Schladming - Planai Hochwurzen - aktuální report z 07. - 08.01.2017 - SNOW.cz

Schladming - Planai Hochwurzen aktuální report z 07. - 08.01.2017

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Štýrsko

Schladming - Planai Hochwurzen - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: sparrow1
 • hodnocení:
 • návštěva od: 07.01.2017 do: 08.01.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Hochwurzen je velice příjemné středisko s dlouhými a širokými sjezdovkami. Propojení s vedlejším Rieteralmem a na druhou stranu s Planai hodně zvyšuje potenciál střediska. Sám Hochwurzen vystačí na cca 2 dny solidního a neopakujícího se lyžování.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Všechny sjezdovky jsou střední délky, tedy od 2 do 3 km. Nenajdete žádnou úzkou sjezdovku, pokud nepočítám navratovou č. 40, která je ale zase hodně dlouhá a cca polovina z ní je pořád slušně široká.
Mně se nejvíc líbila sjezdovka č. 41, která má stále stejný pěkně červený sklon a solidní, řekl bych nadstandardní šířku. Jen dojezd trochu zmodrá, ale nic zásadního. Obsluhuje jí kombinovaná lanovka, tedy vyhřívané šestisedačky s bublinou a kabinky.
Velice pěkné jezdění je také na č. 33, která vede až z vrcholu od výstupu z 8místné kabinky a více méně podél ní stéká až dolů stále stejně široká červená. Délku bych odhadoval na cca 3 km.
Zhruba v půlce se odděluje od č. 33 červená č.32 a končí také dole u kabinky.
Perfektní je také červená č. 31, která vede z vrcholu dolů ke čtyřsedačce s bublinou a nebo se z ní napojíte na návratovou 40.
Ve spodní časti střediska jsou ještě mírné modré sjezdovky vhodné spíše pro děti, ale obsluhované šestisedačkou s bublinou.

Sněhové podmínky:

Lyžování v sobotu bylo na výbornou díky slunci a dostatku sněhu. Ovšem neděle byla přímo luxusní - sice stále sněžilo, ale přes noc napadlo cca 20 cm sněhu a jak je v Rakousku zvykem, ležel bez úpravy na sjezdovce. Díky tomu bylo minimum lidí a ježdění úžasné. Není nad to pozorovat, jak se za každým lyžařem tvoří stopa a odletuje gejzír sněhu při každém oblouku.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Lanovky jsou trochu starší, ale komfortní. Jedná se o dvě kabinky, jednu čtyřsedačku a dvě šestisedačky, z nichž jedna je kombinovaná, vždy za sebou tři sedačky a jedna kabinka. Všechny sedačky mají bublinu a jedna z nich i vyhřívání. Jen v kabince od Pichlu pozor na hlavu, je z roku 1998 a nepatří k těm nejvyšším. :-)

Zalidněnost:

malá střední vysoká

V sobotu trochu víc lidí, ale jen na sjezdovce, čekání žádné. V neděli pak díky sněžení na sjezdovkách úplné minimum.

Občerstvení a aprés-ski:

Ve středisku je stejně jako ve vedlejším Rieteralmu množství chat, kam se dá zajít a stejně jako vedle spoustu možností, kam zajít na záchod, což je fajn.
Cenově stejně jako všude v Alpách, tedy od 4,50 euro za polévku po 11 euro za řízek. Všude čepují Gösser radler, což mě vyhovuje.
Při velké zimě se dá krásně ohřát na WC u nástupu na čtyřsedačku, kde je dlouhá vytopená chodba. :-)

Doprava do střediska a parkování:

Vzhledem k tomu, že jsme bydleli vedle v Gleimingu přímo na sjezdovce, tak se žádná doprava nekonala. Jinak ale standardních 5 hodin a parkování bez problému na velkých bezplatných parkovištích.

+ plusy

 • Šířka i délka sjezdovek
 • Perfektní zázemí
 • Menší zalidněnost díky lákadlům vedlejšího a známějšího Planai
 • Sjezdovky lesem, takže trochu chráněné před větrem

- mínusy

 • Asi nic
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

17.12.2019  | Schladming - Planai Hochwurzen

 • autor: skiwelt
 • hodnocení:

Můj ne tolik oblíbený areál mě velice překvapil a přinesl krásné lyžování, i když to zprvu vypadalo vše jinak. Moc nemusím prudké tratě plné lidí a moc zážitků jsem tedy nečekal. Avšak vše bylo kvůli špatnému počasí jinak. Po dlouhém výjezdu novou krásnou kabinou skoro na vrchol nás čekal silný vítr...

05.02.2015  | Schladming - Planai Hochwurzen

 • autor: nemozny
 • hodnocení:
Perfektně upraveny povrch, přírodní sníh. Velký rozdíl kvality sněhu je při nájezdu na těch 5 ploten v celém areálu - proti Čechám mi tady moje tupe hrany drží. Dnes bohužel pod mrakem.

12. - 16.12.2013  | Schladming - Planai Hochwurzen

 • autor: tomkan
 • hodnocení:

Obával jsem se, zda jsou již všechny sjezdovky v provozu, ale bezdůvodně. Jezdí vše kromě freeride terénů (Hauser Kaibling shora od oranžové, Reiteralm shora od šestisedačky), na Reiteralmu byla zavřená černá spojka nad Grand Finale, kterou bylo možno objet.

Schladming - Planai Hochwurzen

Schladming - Planai Hochwurzen

Schladming - Planai Hochwurzen

Schladming - Planai Hochwurzen