Grosseck Speiereck - aktuální report z 25.03.2016 - SNOW.CZ

Grosseck Speiereck | aktuální report z 25.03.2016

Grosseck Speiereck - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Salcbursko

průměrné hodnocení Grosseck Speiereck:
autor: sipa32
hodnocení:
návštěva od: 25.03.2016 do: 25.03.2016
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

V tomto středisku jsem byl poprvé a rozhodně ne naposled. Když jsem byl v oblasti v lednu, tak mi toto středisko bylo doporučováno majiteli penzionu, kde jsem bydlel. Tehdy ovšem nebylo středisko otevřeno až k vrcholu Speiereck kvůli nedostatku sněhu. Tehdy jsem místo něj zvolil vedlejší a známější Katschberg. Nyní bylo otevřeno vše, takže bylo rozhodnuto. V nástupním místě Mauterndorf vypadá vše skromně a jednoduše, ovšem jen do doby, kdy nastoupíte do červené kabinky jedoucí nahoru. Ta na dvou kilometrech délky překonává během 7 minut výškový rozdíl 800 metrů a to je docela nevídané. Podobně rychlá je i žlutá kabinka jedoucí z druhého nástupního místa St. Michael. Toto středisko by mohlo být tajným tipem pro toho, kdo jede na hory hlavně kvůli lyžování bez front a zbytečného zdržování na lanovkách. :-)

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Krásný je sjezd z Grossecku do Mauterndorfu - převýšení 800 m, červená, která mnohokrát mění směr, pouze s jedním oddychovým traverzem uprostřed. Pěkná je také červeno-černá z vrcholu Speiereck buď k vrcholové lanovce s převýšením 520 m, nebo až dolů do St. Michaelu s převýšením 1 400 m a téměř 5 km délky.

Sněhové podmínky:

Vynikající čerstvý sníh upravený po sněžení předchozí den. Pouze jižní sjezd do St. Michaelu je ve spodní části pouze technický.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Obě kabinkové lanovky hodně rychlé. Severní sjezd do Mauterndorfu se dá absolvovat za 12 minut nahoru a dolů, což je na 800 m převýšení opravdu vynikající.

Zalidněnost:

Měli jsme obavy z Velikonoc, ale zalidněnost byla menší než kapacita vleků a lanovek.

Občerstvení a aprés-ski:

Chaty u obou horních a spodních stanic kabinových lanovek. Ceny obvyklé. :-(

Doprava do střediska a parkování:

Vzhledem k ubytování v Tamswegu jsme to měli pouhých 12 km. Pro cestu z Čech je nejrychlejší trasa Linz, Salzburg a pak uhnout před placenými tunely na Obertauern. Po přejezdu tohoto průsmyku se ocitnete v nástupním místě Mauterndorf. Parkoviště hned vedle hlavní silnice zdarma. Dojezd až na parkoviště na lyžích.

+ plusy

  • Krásné členité dlouhé sjezdovky
  • Dvě velmi rychlé kabinové lanovky
  • Severní sjezd do Mauterndorfu je ve stínu a vydrží i za vyšších teplot
  • Krásné výhledy ze Speierecku - Katschberg je pěkně pod vámi
  • Ideální pro toho, kdo chce intenzivně lyžovat a najezdit co nejvíce

- mínusy

  • Konec jižního sjezdu odpoledne hodně měkne.
  • Některé starší pomalé lanovky, i když jen spojovací
  • Jednodušší skromější středisko (pro mne ovšem je plusem)
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

16.03.2019  | Grosseck Speiereck

autor: MichalW
hodnocení:

Grosseck - Speiereck je součástí spolku středisek, do kterého dále patří Katschberg, Fanningberg a známý Obertauern. Při vzdálenosti zhruba 400 km z Brna se dá pro tvrďáky zajet na jeden den. Já využil bonusového programu nejmenovaného dodavatele energií a objednal si kupon "2 za cenu 1". Přes slevu...

zobrazit celý report

21.01.2018  | Grosseck Speiereck

autor: Erenaethan
hodnocení:

První den dovolené nám bohužel počasí moc nepřálo, ale i tak se na Großecku dalo poměrně slušně zalyžovat. Sjezdovky jsou většinou příjemně široké, dobře značené i ohraničené. Díky čerstvě napadanému sněhu jsme se manšestru bohužel nedočkali, ale i přes to se dalo poměrně bez problému jezdit až do o...

zobrazit celý report

10.12.2016  | Grosseck Speiereck

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Grosseck Speiereck v srdci rakouského Lungau se při zahájení sezóny musel obejít bez své nejatraktivnější sjezdovky ze Speierecku, která je zatím holá a čeká na přírodní sníh. Možná i proto byla sobotní návštěvnost přes zvýhodněnou cenu skipasu (22 eur) vlažnější.

zobrazit celý report

13. - 14.03.2015  | Grosseck Speiereck

autor: janousekml
hodnocení:

Příjemné středisko s velmi slušným 1 400metrovým převýšením. Snadno dostupné ze dvou vesnic - Mauterndorf a St. Michael. Celkem 50 km sjezdovek a 10 lanovek a vleků.

zobrazit celý report

17.12.2013  | Grosseck Speiereck

autor: luka
hodnocení:
Pátek, v poslední den platnosti skipasu za 19 EUR, bylo středisko poloprázdné. Na jižních svazích byl díky vydatnému sluníčku vidět nedostatek sněhu, sjezdovky vyjma pár míst bezvadné. Škoda jen zavřeného sjezdu do údolí - k St. Michael, jinak super lyžovačka.

27.01.2012  | Grosseck Speiereck

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Grosseck Speiereck, hlavní středisko oblasti Lungau, je malá, nenápadná, ale vertikálně velmi rozsáhlá houpačka. K tomuto relativně nejméně navštěvovanému areálu z jihu přiléhá Katschberg a severně odtud leží věhlasný Obertauern – všechny tři rozmanité areály jsou spolu s nejmenším Fanningbergem zah...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Apartmánový dům Christine
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 663 Kč/os.
Résidence Les Gémeaux
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 962 Kč/os.
Hotelový penzion Sonnblick
Orientační cena za noc vč. all-inclusive a skipasu 2 460 Kč/os.