Říčky v Orlických horách - aktuální report z 13.02.2016 - Říčky v Orlických horách - - SNOW.cz

Říčky v Orlických horách | aktuální report z 13.02.2016

Říčky v Orlických horách - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Česko Česko - Orlické hory

průměrné hodnocení Říčky v Orlických horách:
autor: volcano
hodnocení:
návštěva od: 13.02.2016 do: 13.02.2016
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Celkový dojem z návštěvy ještě dobrý. Bohužel to, na co jsem se těšil, a to testovačka od Rossignolu, se nekonalo. Ale ne z důvodu že by tam nebylo dostatek lyží, ale po vyplnění formuláře, když jsem tahal občanku a chtěl jsem hned od rána vyzkoušet co nejvíce párů lyží, jsem zjistil, že s půjčením se sice sichrují dokladem, ale bohužel proti tomu neuschovávali vlastní lyže. Že prý na to "nemají kapacitu", tak jsem je služně požádal, jestli by mi moje lyže (nové obřačky za 15K+) aspoň nechali někde u nich vzadu, a bylo mi sděleno, že to neexistuje, ať si je dám, kam chci. Jelikož jsem neměl zámek a nechat lyže opřené o ceduli celý den nepřipadalo v úvahu, tak jsem je tak trochu vy...koval a šel si užít den podle svého s vědomím, že Rossignoly si jen tak nekoupím a v krámě je budu obcházet obloukem.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Musím ocenit práci pana rolbaře, na všech sjezdovkách nebyl takřka poznat přechod mezi pásy rolby, povrch naprosto dokonalý, po ránu vše urolbované, bohužel závodky cca 1/3 uzavřena celé dopoledne kvůli trénujícím "mladým nadějím"! Po 11. hod. byly ale sjezdovky už tak trochu "přehrabané", podle mě řádně není spojen technický a minimum přírodního sněhu a také se oteplilo.

Sněhové podmínky:

Všude dostatečná vrstva sněhu, nikde kameny ani vydřená místa, cesta od parkoviště tak trochu umrzlá, doporučuji být opatrný.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Po předchozí zkušenosti jsem měl lepší pocit ze sedačky, kde cca do 10:30 byla stejná čekací doba jako na tatrapomě, dále jsem si potvrdil kachnu o fotosystému. :-) Případně sdělím do zprávy...

Zalidněnost:

Do 9:30 jsme jezdili s čekací dobou do 3 minut, pak do 11 h to bylo o chvilku déle. V poledne jsme toho měli opravdu plné kecky.

Občerstvení a aprés-ski:

Využili jsme nový dřevědný apreskibar, vynikající káva (35 Kč), supr čokoláda (40 Kč), slečnám to slušelo... ;-) Škoda, že byly tak trochu otrávené.... (0 Kč). :-D Asi tím počasím, protože tou dobou začalo trochu něco padat.

Doprava do střediska a parkování:

Sjízdnost až do střediska vynikající, všude to vypadá jako na jaře, posledních 5 km posypáno, bez problémů. S příjezdem v 7:35 jsme byli cca v 1/3 parkoviště.

+ plusy

  • testovačka Rossignol
  • precizně upravené svahy, ještě jednou pochvala
  • apres-ski bar

- mínusy

  • testovačka Rossignolu nešla využít, pokud jste měli rádi své lyže
  • absence jakékoli slevy na permanentky, ani O2 ani RWE
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

29.03.2019  | Říčky v Orlických horách

autor: 0ndra
hodnocení:

Takřka na den přesně po roce jsme se vydali opět do Říček, jako součást dvoudenního výletu do Orlických hor. Podmínky se od minulého roku moc nelišily, jen počasí přálo více - minule nás okolo 15. hodiny vykázal silný déšť a letos nás až do zavíračky provázelo slunce.

zobrazit celý report

30.03.2019  | Říčky v Orlických horách

autor: Kašpi
hodnocení:

Vzhledem k tomu, že některá střediska v Orlických horách již zavřela, padla volba na osvědčené Říčky. Z mých zkušeností vím, že toto středisko disponuje největší sněhovou nadílkou z Orlických hor a specifickým mikroklimatem. I tak se jednalo o klasické jarní lyžování se sluníčkem a jarním firnem.

zobrazit celý report

27.03.2019  | Říčky v Orlických horách

autor: mikels
hodnocení:

Blíží se konec měsíce března a pomalu se uzavírají lyžařská střediska. V Orlických horách už jsou v provozu jen dvě - Deštné v Orl. h. a Říčky v Orl. h. Já jsem se rozhodl právě pro Říčky a udělal jsem dobře. Skvělé počasí, málo lidí a po nočním mrazu lehce umrzlá pista. Z areálu jsem odjížděl velmi...

zobrazit celý report

23.03.2019  | Říčky v Orlických horách

autor: Kašpi
hodnocení:

Na sobotu slibovala přepověď jasné a slunečné počasí, avšak s vyššími teplotami. Předpověd se vyplnila. Byl to tedy krásně strávený den na horách, ovšem i na jaro dosti teplý.

zobrazit celý report

20.03.2019  | Říčky v Orlických horách

autor: bobu
hodnocení:

Díky kuponu z časopisu SNOW jsme se opět po roce zajeli podívat a zalyžovat si do Říček a moc za tuto možnost děkujeme. Jarní lyžování, vynikající podmínky, sjezdovky poměrně dlouhé, široké a zajímavé a minimum lyžařů, to stojí i za tu delší cestu. Před nedávnem jsem četla report odsud od jiného lyž...

zobrazit celý report

20.03.2019  | Říčky v Orlických horách

autor: svena
hodnocení:

Návštěva Říček byla dnes pro mě jedno z nejlepších lyžování v letošní sezoně u nás. Příjezd do areálu jsme plánovali na první lano, sice jsme ho nestihli, ale o půl 9 jsme už byli na svahu. Navíc jsme využili skipas zdarma 1+1, málo lidí, nikde fronty a počasí téměř katalogové. Co víc si přát...

zobrazit celý report

14. - 15.03.2019  | Říčky v Orlických horách

autor: pmaja
hodnocení:

Nejlepší lyžování za sezónu. Sjezdovky velice dobře upraveny. V noci na čtvrtek cca 5 cm nového sněhu, v noci na pátek asi 20 cm nového sněhu, ale ještě před provozem urolbováno. Minimum lidí - sjezdovky v perfektním stavu po celý den. Příjemný personál, kvalitní zázemí.

zobrazit celý report

15.02.2019  | Říčky v Orlických horách

autor: Bohouš
hodnocení:

V pátek ráno jsem vyrazil na první lano do Říček v Orlických horách. Předpověď počasí se vyplnila do puntíku, modrá obloha a teploty hodně nad nulou. Prvních 10 jízd bych hodnotil 5*. :-)

zobrazit celý report

30.01.2019  | Říčky v Orlických horách

autor: Pajulka
hodnocení:

Nádherné počasí, líp být ani nemohlo. Mráz tak akorát, vítr nefoukl, sluníčko, modrá obloha. Sjezdovky tradičně dobře upraveny, pouze černou rolbař poněkud odflákl, výrazné přechody mezi pruhy, v jednom místě nechané hroudy sněhu. Na všední den vysoká návštěvnost, asi předznamenání pololetních a jar...

zobrazit celý report

21.01.2019  | Říčky v Orlických horách

autor: Bohouš
hodnocení:

Pondělní ráno v Říčkách nemělo chybu, modrá obloha, teplota po ránu kolem -10 °C, sluníčko, skvěle připravené sjezdovky a minimum lidí. Super svezení. Zaslouženě hodnotím pěti hvězdami.

zobrazit celý report

20.01.2019  | Říčky v Orlických horách

autor: kokesx
hodnocení:
Nědělní lyžování naprosto úchvatné. Přijeli jsme "pozdě" kolem desáté, takže horní parkoviště už bylo zaplněné, ale služba bezproblému navigovala na prázdné parkoviště. Skibus přijel do 15 minut. Na lanovku fronty kolem 10 minut, ty se výrazně zkrátily uderem dvanácté, odpoledne už prakticky bez čekání. My využívali povětšinou pomu, kde jste za dobu co byla fronta na lanovku, těch 10 až 12 minut, stihli i sjet zpátky dolů. A i v případě, že na lanovce fronta není, poma je výrazně rychlejší. Úprava sjezdovek bezchybná a ani odpoledne na nich žádné problémy nebyly. A ačkoliv parkoviště napovídala, že budou přeplněná, tak tomu tak nebylo. Fandové "Špindlu" prominou, ale tamní rolbaři by se do Říček měli jezdit učit, jak se to dělá. Občerstvení možné na všech dostupných místech a za relativně rozumné ceny (langoš + cola + bombardino = 130 Kč).

06.01.2019  | Říčky v Orlických horách

autor: Bohouš
hodnocení:

Na Tři krále jsem vyrazil na dopolední lyžovačku do Říček, bohužel podobný nápad mělo i spoustu dalších lidí, takže od rána fronty a tlačenice. Počasí dneska taky nic moc, celý den zamračeno a jemně chumelilo a k tomu dosti čerstvý vítr.

zobrazit celý report

19.12.2018  | Říčky v Orlických horách

autor: Allon
hodnocení:
První letošní lyžování

17.12.2018  | Říčky v Orlických horách

autor: Bohouš
hodnocení:

Po sobotní masové akci na DM jsem vyrazil na ranní lyžovaní do Říček v Orlických horách. Bohužel počasí moc nepřálo, byla mlha a sychravo, ale kdo tohle překousl, měl sjezdovku skoro sám pro sebe.

zobrazit celý report

16.12.2018  | Říčky v Orlických horách

autor: Lucy8891
hodnocení:

Dnes byly otevřené 2 sjezdovky - červená a modrá. Na modré se bohužel hojně zasněžovalo, takže se na sjezdovce moc jezdit nedalo. Dvě jízdy jsme tam sice udělali, ale po obědě nafoukané hromady sněhu začly být trošku nebezpečné. Červená sjezdovka byla jako protipól, byla skvělá. Dopoledne pod lyžem...

zobrazit celý report

12.12.2018  | Říčky v Orlických horách

autor: M.art.in
hodnocení:

Zahájení sezóny 18/19 proběhlo 11.12.2018. Na sjezdovku jsme se však dostali až o den déle ve středu 12.12. Zatím je v provozu červená sjezdovka v celé délce a šířce. I letošní zahájení sezóny na Říčkách vyšlo na jedničku včetně počasí. Na svahu minimum lyžařů, probíhá zde školení instruktorů, kteří...

zobrazit celý report

07.04.2018  | Říčky v Orlických horách

autor: Nahoru Adolu
hodnocení:

Když jsem si před pár lety zaregistroval skipas zdarma na poslední den lyžování v sezóně, rozhodl se areál ukončit provoz již o den dříve. Do střediska jsem tenkrát dorazil v sobotu večer, přespal v chatě Devětsil a v neděli jsem musel pokračovat do střediska Buková hora, kde končili až o den pozděj...

zobrazit celý report

02.04.2018  | Říčky v Orlických horách

autor: mabures
hodnocení:

Předpověď nočního mrazu a následného slunečního dne mi vnukla myšlenku rozloučit se ještě naposledy s letošní sezonou. Jak se na místě ukázalo, nebyl jsem zdaleka sám, koho taková geniální myšlenka napadla.

zobrazit celý report

31.03.2018  | Říčky v Orlických horách

autor: 0ndra
hodnocení:

V sobotu jsem s menšími obavami jak z front, tak z počasí vyrazil do Říček. Zatím jsem tu byl jen v létě a tak byla při prodlouženém víkendu v Orlických horách ideální šance to napravit.

zobrazit celý report

29.03.2018  | Říčky v Orlických horách

autor: bobu
hodnocení:

Dnes jsme zavítali poprvé do Říček, abychom ještě na poslední chvíli využili akci 1+1. Za tuto cenu to odpovídalo. Sníh už byl v dost špatné konzistenci, resp. byla to ta těžká sněhová krystalová kaše, ale víc mě vadilo, že byl hodně špinavý. Počasí taky nevyšlo zrovna dobře, takže jediný plus bylo ...

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Říčky v Orlických horách

Lyžařské zájezdy

Apartmánový dům Villa Maria
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 878 Kč/os.
Hotelový penzion Tennengau
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 1 821 Kč/os.
Hotel Edelweiss
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 400 Kč/os.