Červená Voda - lyžování - SNOW.cz

Červená Voda

Česko Česko - Orlické hory | Buková hora - Buková hora, Mlýnický dvůr

Foto

Červená Voda na jihovýchodě Orlických hor si získala značnou oblibu jako moderní a přívětivé rodinné centrum se dvěma dvoukilometrovými, pohodově červenými sjezdovkami, luxusní krytou a vyhřívanou 4sedačkou a freestylovým i dětským parkem. Je součástí areálu Buková hora, který kromě Červené Vody zahrnuje ještě většinu sjezdovek v Čenkovicích na opačné straně hory.

Červená Voda - sjezdovky

58%42%
5.2 celkem sjezdovek (km)
4.6 zasněžování (km)

Červená Voda - lanovky a vleky

vlek
1
sedačka krytá
1
3000 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

557-957 m n.m.400 m

Mapa sjezdovek

Červená Voda - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Červená Voda - lyžování

Nejspokojenějšími návštěvníky Červené Vody jsou pohodově orientovaní lyžaři, kteří ocení dvě poměrně dlouhé a široké sjezdovky, moderní zázemí a rádi posedí se svařákem na terase či uvnitř barového hříbku. Vítané jsou samozřejmě rodiny s malými dětmi nebo freestylisté, kteří najdou podél střední pasáže hlavní trati pečlivě opečovávaný snowpark.

Jihovýchodní svah Bukové hory (958 m) je otevřen do prostorné krajiny pod Orlickými horami kolem Štítů a na jeho úpatí leží Mlýnický Dvůr (550 m), podhorská víska s pohodlným příjezdem k lanovce. Svah se 400m převýšením nese dvě prostorné červené sjezdovky, střídající svižné i ploché pasáže. V ploché střední části hlavní, Mlýnické tratě se rozpíná snowpark. Přímo u kaskádového parkoviště stojí kamenná budova s prosklenným depem sedačkové lanovky. Obslužná budova má v přízemí pokladny, toalety, pik-nikovou místnost, školku, půjčovnu a servis a v patře – v úrovni sjezdovky – pak dřevěný srub se samoobslužnou restaurací i bufetem. Areál se blýská především luxusní 4sedačkovou lanovkou s bublinou a vyhřívanými sedáky s vysokou opěrkou. Na úpatí svahu je cvičná louka s dětským vlekem – zde platí i malé děti, ale jakmile pokročí na „velkou“ sjezdovku, jezdí na lanovce až do 6 let zdarma. Malí unavení lyžaři mohou být pohlídáni v malé herně lyžařské školky. Vše je pohodlně při sobě a uspořádané tak, aby lyžař cokoliv intuitivně našel.

Skipas platí i na odvrácené straně Bukové hory v Čenkovicích.

V původních rozvojových plánech byla ještě třetí sjezdovka napravo od sedačkové lanovky nebo nová lanovka u Heroltické sjezdovky.

Sedačková lanovka je i snadnou variantou nástupu na běžkařské tratě, které vedou po svazích Bukové hory a dále přes Červenovodské sedlo až na Suchý vrch, kde stojí veřejně přístupná rozhledna s malým bufetem. Kruhový rozhled zahrnuje Orlické hory, Králický Sněžník i Jeseníky. Kromě rozhledny si můžete zaběhnout i k tvrzi Bouda zbudované před 2. světovou válkou v rámci plánovaného opevnění proti Německu (Orlické hory jsou doslova poseté tzv. řopíky, lehkými betonovými vojenskými bunkry). Známostí tuto pevnost předčí Hanička, ale zajímavější je právě Bouda se souhrnnou délkou chodeb okolo dvou kilometrů. V zimě je otevřena k prohlídce obvykle jen každý poslední víkend v měsíci.

Červená Voda - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

580

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
parkoviště:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • dvě prostorné červené sjezdovky s převýšením 400 m
  • luxusní krytá 4sedačková lanovka s vyhříváním sedaček
  • velmi dobrá dopravní dostupnost

Minus:

  • ploché střední pasáže obou tratí
  • vyšší cena skipasu

Červená Voda - komerční prezentace


Ubytování Červená voda

Odkazy

Martinky

Martinky

Martinky

Martinky

Martinky

Martinky

SNOW tipy

Výška sněhu 50 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 6
Otevřené sjezdovky 0 z 9

Předpověď počasí