Reiteralm - aktuální report z 07. - 08.01.2017 - SNOW.CZ

Reiteralm | aktuální report z 07. - 08.01.2017

Reiteralm - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Štýrsko

průměrné hodnocení Reiteralm:
autor: sparrow1
hodnocení:
návštěva od: 07.01.2017 do: 08.01.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Pěkné alpské středisko dobře dostupné z Čech. Spíše ostřejší sjezdovky, ale vybere si každý. Perfektní zázemí i přepravní zařízení. Velkou výhodou jsou další propojená střediska na jeden skipas.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky v tomto středisku jsou spíše ostřejší, ale pěkně široké. Délky jsou spíše střední, okolo 2 km, pokud neberu v potaz ty dojezdové až dolů, které jsou dlouhé, ale ne vždy široké jako ty kratší nahoře. Velice pěkná je závodní sjezdovka č. 1 - široká červená dálnice, cca 2,5 km dlouhá. Nejvíce mě asi nadchla sjezdovka č. 3, která začíná jako černá a přechazí později v červené carvingové letiště. Příjemná je také sjezdovka č. 2 s konstatní šířkou a víceméně i sklonem. Moc mě nenadchla červená č. 5 k nové 8místné kabince. Je poměrně prudká a brzy na ní kvůli tomu byly velké boule. Návratové a spojovací sjezdovky č. 1a a 2a jsou chvilku normální široké sjezdovky a chvilku cesty s přejezdem silnic k chatám, takže nic moc.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky výborné, ale i přesto se občas na některých místech, kde foukal větřík, objevila ledová plotna. Úprava výborná, protože nasněžilo s předstihem. Druhý den po celonočním sněžení to byl spíše lehký freeride. :-)

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Středisko má převážně moderní přepravní zařízení až na prastarou a hodně dlouho dvousedačku, která vás spolehlivě praští do nohou a nahoře do zad, pokud včas neujedete. Bohužel je to zrovna spojovací lanovka do vedlejšího střediska Hochwurzen, takže při přesunu odtamtud se jí nevyhnete. Jinak jsou ve středisku dvě moderní kabinky a dvě sedačky s bublinou. K tomu směs kotev a pomiček.
Pro děti je ve střední části Kid park s krytým kobercem. Všude je množství WC - řekl bych, že víc, než je v Rakousku obvyklé.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Lidí bylo tak středně. Čekání max. 5 minut na nejvytíženější šestisedačce, jinak víceméně hned nástup. Na sjezdovkách to už bylo horší, ale volná okna se našla lehce.

Občerstvení a aprés-ski:

V celém areálu je spousta chat s resaturacemi. Ceny obvyklé jako všude jinde v Rakousku: polévka od 4,50 eur, hlavní jídlo 9 až 12 eur, velký radler 4,50 eur.

Doprava do střediska a parkování:

Cesta z jížního okraje Prahy přes Dvořiště, Linz a Liezen cca 5 hodin a 400km. I přes sněžení cesta dobrá, silnice samozřejmě lépe uklizené po přejetí hranic. Parkování u apartmánu přímo na sjezdovce, ale jinak spousta velkokapacitních parkovišť.

+ plusy

  • Šířka sjezdovek
  • Dobrá dostupnost
  • Zázemí
  • Propojenost s dalšími středisky
  • Velký výběr ubytování

- mínusy

  • Tradičně při nočním sněžení neupravené sjezdovky
  • Předpokládám díky blízkosti Salzburgu velká zalidněnost o víkendech a prázdninách

Zajímavé odkazy

https://www.reiteralm.at/de

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

03.02.2018  | Reiteralm

autor: moravecpeta
hodnocení:

Středisko je to moc hezké a dojem mi nezkazilo ani špatné počasí ani víkendová návštěva. Kromě výborných sjezdovek, moderních lanovek (až na nějaké vyjímky) je tady dostatek restaurací a ostatní vyžití (a to nejen pro děti).

zobrazit celý report

31.01. - 03.02.2017  | Reiteralm

autor: Mario83
hodnocení:

Jedno z nejbližších větších alpských středisek od Brna a nejen od něho :-D. Široké sjezdovky, perfektní přepravní zařízení, nulové fronty a po celou dobu lyžování s výhledy na masiv Dachsteinu. Spousty středisek na jeden skipas. Dobrá dojezdová dostupnost, pokud budete ubytováni i dále od střediska....

zobrazit celý report