Filipovice - aktuální report z 11.02.2012 - Filipovice - - SNOW.cz

Filipovice | aktuální report z 11.02.2012

Filipovice - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Česko Česko - Jeseníky

průměrné hodnocení Filipovice:
autor: michal skialp
návštěva od: 11.02.2012 do: 11.02.2012
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Filipovice představují typické rodinné středisko mezi Jeseníkem a Červenohorským sedlem. Dostatečná přepravní kapacita je v souladu s prostorností sjezdovek. Ideální areálek pro děti všeho věku a na své si přijdou i vyznavači dlouhého carvového oblouku. Ve spodní části je cvičná louka pro mrňousky a vymezený prostor na nelyžařské hrátky na sněhu (jízda na lopatě, bobech...) Na areálu je vidět, že je budován "srdcem" i rozumem. Dá se říct, že mu nic nechybí. Lyžuje se v nadmořské výšce od 675 do 890 m n. m.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Široké, upravené s ideálním, téměř konstantním sklonem pro děti. Lyžoval se mnou 3,5 letý syn, pro kterého byl svah opravdu ideální. Jeho zdatnější 11letý brácha si užíval delší oblouk.

Sněhové podmínky:

Sněhu je dostatek, vlivem silných mrazů byly sjezdovky tvrdé, ale bez ledových ploten.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Pro rodinné středisko je pro úspěch klíčová sedačková lanovka. A tu Filipovice mají. Dvojsedačka Doppelmayr plně vyhovuje a obsluha příkladně pomáhá dětem s nastupováním. Ve spodní části, kde jsou sjezdovky nejširší, doplňují lanovku dva vleky. Za zmínku stojí šíře nabídky skipasů, podle svých potřeb si vybere opravdu každý. Potěší i dobře promyšlená nabídka pro rodiny s dětmi.

Zalidněnost:

Byla mrazivá, ale slunečná sobota, lidí bylo akorát. Parkoviště bylo skoro plné, přesto lyžaře středisko "vstřebalo" a čekání na lanovku bylo max. 5 minut. Na kotvy téměř bez čekání.

Občerstvení a aprés-ski:

Sympatický dřevěný dům s hospůdkou byl stále zaplněn, příjemným překvapením bylo venku opékáné selátko. Personál, podobně jako u lanovky ochotný a příjemný. Nedaleko je v provozu i prosklený stan s barem.

Doprava do střediska a parkování:

Filipovice leží na hlavním tahu Jeseník - Šumperk, který je dobře udržován. Parkování zdarma hned pod lanovkou.

+ plusy

  • ideální svahy pro děti
  • dvojsedačková lanovka s perfekním personálem
  • komplexní areálek, nechybí zázemí, prostě bezva pro rodinu s malými dětmi

- mínusy

  • snad jen nemožnost konzumace vlastních potravin v teple pod střechou
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

26.12.2017  | Filipovice

autor: V0174
hodnocení:

Původně bylo v plánu Červenohorské sedlo, ale vzhledem k mlze a silnému větru jsme nakonec na rozježdění zvolili menší a levnější Filipovice.

Filipovice jsou poměrně neznámým malým lyžařským střediskem poblíž Jeseníku, ve stínu svých větších bratříčků na blízkém Červenohorském sedle, v Koutech a ...

zobrazit celý report

24.01.2017  | Filipovice

autor: pavlík
hodnocení:

Při návratu z výletu jsme využili služeb menšího střediska ve Filipovicích. Je to menší, dá se říct rodinné středisko pro děti či začínající lyžaře. Ale musím říct, že ani my jsme se nenudili, na pilování stylu naprosto ideální. Počasí se trošku pokazilo vzhledem k předešlým dnům, ale nic hrozného t...

zobrazit celý report

12. - 14.01.2016  | Filipovice

autor: svena
hodnocení:

Skipark Filipovice se nachází u hlavního silničního tahu Jeseník - Šumperk, 7 km pod Červenohorským sedlem, je koncipován jako rodinný areál a disponuje 2 sjezdovkami. Je hojně využíván lyžařskými kurzy a rodinami s dětmi. Nachází se v nadmořské výšce 680 až 880 m n. m. Je velice kvalitní i pro rozj...

zobrazit celý report

13.01.2016  | Filipovice

autor: svena
hodnocení:
Dnes nám ve Filipovicich napadlo přes noc a v průběhu dopoledne mezi 5-10 cm nového sněhu. Sjezdovka byla rolbovana po večerním lyžování, takže nám ležel ráno prašánek... Ráno na sjezdovce asi 4 lyžaři, takže paráda pro první 4 jízdy, poté se přidalo více lyžařů a školy, v prudšich místech se poté začaly tvořit menší muldy, ale moje hodinka byla parádní!. V provozu zatím hlavní 1 km dlouhá červená sjezdovka, vysnezena v celé šíři. Začátek sjezdovky mírně prudší, poté asi 200m relativně plochá pasáž, na posledních asi 400 metrech se sjezdovka opět začervená. Modrý rukáv, který objíždí nejprudší pasáž, zatím mimo provoz. Dětská školka v provozu. Před večerním lyžování se sjezdovka rolbuje, předpověď hlásí sněžení a konečně by mělo od večera začít trochu mrznout. V provozu samoobslužná restaurace, hribek byl zavřený. Zítra by měly být podmínky již zimní s mixem technického i přírodního sněhu na sjezdovce.

28.12.2014  | Filipovice

autor: V0174
hodnocení:

Do Filipovic jsme se rozjeli na druhé lyžování této zimy hned první den jejich otevření - v neděli 28. 12. Jde o malé středisko se starší dvousedačkovou lanovkou a dvěma menšími vleky, v provozu byla ale jen lanovka a zhruba kilometrová červená sjezdovka pod ní. Přes nízké teploty kolem -8 °C a míst...

zobrazit celý report