Reiteralm - aktuální report z 07. - 08.01.2017 - SNOW.cz

Reiteralm aktuální report z 07. - 08.01.2017

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Štýrsko

Reiteralm - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: sparrow1
 • hodnocení:
 • návštěva od: 07.01.2017 do: 08.01.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Pěkné alpské středisko dobře dostupné z Čech. Spíše ostřejší sjezdovky, ale vybere si každý. Perfektní zázemí i přepravní zařízení. Velkou výhodou jsou další propojená střediska na jeden skipas.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky v tomto středisku jsou spíše ostřejší, ale pěkně široké. Délky jsou spíše střední, okolo 2 km, pokud neberu v potaz ty dojezdové až dolů, které jsou dlouhé, ale ne vždy široké jako ty kratší nahoře. Velice pěkná je závodní sjezdovka č. 1 - široká červená dálnice, cca 2,5 km dlouhá. Nejvíce mě asi nadchla sjezdovka č. 3, která začíná jako černá a přechazí později v červené carvingové letiště. Příjemná je také sjezdovka č. 2 s konstatní šířkou a víceméně i sklonem. Moc mě nenadchla červená č. 5 k nové 8místné kabince. Je poměrně prudká a brzy na ní kvůli tomu byly velké boule. Návratové a spojovací sjezdovky č. 1a a 2a jsou chvilku normální široké sjezdovky a chvilku cesty s přejezdem silnic k chatám, takže nic moc.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky výborné, ale i přesto se občas na některých místech, kde foukal větřík, objevila ledová plotna. Úprava výborná, protože nasněžilo s předstihem. Druhý den po celonočním sněžení to byl spíše lehký freeride. :-)

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Středisko má převážně moderní přepravní zařízení až na prastarou a hodně dlouho dvousedačku, která vás spolehlivě praští do nohou a nahoře do zad, pokud včas neujedete. Bohužel je to zrovna spojovací lanovka do vedlejšího střediska Hochwurzen, takže při přesunu odtamtud se jí nevyhnete. Jinak jsou ve středisku dvě moderní kabinky a dvě sedačky s bublinou. K tomu směs kotev a pomiček.
Pro děti je ve střední části Kid park s krytým kobercem. Všude je množství WC - řekl bych, že víc, než je v Rakousku obvyklé.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Lidí bylo tak středně. Čekání max. 5 minut na nejvytíženější šestisedačce, jinak víceméně hned nástup. Na sjezdovkách to už bylo horší, ale volná okna se našla lehce.

Občerstvení a aprés-ski:

V celém areálu je spousta chat s resaturacemi. Ceny obvyklé jako všude jinde v Rakousku: polévka od 4,50 eur, hlavní jídlo 9 až 12 eur, velký radler 4,50 eur.

Doprava do střediska a parkování:

Cesta z jížního okraje Prahy přes Dvořiště, Linz a Liezen cca 5 hodin a 400km. I přes sněžení cesta dobrá, silnice samozřejmě lépe uklizené po přejetí hranic. Parkování u apartmánu přímo na sjezdovce, ale jinak spousta velkokapacitních parkovišť.

+ plusy

 • Šířka sjezdovek
 • Dobrá dostupnost
 • Zázemí
 • Propojenost s dalšími středisky
 • Velký výběr ubytování

- mínusy

 • Tradičně při nočním sněžení neupravené sjezdovky
 • Předpokládám díky blízkosti Salzburgu velká zalidněnost o víkendech a prázdninách

Zajímavé odkazy

https://www.reiteralm.at/de

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

03.03.2023  | Reiteralm

 • autor: diamond
 • hodnocení:

Na poslední den lyžování ve Schladmingu jsme vybrali Reiteralm a byli jsme velmi spokojeni. Přivstali jsme si, a tak jsme parkovali u lanovky, užili si krásné, široké a upravené červené sjezdovky s minimem lidí kolem sebe. Jediné mínus vzhledem k teplejšímu počasí byl sjezd do základní stanice, kde byl sníh od poledních hodin těžký a mokrý. Nahoře i tak stále super. Mnoho krásných pochodových červených, černé jsme s dcerkou nejezdili. Nahoře sólo modrá s pohodlnou 6sedačkou, tam jsme strávili kus odpoledne. Projeli jsme si také crosspark, měření rychlosti, měřený slalom i ski movie paralelní slalom. Na sjezdovkách cca 1 metr sněhu, dole to bylo výrazně méně. Od cca 1 000 metrů výškových dolů mimo sjezdovky sníh žádný. Mix kabin a sedaček různých typů i stáří, kotvy, a v dětském areálu pomy. Na svahu ten den nebylo mnoho lidí, takže to odsejpalo na svahu i u lanovek. Chaty, hospůdky na každém kroku. Mnoho parkovacích míst, samozřejmostí jsou i skibusy.

10.03.2022  | Reiteralm

 • autor: Omut83
 • hodnocení:

Třetí den ze čtyř ve Schladmingu jsme věnovali Reiteralmu a Hochwurzenu. V Reiteralmu jsou asi nejpestřejší terény, zalidněnost byla nízká, počasí a sníh perfektní. Vynikající upravené i neupravené černé sjezdovky, modré hlavně přejezdy, ale taky se najde i nějaká sjezdovka. A hlavně široké a dlouhé červené. Dojezdové k parkovišti jsou opět prudké, i když značené jako červené, navíc odpoledne rozježděné a zmrzlé, a tak je pro začátečníky určitě lepší spustit se zpět kabinkou. Sněhu přírodního i technického dostatek. Odpoledne už byly sjezdovky dost rozježděné a ve stínu zmrzlé. Lanovky moderní rychlé, pohodlné kromě návratové dvojsedačky z Hochwurzenu a pár vleků, které ale není nutné použít. Záchodů všude dostatek. Občerstvoven by mohlo být víc, ale při nízké zalidněnosti stačí. Parkoviště je obrovské, hned u hlavní silnice, organizačně perfektně zvládnuté. Ze vzdálenějšího cípu parkoviště lze k nástupu lanovky sjet na lyžích.

28.01.2020  | Reiteralm

 • autor: zdenek.b
 • hodnocení:

Po dvou lyžařských dnech strávených v méně známém Werfenwegu jsme se přemístili do oblasti čtyřvrcholové houpačky okolo Schladmingu. Zvolili jsme Reiteraralm, a to hlavně z důvodu, že na Planai probíhaly přípravy na večerní slalom Světového poháru. Předpokládané přetížení střediska Reiteraralm se na...

03.02.2018  | Reiteralm

 • autor: moravecpeta
 • hodnocení:

Středisko je to moc hezké a dojem mi nezkazilo ani špatné počasí ani víkendová návštěva. Kromě výborných sjezdovek, moderních lanovek (až na nějaké vyjímky) je tady dostatek restaurací a ostatní vyžití (a to nejen pro děti).

31.01. - 03.02.2017  | Reiteralm

 • autor: Mario83
 • hodnocení:

Jedno z nejbližších větších alpských středisek od Brna a nejen od něho :-D. Široké sjezdovky, perfektní přepravní zařízení, nulové fronty a po celou dobu lyžování s výhledy na masiv Dachsteinu. Spousty středisek na jeden skipas. Dobrá dojezdová dostupnost, pokud budete ubytováni i dále od střediska....

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Špindlerův Mlýn - Medvědín

SNOW tipy