Reiteralm - aktuální report z 31.01. - 03.02.2017 - SNOW.cz

Reiteralm aktuální report z 31.01. - 03.02.2017

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Štýrsko

Reiteralm - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Mario83
 • hodnocení:
 • návštěva od: 31.01.2017 do: 03.02.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Jedno z nejbližších větších alpských středisek od Brna a nejen od něho :-D. Široké sjezdovky, perfektní přepravní zařízení, nulové fronty a po celou dobu lyžování s výhledy na masiv Dachsteinu. Spousty středisek na jeden skipas. Dobrá dojezdová dostupnost, pokud budete ubytováni i dále od střediska. Na skipas se dá vyjet až na ledovec Dachstein, což při dobrém naplánování ušetři dost peněz, než se tam vydat v létě. Ráno na ledovec (visutý most, ledová jeskyně) a v jedenáct už brázdíte sjezdovky. ;-)

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Reiteralm- přehledné, prudší a krásně široké sjezdovky. Trochu nás trápilo počasí, takže dokud nezměkl nebo nenapadl sníh a nedejbože nepadla mlha, tak skutečná paráda. Z vrcholu se rozebíhá několik tratí. My nejčastěji jezdili jedničku, která v horních partiích je krásně široká a níže nabírá závoďácký sklon. Sjezd až do údolí jsme po ní s označením 1a praktikovali pouze jednou a mnohem lepší bylo dojet k nástupní lanovce z druhé strany - takzvané Grande finale :-). Kousíček pod vrcholovou stanicí lanovky se vlevo rozbíhá krátká černá sjezdovka číslo 6, na kterou se dalo napojit o kousek níže modrým traverzem. Odtud se napojovaly dvě červené tratě číslo 2 a 5 - obě dvě opět krásně široké, ale jako v celém středisku prudší, než je člověk normálně zvyklý. Po dvojce se dá přejet na druhý kopec, což je Hochwurzen, ale v dolní části se přejíždí přes silnici a navíc má sjezdovka sklon, který mně teda vůbec neseděl. Zato pětka mě bavila náramně - téměř bez lidí a i přesto, že konec je poměrně dost prudký, tak nebyla tolik rozbitá jako jiné části areálu. Z horní stanice lanovky se ještě vpravo rozbíhá černá trať č. 3a, která pokračuje dále červenou č. 3 a obě dvě jsou krásně široké. Bohužel zde probíhaly závody dětí, pak padla mlha, a tak jsme ji jeli pouze jednou.

Hochwurzen - na Hochwurzen jsme přejeli první den odpoledne, ale ukrutně začalo sněžit, takže sjezdovky ani nedokážu dost dobře popsat. Z vrcholu se rozebíhají tři tratě a míří sem dvě lanové dráhy z každé strany kopce. Sjezdovky mně přišly o něco malinko užší než na Reiteralmu, ale sklon bych řekl měli mírnější. Jelikož jsme každou sjeli pouze jednou a vraceli se na Reiteralm, tak ani podrobnější popis psát nebudu. Ale pokud se sem někdy dostaneme, tak určitě sjezdovky projedu důkladněji.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky výborné. První den odpoledne začalo sněžit, pak už to byl mokrý a těžký sníh, což vzhledem k větší šířce lyží nebyl až tak problém. Druhý den jsme byli na Hauser Kaibling a Planai a po nočním sněžení celkem divočina. Třetí den ale na Reiteralmu opět tratě upraveny a krásné poježdění.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Komfort asi tak, jak je v Rakousku zvykem. Na celé středisko připadala jedna pomalá dvojsedačka, což předpokládám že si nechávají hlavně z nostalgie :-). Jinak na skvělé úrovni. Spousty WC, kabinkové lanovky, kryté sedačky, spousty chat a hlavně nulové fronty.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Snad nikde jsme nečekali déle než dvacet vteřin, takže zalidněnost nízká. Parkoviště sice dost plné, ale na svahu se dalo krásně jezdit bez jakéhokoliv omezení. Na jídlo jsme také vždy našli ihned místo, ať již venku nebo vevnitř.

Občerstvení a aprés-ski:

V celém areálu asi 20 chat, což mi přijde jako úplná bomba. U výstupní stanice lanovky Gasselhohebahn je apres ski a že to tam žilo. Doporučuji, i když tam nevaří. My si dávali jídlo v chatě Eiskarhutte u sjezdovky č. 2 a další den v malinkaté Pegasus u sjezdovky č. 5: polévka 3,8 až 4 eura, pivko 4 až 4,2 euro v celém areálu, Kaesespaetzle 8,5 eur a najedli jsme se oba i s manželkou.

Doprava do střediska a parkování:

Byli jsme ubytování v Lungotz (cca 30km od Reiteralmu) a za půl hodinky jsme byli v areálu. Cesty udržované, na parkovišti vás navedou a i cesta z Brna byla úplně v pohodě.

+ plusy

 • šířka sjezdovek
 • skipas platný ve více střediscích
 • komfortní zázemí
 • malá zalidněnost při našem pobytu
 • útulné horské chaty

- mínusy

 • delší přejezdové vzdálenosti mezi středisky
 • pro někoho možná prudší sjezdovky
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

03.03.2023  | Reiteralm

 • autor: diamond
 • hodnocení:

Na poslední den lyžování ve Schladmingu jsme vybrali Reiteralm a byli jsme velmi spokojeni. Přivstali jsme si, a tak jsme parkovali u lanovky, užili si krásné, široké a upravené červené sjezdovky s minimem lidí kolem sebe. Jediné mínus vzhledem k teplejšímu počasí byl sjezd do základní stanice, kde byl sníh od poledních hodin těžký a mokrý. Nahoře i tak stále super. Mnoho krásných pochodových červených, černé jsme s dcerkou nejezdili. Nahoře sólo modrá s pohodlnou 6sedačkou, tam jsme strávili kus odpoledne. Projeli jsme si také crosspark, měření rychlosti, měřený slalom i ski movie paralelní slalom. Na sjezdovkách cca 1 metr sněhu, dole to bylo výrazně méně. Od cca 1 000 metrů výškových dolů mimo sjezdovky sníh žádný. Mix kabin a sedaček různých typů i stáří, kotvy, a v dětském areálu pomy. Na svahu ten den nebylo mnoho lidí, takže to odsejpalo na svahu i u lanovek. Chaty, hospůdky na každém kroku. Mnoho parkovacích míst, samozřejmostí jsou i skibusy.

10.03.2022  | Reiteralm

 • autor: Omut83
 • hodnocení:

Třetí den ze čtyř ve Schladmingu jsme věnovali Reiteralmu a Hochwurzenu. V Reiteralmu jsou asi nejpestřejší terény, zalidněnost byla nízká, počasí a sníh perfektní. Vynikající upravené i neupravené černé sjezdovky, modré hlavně přejezdy, ale taky se najde i nějaká sjezdovka. A hlavně široké a dlouhé červené. Dojezdové k parkovišti jsou opět prudké, i když značené jako červené, navíc odpoledne rozježděné a zmrzlé, a tak je pro začátečníky určitě lepší spustit se zpět kabinkou. Sněhu přírodního i technického dostatek. Odpoledne už byly sjezdovky dost rozježděné a ve stínu zmrzlé. Lanovky moderní rychlé, pohodlné kromě návratové dvojsedačky z Hochwurzenu a pár vleků, které ale není nutné použít. Záchodů všude dostatek. Občerstvoven by mohlo být víc, ale při nízké zalidněnosti stačí. Parkoviště je obrovské, hned u hlavní silnice, organizačně perfektně zvládnuté. Ze vzdálenějšího cípu parkoviště lze k nástupu lanovky sjet na lyžích.

28.01.2020  | Reiteralm

 • autor: zdenek.b
 • hodnocení:

Po dvou lyžařských dnech strávených v méně známém Werfenwegu jsme se přemístili do oblasti čtyřvrcholové houpačky okolo Schladmingu. Zvolili jsme Reiteraralm, a to hlavně z důvodu, že na Planai probíhaly přípravy na večerní slalom Světového poháru. Předpokládané přetížení střediska Reiteraralm se na...

03.02.2018  | Reiteralm

 • autor: moravecpeta
 • hodnocení:

Středisko je to moc hezké a dojem mi nezkazilo ani špatné počasí ani víkendová návštěva. Kromě výborných sjezdovek, moderních lanovek (až na nějaké vyjímky) je tady dostatek restaurací a ostatní vyžití (a to nejen pro děti).

07. - 08.01.2017  | Reiteralm

 • autor: sparrow1
 • hodnocení:

Pěkné alpské středisko dobře dostupné z Čech. Spíše ostřejší sjezdovky, ale vybere si každý. Perfektní zázemí i přepravní zařízení. Velkou výhodou jsou další propojená střediska na jeden skipas.

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

SNOW tipy