Filipovice - aktuální report z 02.02.2022 - SNOW.cz

Filipovice aktuální report z 02.02.2022

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Jeseníky

Filipovice - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:
 • návštěva od: 02.02.2022 do: 02.02.2022
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Pátý (a naštěstí poslední) den ve stejné režii jako ty předchozí - nonstop sněžení a další centimetry prašanu přibývaly. Nemělo cenu zbytečně utrácet třeba v Koutech a když na Červenohorském sedle stále není (a ještě asi minimálně měsíc nebude) v provozu lanovka, rozhodl jsem se vyzkoušet menší areál ve Filipovicích, který disponuje dvousedačkou a dvěma víc než kilometrovými sjezdovkami.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Jedná se nepřekvapivě o modrou a červenou, přičemž zhruba první polovina je společná, následně se dělí na prudší červený hang a trochu delší konstantnější modrou. Obě jsou fajn a po hranách lze carvovat pohodlně v celé délce. Super!

Sněhové podmínky:

O sněhových podmínkách se asi nemusím dlouho zmiňovat - co jiného by po pětidenním sněžení mohlo ležet na sjezdovkách i okolo než tuny prašanu. :-) Na sjezdovkách ale nebyl až tak rozježděný, a tak se skvěle jezdilo až do zavíračky. Nabízely se i velmi lehké možnosti freeridu vedle sjezdovek, a protože je areál skutečně určen hlavně méně zkušeným, byl jsem možná jediný, kdo těchto možností využil.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Přepravní park je zde vcelku jednoduchý - jedna kotva, toho času mimo provoz, a dvousedačková lanovka. Ta je sice neodpojitelná, ale rychlostí neurazí a nástup za pomoci koberce není složitý. Toalety, stejně jako kasa, se nachází ve vzdálenosti deseti schodů od turniketů.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost byla většinu času nižší, lehká fronta se utvořila jen kolem 14. hodiny, kdy dorazily asi 2 lyžařské kurzy. Rychle se ale rozprostřely a i nadále se čekalo maximálně na pátou sedačku. Na sjezdovkách zákonitě díky kapacitě lanovky přelidněno rozhodně nebylo.

Občerstvení a aprés-ski:

Nezkoušel jsem, ale nachází se pod kopcem - jednak ve stanu a jednak v klasické restauraci.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava z Koutů byla asi největším problémem, tentokrát se při výjezdu od apartmánu nevyhnulo nasazování řetězů bohužel ani mně, a tak jsem si asi po 15 letech tuto činnost připomněl. Naštěstí jsem si vystačil jen s jedním a po pár desítkách metrů jsem mohl sundavat, nicméně zdržení na nějakých 30 minut. No nic, příště asi zas raději do Rakouska, kde je hladká silnice samozřejmostí až k poslednímu obydlí v takřka jakékoliv obci. :-)

Ani silnice přes Červenohorské sedlo nebyla zrovna vzorně upravena, cesta tam se ještě dala, jel jsem za sypačem s radlicí, ale i tak místy sníh ležel. Zpět po celodenním sněžení to bylo o poznání horší, policie odchytávala kamiony bez řetězů a i nějaká dodávka se ocitla v problémech. Sníh ležel v podstatě všude a břečka především v zatáčkách dost klouzala. Opět jsem cestou potkal pluh se sypačem, ale pokud není jeden vyčleněn pouze na tento úsek silnice, je to trochu marné. I tak ale o pár kilometrů za ním vypadala silnice jako bez úpravy, za to mohl i silnější vítr, který ji zafoukával sněhem.

Parkování v areálu je možné na dvou velkokapacitních parkovištích hned pod kopcem, samozřejmě zdarma.

+ plusy

 • Fajn sjezdovky
 • Příznivé ceny
 • Nízká zalidněnost

- mínusy

 • Neustávající sněžení :-)
 • Sjezdovky by mohly být aspoň o kus delší
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

08.02.2022  | Filipovice

 • autor: arny71
 • hodnocení:

Jarní prázdniny dcery jsme využili alespoň k jednodení lyžovačce, když nám pracovní zatížení neumožnilo něco víc. Po 2 covidových letech v podstatě poprvé na lyžích, jaké to asi bude? Z nabídky středisek v Jesenících jsme vybrali Filipovice, kde jsme ještě nikdy nebyli. Cesta z města až na místo úpl...

01.03.2020  | Filipovice

 • autor: tomkan
 • hodnocení:

Menší středisko těsně za Červenohorským sedlem bez front a celkově milé a "rodinné". Sjezdovky jsou otočené na severovýchod, takže za pěkného počasí osluněné. Hlavní sjezdovka dostatečně dlouhá a široká, při dostatku sněhu v dolní polovině dvě trasy i snowpark s raily apod. Spád na carving akorát, v celé délce sjízdná i pro začátečníky a děti. Pro experty možná až nudná. Dole dětské lano a "somárská lúčka" pro sáňky. Hlavní sjezdovka kvalitně vysněžená v celé délce, ve spodní polovině pouze hlavní trasa, "objízdná část" letos nejezdí. Dvojsedačka docela dlouhá, paralelní kombinovaná kotvo-poma do poloviny sjezdovky. Sedačka výborná pro snowboardisty, dokonce lze jezdit bez vyzuté nohy. I o víkendu za hezkého počasí bez fronty (že by jen náhoda)? Restaurace a WC hned u nástupiště s možností sedět vevnitř i venku, další kruhový bar poblíž dětského parku. Ceny mírné, kafe "automatové". Přímo za Červenohorským sedlem na silnici do Jeseníka, parkování v místě.

26.12.2017  | Filipovice

 • autor: V0174
 • hodnocení:

Původně bylo v plánu Červenohorské sedlo, ale vzhledem k mlze a silnému větru jsme nakonec na rozježdění zvolili menší a levnější Filipovice.

Filipovice jsou poměrně neznámým malým lyžařským střediskem poblíž Jeseníku, ve stínu svých větších bratříčků na blízkém Červenohorském sedle, v Koutech a ...

24.01.2017  | Filipovice

 • autor: pavlík
 • hodnocení:

Při návratu z výletu jsme využili služeb menšího střediska ve Filipovicích. Je to menší, dá se říct rodinné středisko pro děti či začínající lyžaře. Ale musím říct, že ani my jsme se nenudili, na pilování stylu naprosto ideální. Počasí se trošku pokazilo vzhledem k předešlým dnům, ale nic hrozného t...

12. - 14.01.2016  | Filipovice

 • autor: svena
 • hodnocení:

Skipark Filipovice se nachází u hlavního silničního tahu Jeseník - Šumperk, 7 km pod Červenohorským sedlem, je koncipován jako rodinný areál a disponuje 2 sjezdovkami. Je hojně využíván lyžařskými kurzy a rodinami s dětmi. Nachází se v nadmořské výšce 680 až 880 m n. m. Je velice kvalitní i pro rozj...

13.01.2016  | Filipovice

 • autor: svena
 • hodnocení:

Dnes nám ve Filipovicich napadlo přes noc a v průběhu dopoledne mezi 5-10 cm nového sněhu. Sjezdovka byla rolbovana po večerním lyžování, takže nám ležel ráno prašánek... Ráno na sjezdovce asi 4 lyžaři, takže paráda pro první 4 jízdy, poté se přidalo více lyžařů a školy, v prudšich místech se poté začaly tvořit menší muldy, ale moje hodinka byla parádní!. V provozu zatím hlavní 1 km dlouhá červená sjezdovka, vysnezena v celé šíři. Začátek sjezdovky mírně prudší, poté asi 200m relativně plochá pasáž, na posledních asi 400 metrech se sjezdovka opět začervená. Modrý rukáv, který objíždí nejprudší pasáž, zatím mimo provoz. Dětská školka v provozu. Před večerním lyžování se sjezdovka rolbuje, předpověď hlásí sněžení a konečně by mělo od večera začít trochu mrznout. V provozu samoobslužná restaurace, hribek byl zavřený. Zítra by měly být podmínky již zimní s mixem technického i přírodního sněhu na sjezdovce.

28.12.2014  | Filipovice

 • autor: V0174
 • hodnocení:

Do Filipovic jsme se rozjeli na druhé lyžování této zimy hned první den jejich otevření - v neděli 28. 12. Jde o malé středisko se starší dvousedačkovou lanovkou a dvěma menšími vleky, v provozu byla ale jen lanovka a zhruba kilometrová červená sjezdovka pod ní. Přes nízké teploty kolem -8 °C a míst...

11.02.2012  | Filipovice

Filipovice představují typické rodinné středisko mezi Jeseníkem a Červenohorským sedlem. Dostatečná přepravní kapacita je v souladu s prostorností sjezdovek. Ideální areálek pro děti všeho věku a na své si přijdou i vyznavači dlouhého carvového oblouku. Ve spodní části je cvičná louka pro mrňousk...

Mezivodí

Mezivodí

Mezivodí

Mezivodí

Mezivodí

Mezivodí

SNOW tipy