice leží na hlavním tahu Jeseník - Šumperk, který je dobře udržován. Parkování zdarma hned pod lanovkou.

+ plusy

 • ideální svahy pro děti
 • dvojsedačková lanovka s perfekním personálem
 • komplexní areálek, nechybí zázemí, prostě bezva pro rodinu s malými dětmi

- mínusy

 • snad jen nemožnost konzumace vlastních potravin v teple pod střechou
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

01.03.2020  | Filipovice

 • autor: tomkan
 • hodnocení:
Menší středisko těsně za Červenohorským sedlem bez front a celkově milé a "rodinné". Sjezdovky jsou otočené na severovýchod, takže za pěkného počasí osluněné. Hlavní sjezdovka dostatečně dlouhá a široká, při dostatku sněhu v dolní polovině dvě trasy i snowpark s raily apod. Spád na carving akorát, v celé délce sjízdná i pro začátečníky a děti. Pro experty možná až nudná. Dole dětské lano a "somárská lúčka" pro sáňky. Hlavní sjezdovka kvalitně vysněžená v celé délce, ve spodní polovině pouze hlavní trasa, "objízdná část" letos nejezdí. Dvojsedačka docela dlouhá, paralelní kombinovaná kotvo-poma do poloviny sjezdovky. Sedačka výborná pro snowboardisty, dokonce lze jezdit bez vyzuté nohy. I o víkendu za hezkého počasí bez fronty (že by jen náhoda)? Restaurace a WC hned u nástupiště s možností sedět vevnitř i venku, další kruhový bar poblíž dětského parku. Ceny mírné, kafe "automatové". Přímo za Červenohorským sedlem na silnici do Jeseníka, parkování v místě.

26.12.2017  | Filipovice

 • autor: V0174
 • hodnocení:

Původně bylo v plánu Červenohorské sedlo, ale vzhledem k mlze a silnému větru jsme nakonec na rozježdění zvolili menší a levnější Filipovice.

Filipovice jsou poměrně neznámým malým lyžařským střediskem poblíž Jeseníku, ve stínu svých větších bratříčků na blízkém Červenohorském sedle, v Koutech a ...

24.01.2017  | Filipovice

 • autor: pavlík
 • hodnocení:

Při návratu z výletu jsme využili služeb menšího střediska ve Filipovicích. Je to menší, dá se říct rodinné středisko pro děti či začínající lyžaře. Ale musím říct, že ani my jsme se nenudili, na pilování stylu naprosto ideální. Počasí se trošku pokazilo vzhledem k předešlým dnům, ale nic hrozného t...

12. - 14.01.2016  | Filipovice

 • autor: svena
 • hodnocení:

Skipark Filipovice se nachází u hlavního silničního tahu Jeseník - Šumperk, 7 km pod Červenohorským sedlem, je koncipován jako rodinný areál a disponuje 2 sjezdovkami. Je hojně využíván lyžařskými kurzy a rodinami s dětmi. Nachází se v nadmořské výšce 680 až 880 m n. m. Je velice kvalitní i pro rozj...

13.01.2016  | Filipovice

 • autor: svena
 • hodnocení:
Dnes nám ve Filipovicich napadlo přes noc a v průběhu dopoledne mezi 5-10 cm nového sněhu. Sjezdovka byla rolbovana po večerním lyžování, takže nám ležel ráno prašánek... Ráno na sjezdovce asi 4 lyžaři, takže paráda pro první 4 jízdy, poté se přidalo více lyžařů a školy, v prudšich místech se poté začaly tvořit menší muldy, ale moje hodinka byla parádní!. V provozu zatím hlavní 1 km dlouhá červená sjezdovka, vysnezena v celé šíři. Začátek sjezdovky mírně prudší, poté asi 200m relativně plochá pasáž, na posledních asi 400 metrech se sjezdovka opět začervená. Modrý rukáv, který objíždí nejprudší pasáž, zatím mimo provoz. Dětská školka v provozu. Před večerním lyžování se sjezdovka rolbuje, předpověď hlásí sněžení a konečně by mělo od večera začít trochu mrznout. V provozu samoobslužná restaurace, hribek byl zavřený. Zítra by měly být podmínky již zimní s mixem technického i přírodního sněhu na sjezdovce.

28.12.2014  | Filipovice

 • autor: V0174
 • hodnocení:

Do Filipovic jsme se rozjeli na druhé lyžování této zimy hned první den jejich otevření - v neděli 28. 12. Jde o malé středisko se starší dvousedačkovou lanovkou a dvěma menšími vleky, v provozu byla ale jen lanovka a zhruba kilometrová červená sjezdovka pod ní. Přes nízké teploty kolem -8 °C a míst...

Kreischberg

Kreischberg

Kreischberg

Kreischberg

Kreischberg

Kreischberg

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 12
Otevřené sjezdovky 0 z 42 km