Červená Voda - lyžování
Nejspokojenějšími návštěvníky Červené Vody jsou pohodově orientovaní lyžaři, kteří ocení dvě poměrně dlouhé a široké sjezdovky, moderní zázemí a rádi posedí se svařákem na terase či uvnitř barového hříbku. Vítané jsou samozřejmě rodiny s malými dětmi nebo freestylisté, kteří najdou podél střední pasáže hlavní trati pečlivě opečovávaný snowpark.
Jihovýchodní svah Bukové hory (958 m) je otevřen do prostorné krajiny pod Orlickými horami kolem Štítů a na jeho úpatí leží Mlýnický Dvůr (550 m), podhorská víska s pohodlným příjezdem k lanovce. Svah se 400m převýšením nese dvě prostorné červené sjezdovky, střídající svižné i ploché pasáže. V ploché střední části hlavní, Mlýnické tratě se rozpíná snowpark. Přímo u kaskádového parkoviště stojí kamenná budova s prosklenným depem sedačkové lanovky. Obslužná budova má v přízemí pokladny, toalety, pik-nikovou místnost, školku, půjčovnu a servis a v patře – v úrovni sjezdovky – pak dřevěný srub se samoobslužnou restaurací i bufetem. Areál se blýská především luxusní 4sedačkovou lanovkou s bublinou a vyhřívanými sedáky s vysokou opěrkou. Na úpatí svahu je cvičná louka s dětským vlekem – zde platí i malé děti, ale jakmile pokročí na „velkou“ sjezdovku, jezdí na lanovce až do 6 let zdarma. Malí unavení lyžaři mohou být pohlídáni v malé herně lyžařské školky. Vše je pohodlně při sobě a uspořádané tak, aby lyžař cokoliv intuitivně našel.
Skipas platí i na odvrácené straně Bukové hory v Čenkovicích.
V původních rozvojových plánech byla ještě třetí sjezdovka napravo od sedačkové lanovky nebo nová lanovka u Heroltické sjezdovky.
Sedačková lanovka je i snadnou variantou nástupu na běžkařské tratě, které vedou po svazích Bukové hory a dále přes Červenovodské sedlo až na Suchý vrch, kde stojí veřejně přístupná rozhledna s malým bufetem. Kruhový rozhled zahrnuje Orlické hory, Králický Sněžník i Jeseníky. Kromě rozhledny si můžete zaběhnout i k tvrzi Bouda zbudované před 2. světovou válkou v rámci plánovaného opevnění proti Německu (Orlické hory jsou doslova poseté tzv. řopíky, lehkými betonovými vojenskými bunkry). Známostí tuto pevnost předčí Hanička, ale zajímavější je právě Bouda se souhrnnou délkou chodeb okolo dvou kilometrů. V zimě je otevřena k prohlídce obvykle jen každý poslední víkend v měsíci.