Červená Voda - aktuální report z 08.01.2017 - SNOW.CZ

Červená Voda | aktuální report z 08.01.2017

Červená Voda - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Orlické hory

průměrné hodnocení Červená Voda:
autor: Lucy8891
hodnocení:
návštěva od: 08.01.2017 do: 08.01.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Hned při příjezdu v osm hodin se člověk musí naštvat u pokladen. Ačkoli potom nebylo tolik lidí, u pokladen se nás sešlo dost. No dost, cca 10 až 15. Místo tří pokladen byly otevřené dvě, třetí se potom otevřela, ale příjmala jen karty. To by nebylo nejhorší, kdyby to aspoň postupovalo. Já jsem byla zhruba osmá a stála jsem 25 minut frontu. Nechápu proč. Já pak osobně byla u kasy asi 40 vteřin. Paní za mnou si stěžovala, že to bylo minule to stejné.
Druhý problém je zastavování lanovky. Bohužel si asi při nástupu lidi nevšimnou zelené čáry, na kterou musí dojet, jinak je lanovka "sejme". Skoro každou jízdu se musela lanovka zastavit. Tohle jsou 2 nejsilnější zážitky, které předčili jinak skvělý den. Dvě hvězdy kvůli těm pokladnám. Snowparku a teréním vlnám bych dala další dvě hvězdy.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovka Heroltická se zasněžovala třemi děly, takže jsme na ní nejezdili. Zmrzlý sníh na brýlích není nic moc. Každopádně Mlýnice byla vysněžená dostatečně. Bylo na ní dost přírodního sněhu, který křupal pod lyžemi. Bylo to úplně jiné ježdění. Jízda byla sice pomalejší, ale užívali jsme si prachový sníh, hlavně při brzdění :-).

Sněhové podmínky:

Sněhu moc moc moc. Hlavně přírodní sníh na sjezdovce. Na Heroltické ne, tam padal umělý z děl. Na druhou stranu jsme nejeli, byly tam závody a na hlavní lanovce nebyla fronta, tak nebyl důvod přejíždět.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Zdálo se mi, že vyhřívání nejelo. Nevím, jestli jen můj pocit, nebo ne, protože po obědě se mi myslím, že to zapnuli.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Jen jednou kolem poledne se utvořila fronta, jinak se jezdilo rovnou do turniketů. Bylo volno i na oběd, než přijeli závodníci (děti) z Čenkovic. Dokonce ani vytvořené vlny tentokrát netvořily dálnici lyžařů, takže si je člověk užil.

Občerstvení a aprés-ski:

K obědu jsme si dali polívku a smažený květák. Porce byla velká, ani jsem ji nemohla dojíst. Celkem za polévku, hlavní jídlo a pití 174,-. Jediné, z čeho jsem byla v šoku, bylo latté za 65,-, to jsem si ho radši dala cestou domů na benzince.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava do střediska je úplně bez problémů. Celou dobu (pokud jedete od Mohelnice) se jede po prosolené hlavní silnici. Jediný kritický úsek je cesta zpět a nešťastná stopka v kopci.

+ plusy

  • Snowpark a vlny
  • Málo lidí
  • Sjezdovka Mlýnice

- mínusy

  • Pomalé pokladny
  • Zastavování lanovky
  • Drahá káva
  • Zasněžování druhé sjezdovky
  • Půldenní skipas za 520,-, když celodenní je za 600,-
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

06.03.2017  | Červená Voda

autor: Anavi
hodnocení:

Na Červenou Vodu jezdíme zásadně ve všední dny, ve víkend se raději tomuto středisku vyhýbáme, abychom si nepokazili velkou zalidněností vždy výborný dojem z pobytu. Pondělí bylo aprílové, co se týká počasí. Prožili jsme téměř čtvero ročních období - sluníčko, jemnou mlhu, dešťové i sněhové přeháňky...

zobrazit celý report

20.02.2017  | Červená Voda

autor: Anavi
hodnocení:

Měli jsme trochu obavy, co udělají s Bukovkou jarní prázdniny, jestli nebudou fronty u lanovky a přetlak na sjezdovkách. Naštěstí lyžování od 8 do 10 hod. v klidu a bez návalu lidí. Po 10. hod., kdy jsme udělali přestávku na kávičku, přijelo větší množství lidí, které se drželo skoro do 12 hod., ale...

zobrazit celý report

02.01.2017  | Červená Voda

autor: Anavi
hodnocení:

Velice rádi jezdíme do skiareálu Buková hora. Vždy je vše perfektní, ale tentokrát nás zaskočila jedna uzavřená sjezdovka, která nebyla upravená, a přitom sníh byl. Nevím, co se přihodilo, že jezdila pouze Mlýnická.

zobrazit celý report

26.12.2016  | Červená Voda

autor: bobu
hodnocení:

Fajn lyžování v pěkném, kvalitně vybaveném středisku s minimálním množstvím lidí. Vadou na kráse bylo málo otevřených sjezdovek a nevyzpytatelné počasí. Taktéž ceny občerstvení jsou už trochu přešvihlé.

zobrazit celý report

16.12.2016  | Červená Voda

autor: Anavi
hodnocení:

Na Červenou Vodu - Bukovku jezdíme jen ve všední dny, kdy máme sjezdovku téměř pro sebe, a to se stalo i při dnešní návštěvě. Ve víkendy toto středisko bývá zahlceno davy lidí, které se na zatím jedné sjezdovce nerozdělí, jako je tomu třeba na Dolní Moravě. Celkový dojem naprosto skvělý, i když zatí...

zobrazit celý report

02.04.2016  | Červená Voda

autor: radek OL
hodnocení:

Středisko Červená voda / Buková hora jsem navštívil po třech letech. Jelikož je pověstné šílenými frontami o víkendech, tak jsem nechal návštěvu až na víkend po Velikonocích. Naštěstí počasí vyšlo parádně, fronty žádné po celé dopoledne a na svahu taky místa dost.

zobrazit celý report

14.03.2016  | Červená Voda

autor: Anavi
hodnocení:

Středisko Červená Voda - Buková hora nás nezklamalo při žádném výjezdu. Je vždy perfektně připraveno, veškerá zařízení - lanovka, restaurace, pokladny... - otevřena v předstihu stanoveného času provozu.

zobrazit celý report

03.04.2015  | Červená Voda

autor: Vačák
hodnocení:

Velice příjemný, o což se postarala hlavně příroda chladným počasím s nočním přídělem prašanu. Návštěvu střediska mohu doporučit jen snad s poznámkou, zda by nešlo v Čenkovicích některé detaily doladit, i když pomalu končí lyžařská sezona. Jinak super, jedno z nejlepších lyžování letošní sezony.

zobrazit celý report

22.03.2015  | Červená Voda

autor: Anavi
hodnocení:

Červená Voda - Buková hora - Čenkovice - tři názvy pro jedno z našich nejoblíbenějších lyžařských středisek. Já ho mám pojmenovaný podle sebe - Bukovka.

zobrazit celý report

20.03.2015  | Červená Voda

autor: PIRIN
hodnocení:

Skipark Červená Voda je jedno z nejmodernějších lyžařských středisek v České republice. Chloubou je velmi rychlá, odpojitelná a hlavně vyhřívaná 4sedačková lanovka s bublinou.

zobrazit celý report

22.03.2015  | Červená Voda

autor: meloun
hodnocení:
Dnes absolutně bez front, bylo nad nulou a o lyžování se dalo mluvit maximálně do 12 hodin, poté se to podobalo spíš pooranému poli. Ale je zde řešení přesunout se do Čenkovic, kde to bylo daleko lepší a vydrželo to až do konce. Sečteno podtrženo doporučuji dopoledne Červenou vodu a po obedě Čenkovice, ale raději zaparkujte v Čenkách, protože jak pojedete před 16. hodinou zpět, tak je to fakt síla. Samozřejmě, že vše platí při vyšších teplotách.

04. - 06.03.2015  | Červená Voda

autor: radez
hodnocení:

Na konec minulého týdne hlásili v předpovědi konečně ochlazení oproti předchozím velice teplým dnům. Předchozí dny byly značně plusové, takže jsem chtěl využít chladných dnů, když podle předpovědi žádné další chladné dny v březnu neměly nastat.

První den ve středu 4.3. přes noc napadl težký sníh....

zobrazit celý report

24. - 26.02.2015  | Červená Voda

autor: Macoun
hodnocení:

Velmi nadstandardní lyžařský areál na Moravě (i když vlastně spíš v Čechách - v Pardubickém kraji). Luxusní krytá čtyřsedačka s vyhřívanou sedačkou, dvě celkem široké a cca 2 km dlouhé sjezdovky...

zobrazit celý report

28.01.2015  | Červená Voda

autor: LAMARC
hodnocení:

Středisko Červená Voda je moderní areál vybudovaný „na zelené louce“ a tomu odpovídá i nové a moderní vybavení areálu. Součástí areálu je například obchod s lyžařským vybavením, půjčovna, možnost ubytování a stravy atd. Na druhou stranu zde nejsou žádné rekreační chaty a okolí je „prázdné“, třeba na...

zobrazit celý report

18.01.2015  | Červená Voda

autor: radez
hodnocení:

Z rána bylo přimrzlo a nahoře byl čerstvý prašan. Dole byl sníh mokrý už od rána.

Sjezdovka byla pěkně upravená, místy byly vidět hnědá místa a pod vrstvou čerstvýho sněhu byl led. Přesto bylo ježdění dobré.

Na tak moderní středisko mi ale přijde strašně škoda, že se mi některá místa zdají s...

zobrazit celý report

03.01.2015  | Červená Voda

autor: svena
hodnocení:
Dnešní den plánovaný strávit na Červene Vode moc nevyšel. Již kolem 9. hod. se začaly tvořit cca 15min fronty na sedačku a k tomu se přidaly v horní části již kolem 10. hod. větší muldy. Jelikož byla velka návštěvnost a v provozu pouze sjezdovka Mlýnice, nebylo to zrovna ideální. Sněžené a otevření sjezdovky Heroltické, snad již kolem 7. 1., podmínky vyrazne zlepší. Co se nedá vytknout, je naprosto špičkové zázemí. My den strávily v Čenkovicích a udělaly jsme dobře.

16.03.2014  | Červená Voda

autor: Kamoš
hodnocení:
Středisko je pěkně vybavené, čtyřsedačka s vyhř. sedadly a bublinou je v deštivém počasí super.Parkoviště je velmi blízko. Hlavní sjezdovka ze začátku je velmi dobrá, střední část po více projetích začíná nudit, závěrečná část je taky dost dobrá. Včera se na sjezdovce vyskytovaly kamínky, takže jsme si poškrábali lyže. Ale to je prostě to jarní lyžování...

21.04.2013  | Červená Voda

autor: radek OL

Nejmodernější areál Orlických hor, který nabízí přes 4 km sjezdových tratí. Vhodný pro děti i pokročilejší lyžaře.

zobrazit celý report

24.03.2013  | Červená Voda

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Druhá polovina března na českých horách často bývá obdobím lyžařům zaslíbeným, ale nestává se, že by zároveň skýtalo jedny z nejlepších „zimních“ podmínek celé sezóny.

zobrazit celý report

26.01.2013  | Červená Voda

autor: Cipous

Ve středisku jsme byli poprvé a je zde všechno, co k správnému středisku patří. Potvrdili jsme si, že kdo si o víkendu přispí, moc si nezalyžuje. Sjezdovky mají bohužel dost podstatnou část plochou...

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Červená Voda