Klínovec - aktuální report z 25.03.2016 - SNOW.CZ

Klínovec | aktuální report z 25.03.2016

Klínovec - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Krušné hory

průměrné hodnocení Klínovec:
autor: Vikingmasterkiller
hodnocení:
návštěva od: 25.03.2016 do: 25.03.2016
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Rozhodli jsme se na Velký pátek vyrazit na Klínovec. Počasí bohužel nebylo slunečné jarní. Vrchní část kopce v mlze a lehké posněhávání, později mrholení v nejníže položených částech areálu. Nicméně s ohledem na průběh letošní zimy a celkem již pozdní termín jsme si zalyžovali perfektně. Skipas na 3 hodiny za 440 Kč - stihli jsme 14 jízd.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Kromě staré Jáchymovské sjezdovky určené na freeride jsou otevřeny všechny sjezdovky. Podařilo se projet všechny alespoň jednou, některé víckrát:
Nová Jáchymovská - nadprůměrně široká, nadprůměrně dlouhá, pěkně členitá poctivá červená. Při pěkném počasí i spektakulární výhledy na Krušné hory. Tato sjezdovka je po zásluze lákadlem na Klínovci.
Přemostěná - členitá, zábavná, pěkná červená s "hupem" díky přemostění silnice. Esíčko v horní části je opravdu parádní.
Slalomák - rovný slalomový svah s terénním zlomem, který otvírá poctivý prudší hang. V době návštěvy po pravé straně byly napíchány tyče slalomu pro místní klub.
Turistická - společně se Slalomákem jsou trochu stranou "hlavního dění". Turistická je pěkná členitá modrá plná mírných zatáček. Za dobrého počasí je odsud nádherný výhled na protější Fichtelberg = saské dvojče Klínovce.
U zabitýho - jediná černá na Klínovci. Jedná se o příjemně širokou sjezdovku, která pod terénním zlomem otevírá hang, který směřuje do širokého esíčka a pokračuje dál.
Pařezovka - relativně přímá červená sjezdovka příjemné šíře s přemostěním silnice. Po vzniklém umělém hupu sjezdovka poklidně dobíhá.
Dámská - dost úzká velmi pozvolná sjezdovka určená začátečníkům. My jsme ji sjížděli akorát při cestě na parkoviště.

Sněhové podmínky:

Na konec března solidní podmínky - 40 až 100 cm. Na vrcholu Klínovce mimo sjezdovky okolo půl metru sněhu. Na severní straně sjezdovky dostatečně vysněžené. Na jihu na Nové Jáchymovské spodní část poměrné změklá. Poslední zatáčka byla zúžená, místy se objevily kameny.
Co se týče úpravy sjezdovek tak všechny byly ráno velmi dobře připraveny a utaženy na manšestr, který během brzkého rána byl "pocukrován" troškou nového sněhu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

2x odpojitelná 4sedačka s oranžovou bublinou Doppelmayr, 1x pevná čtyřsedačka s kobercem Doppelmayr bez bubliny, 1x pevná 3sedačka s kobercem... Upřímně, kdo v republice to má ?
K tomu ještě u sjezdovky U zabitýho historická vysokorychlostní "retro" Tatrapoma.

Zalidněnost:

Od 9:30 začal počet lidí narůstat. Čekání asi jen u Cinestar Expressu. My na začátku jezdili na jihu na Prima Express, kde se nečekalo. Poté jsme jezdili na lanovce Suzuki u Přemostěné, kde vůbec nikdo nebyl. Trošku nechápu, proč se všichni cpou na Cinestar u Pařezovky.

Občerstvení a aprés-ski:

Každý si najde své - od bufetů, apres-ski až po restaurace (Pod pařezem, u obou parkovišť). Záchody v pohodě.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezd po mokré silnici. Parkoviště velkokapacitní a hlavně zadarmo. My jsme parkovali blízko lesa, takže přímo nástup do lyží a sjezd cestou k pokladnám. Na parkovištích směs štěrku a bahna.

+ plusy

  • Pestrý výběr sjezdovek
  • Kvalitní příprava sjezdových tratí
  • Komplexnost areálu - všechno zvládnete bez velkého bruslení s lyžemi na nohou
  • Počet a kvalita lanovek
  • Výběr občerstvovacích zařízení
  • Parkování zadarmo v blízkosti sjezdovek

- mínusy

  • O víkendy a svátky větší zalidněnost
  • Užší sjezdovka Dámská + některé části sjezdovek na severní straně kopce.
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

23.04.2017  | Klínovec

autor: Nojby
hodnocení:

Překvapivě dobré lyžařské podmínky na konci dlouhé lyžařské sezóny na Klínovci.

zobrazit celý report

16.04.2017  | Klínovec

autor: Rychle
hodnocení:

Co s volnou dubnovou nedělí, když to na kolo není? Na lyže! Podmínky už sice nejsou optimální, ale zalyžovat se pořád dá.
V sobotu jsem tedy hlavně řešil kam... Při pohledu na ceník Špindlu bylo v podstatě rozhodnuto: 770 Kč plné, nebo 590 Kč Gopass za permici v dubnu?! Mezi Pecí, Harrachovem a K...

zobrazit celý report

17.03.2017  | Klínovec

autor: Rychle
hodnocení:

Dnes je to tak na 3,5 vločky. Při příjezdu do střediska v 8:00 byla teplota 7 stupňů, přesto sjezdovky do 10:00 vydržely v kompaktním stavu. Severně orientované sjezdovky jsou sněhově bez problémů. Pouze Jáchymovská má vydraná místa. Úprava po ránu velmi dobrá až na Jáchymovskou. Lyžařů rozumně, tak...

zobrazit celý report

12.03.2017  | Klínovec

autor: chodera
hodnocení:

Stále je v provozu celý areál. Zatímco pro běžkaře už zde sezóna pomalu končí, na sjezdovkách leží ještě 90 až 120 cm sněhu. V neděli bylo krásné slunečné počasí, jen trochu foukal studený vítr. Ráno byly všechny sjezdovky krásně upravené a zmrzlé. Jelikož se jedná o severní svahy, vydrželo to někde...

zobrazit celý report

10.03.2017  | Klínovec

autor: Jerry70
hodnocení:

Sezóna na Klínovci ještě zdaleka nekončí. Počasí nám bohužel příliš nepřálo – dopoledne zataženo a foukal poměrně silný vítr, sluníčko se ukázalo až kolem 14. hodiny. Příjezd i parkování zcela bez problémů – na velkokapacitním parkovišti pod Jáchymovskou sjezdovkou.

zobrazit celý report

07.03.2017  | Klínovec

autor: michaelam
hodnocení:

Přes pochybnosti, které v nás vyvolalo oteplení, se není čeho obávat. Na horách je stále zima se vším všudy a dnešní ježdění bylo jedno z nejlepších v sezóně. Malá návštěvnost umocnila požitek z jízdy. Lyžování od půl deváté prostě nemá chybu a sjezdovky "drží" i v odpoledních hodinách.

zobrazit celý report

19.02.2017  | Klínovec

autor: Omut83
hodnocení:

Klínovec se stále zlepšuje, čímž ovšem zvyšuje svou popularitu a přitahuje obrovské množství lidí, kteří narozdíl třeba od Krkonoš nemají příliš alternativ. Z toho plyne vysoká zalidněnost projevující se plnými sjezdovkami a značnými frontami u lanovek. Středisko je tedy až na některé nedostatky vyn...

zobrazit celý report

16.02.2017  | Klínovec

autor: ViktorVan
hodnocení:

Moje velmi oblíbené středisko opět nezklamalo. Plzeňské prázdniny, nádherné počasí, akce časopisu SNOW a přesto skvělé podmínky, sjezdovky připravené, i když odpoledne trochu boulovaté, nikde se nečekalo, postě pohoda. Zajímavá akce časopisu SNOW - nabídka testování lyží, helem, brýlí i něčeho jako ...

zobrazit celý report

16.02.2017  | Klínovec

autor: michaelam
hodnocení:

I přes velké nadšení a zapálení do lyžování jsme raději to dnešní ukončili po poledni. Byli jsme zároveň svědky několika zásahů horské služby. Sjezdovky po desáté hodině "povolené". Velmi nás potěšila doprovodná akce SNOW tour. Vše skvěle zorganizované. Možnost vyzkoušení super. Nejvíce nás zaujalo ...

zobrazit celý report

22. - 27.01.2017  | Klínovec

autor: ViktorVan
hodnocení:

Jezdíme Na Klínovec 5 let a můžu s klidem napsat, že jej považuji za jedno z nejlpeších středisek u nás. Zkušenost mám z týdenních pobytů, ale i z jednodenních, které během roku převažují. Jezdíme o víkendu, prázdninách i v pracovní dny, v plné sezóně i ve spíše hluchých obdobích a vždy jsme spokoje...

zobrazit celý report

03.02.2017  | Klínovec

autor: michaelam
hodnocení:

Dýchlo na nás jarní počasí. Teploty po ránu kolem nuly, během poledne teploměr ukazoval až 6 stupňů nad nulou. Začátek jarních prázdnin a den volna pro školáky udělal s návštěvností své. Všude lidé. Pokladny u Cinestar pouze dvě, a to jedna expres, kde se nedají uplatnit poukázky a slevy. Takže větš...

zobrazit celý report

27. - 28.01.2017  | Klínovec

autor: Simisek
hodnocení:
Úžasná lyžovačka a ukázkové počasí, jen lidí spousty.

10.01.2017  | Klínovec

autor: Yann
hodnocení:

Na Klínovci jsem byl naposledy jako kluk a to je už je tedy dost a dost dlouho. Středisko mi bylo přáteli doporučováno už nějakou tu dobu, a tak jsme s dcerou sebrali vybavení a vyrazili na první lyžování této sezony. A rozhodně jsme nebyli zklamáni, spíš naopak - hafo sněhu (jak jinak v těchto dnec...

zobrazit celý report

09.01.2017  | Klínovec

autor: michaelam
hodnocení:

Celkový dojem hodnotím pouze 3*, pořád je hodně prostoru pro zlepšení. Středisko je rozsáhlé, přesto není myšleno na návštěvníky v oblasti hygieny (málo toalet), chybí ohřívárny - rodiny s dětmi jsou nuceny vyhledat restaurace.

zobrazit celý report

23.12.2016  | Klínovec

autor: Vlastik33095
hodnocení:

Klínovecká klasika: severní svahy s technickým sněhem, krátké fronty na Suzuki a skvělé posezení na Povodí.... Celkový dojem zkazilo parkoviště pokryté celé ledem. A ledová klouzačka u kasy na Dámské. Pokud upadnete, zastavíte až na silnici... :-(

zobrazit celý report

21.12.2016  | Klínovec

autor: Oski
hodnocení:

Téměř dokonalé podmínky. Slunečné počasí po celý den, viditelná inverze po celý den cca 150 výškových metrů pod námi.

zobrazit celý report

20.11.2016  | Klínovec

autor: human
hodnocení:

Po tom, co den před odjezdem panovalo téměř na celém území deštivé a relativně teplé počasí, nikdo moc nevěřil, že na Klínovci budou dobré podmínky pro lyžování. Předpověď počasí ale slibovala přes noc a kus dopoledne mráz a to také vyšlo. Plus i předpovídané sluníčko. Počasí tedy za 1. Sněhu mimo d...

zobrazit celý report

19.11.2016  | Klínovec

autor: Nojby
hodnocení:

Brzké zahájení lyžařské sezóny 2016/17 bylo možné díky intenzivnímu zasněžování v minulém týdnu. Přírodní sníh, kterého bylo minulý víkend cca 10 cm, téměř zmizel.

zobrazit celý report

02.04.2016  | Klínovec

autor: Nojby
hodnocení:

Vydařené jarní lyžování na Klínovci.

zobrazit celý report

02.04.2016  | Klínovec

autor: Milka
hodnocení:

Už není moc míst, kde by se u nás dalo dobře zalyžovat, ale jarní lyžování na Klínovci je skvělé - a nejen díky skipasu za SNOWbony... :-).

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Klínovec