Filipovice aktuální report z 08.02.2022

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Jeseníky

Filipovice - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: arny71
 • hodnocení:
 • návštěva od: 08.02.2022 do: 08.02.2022
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Jarní prázdniny dcery jsme využili alespoň k jednodení lyžovačce, když nám pracovní zatížení neumožnilo něco víc. Po 2 covidových letech v podstatě poprvé na lyžích, jaké to asi bude? Z nabídky středisek v Jesenících jsme vybrali Filipovice, kde jsme ještě nikdy nebyli. Cesta z města až na místo úplně v pohodě, silnice upravené až na parkoviště, včetně Červenohorského sedla. Zádrhel se objevil jen u pokladny, kde jsem si v době příjezdu cca v 9:45 musel vystát 25minutovou frontu k jedinému okénku... Tady je rozhodně co zlepšovat. Jinak vládla spokojenost, fronty na sedačkovou lanovku 2x do 10 minut, pak do 5 minut, na vlek v podstatě bez čekání. Úprava pisty i přes teplotu lehce nad nulou na velmi dobré úrovni, větší muldy se na červeném cílovém hangu objevily až po 14. hodině, ale pořád to bylo bez problému sjízdné. Celkově se nám v tomto menším areálu líbilo, hlavně kvalita pisty mě velmi příjemně překvapila, a i proto si myslím, že jsme tady nebyli naposledy.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Dvě sjezdovky, které mají horní polovinu společnou. Převážně mají modrý sklon, místy lehce červený, celkově jde o zcela nezáludné sjezdovky ideální na rozježdění po delší pauze, na učení nebo když prostě chcete strávit pohodový den klidnou lyžovačkou. Příznivcům dynamické sportovní jízdy doporučuji hledat jinde.

Sněhové podmínky:

V okolí něco málo sněhu, celkově na únor v Jeseníkách bída, ale na sjezdovce dostatek technického sněhu mixlého upraveným přírodním sněhem. Chválím kvalitu pisty.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Jedna dvousedačka s nástupním pásem a hned vedle vlek asi do poloviny sjezdovky. Na dětském svahu samostatný vlek. V podstatě kapacitně na velikost střediska postačující.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

V úterý jsem čekal méně lidí i proto, že v blízkém okolí je dost jiných středisek, ale dopoledne nás tam bylo docela dost. V první půlce sjezdovky občas docela husto, od místa rozdělení na dvě samostatné sjezdovky už OK.

Občerstvení a aprés-ski:

Kafe i bombardino ve ski baru na svahu dobré a rychle připraveno, v restauraci to taky odsýpalo, bohužel kvalita jídla (rizoto se sýrem a masem) velmi průměrná, tohle příště asi vynecháme.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava no problemo, k parkování k dispozici dvě parkoviště, kapacitně při naší návštěvě bez problémů.

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

02.02.2022  | Filipovice

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:

Pátý (a naštěstí poslední) den ve stejné režii jako ty předchozí - nonstop sněžení a další centimetry prašanu přibývaly. Nemělo cenu zbytečně utrácet třeba v Koutech a když na Červenohorském sedle stále není (a ještě asi minimálně měsíc nebude) v provozu lanovka, rozhodl jsem se vyzkoušet menší areá...

01.03.2020  | Filipovice

 • autor: tomkan
 • hodnocení:

Menší středisko těsně za Červenohorským sedlem bez front a celkově milé a "rodinné". Sjezdovky jsou otočené na severovýchod, takže za pěkného počasí osluněné. Hlavní sjezdovka dostatečně dlouhá a široká, při dostatku sněhu v dolní polovině dvě trasy i snowpark s raily apod. Spád na carving akorát, v celé délce sjízdná i pro začátečníky a děti. Pro experty možná až nudná. Dole dětské lano a "somárská lúčka" pro sáňky. Hlavní sjezdovka kvalitně vysněžená v celé délce, ve spodní polovině pouze hlavní trasa, "objízdná část" letos nejezdí. Dvojsedačka docela dlouhá, paralelní kombinovaná kotvo-poma do poloviny sjezdovky. Sedačka výborná pro snowboardisty, dokonce lze jezdit bez vyzuté nohy. I o víkendu za hezkého počasí bez fronty (že by jen náhoda)? Restaurace a WC hned u nástupiště s možností sedět vevnitř i venku, další kruhový bar poblíž dětského parku. Ceny mírné, kafe "automatové". Přímo za Červenohorským sedlem na silnici do Jeseníka, parkování v místě.

26.12.2017  | Filipovice

 • autor: V0174
 • hodnocení:

Původně bylo v plánu Červenohorské sedlo, ale vzhledem k mlze a silnému větru jsme nakonec na rozježdění zvolili menší a levnější Filipovice.

Filipovice jsou poměrně neznámým malým lyžařským střediskem poblíž Jeseníku, ve stínu svých větších bratříčků na blízkém Červenohorském sedle, v Koutech a ...

24.01.2017  | Filipovice

 • autor: pavlík
 • hodnocení:

Při návratu z výletu jsme využili služeb menšího střediska ve Filipovicích. Je to menší, dá se říct rodinné středisko pro děti či začínající lyžaře. Ale musím říct, že ani my jsme se nenudili, na pilování stylu naprosto ideální. Počasí se trošku pokazilo vzhledem k předešlým dnům, ale nic hrozného t...

12. - 14.01.2016  | Filipovice

 • autor: svena
 • hodnocení:

Skipark Filipovice se nachází u hlavního silničního tahu Jeseník - Šumperk, 7 km pod Červenohorským sedlem, je koncipován jako rodinný areál a disponuje 2 sjezdovkami. Je hojně využíván lyžařskými kurzy a rodinami s dětmi. Nachází se v nadmořské výšce 680 až 880 m n. m. Je velice kvalitní i pro rozj...

13.01.2016  | Filipovice

 • autor: svena
 • hodnocení:

Dnes nám ve Filipovicich napadlo přes noc a v průběhu dopoledne mezi 5-10 cm nového sněhu. Sjezdovka byla rolbovana po večerním lyžování, takže nám ležel ráno prašánek... Ráno na sjezdovce asi 4 lyžaři, takže paráda pro první 4 jízdy, poté se přidalo více lyžařů a školy, v prudšich místech se poté začaly tvořit menší muldy, ale moje hodinka byla parádní!. V provozu zatím hlavní 1 km dlouhá červená sjezdovka, vysnezena v celé šíři. Začátek sjezdovky mírně prudší, poté asi 200m relativně plochá pasáž, na posledních asi 400 metrech se sjezdovka opět začervená. Modrý rukáv, který objíždí nejprudší pasáž, zatím mimo provoz. Dětská školka v provozu. Před večerním lyžování se sjezdovka rolbuje, předpověď hlásí sněžení a konečně by mělo od večera začít trochu mrznout. V provozu samoobslužná restaurace, hribek byl zavřený. Zítra by měly být podmínky již zimní s mixem technického i přírodního sněhu na sjezdovce.

28.12.2014  | Filipovice

 • autor: V0174
 • hodnocení:

Do Filipovic jsme se rozjeli na druhé lyžování této zimy hned první den jejich otevření - v neděli 28. 12. Jde o malé středisko se starší dvousedačkovou lanovkou a dvěma menšími vleky, v provozu byla ale jen lanovka a zhruba kilometrová červená sjezdovka pod ní. Přes nízké teploty kolem -8 °C a míst...

11.02.2012  | Filipovice

Filipovice představují typické rodinné středisko mezi Jeseníkem a Červenohorským sedlem. Dostatečná přepravní kapacita je v souladu s prostorností sjezdovek. Ideální areálek pro děti všeho věku a na své si přijdou i vyznavači dlouhého carvového oblouku. Ve spodní části je cvičná louka pro mrňousk...

Čenkovice

Čenkovice

Čenkovice

Čenkovice

Čenkovice

Čenkovice

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 3
Otevřené sjezdovky 0 z 4