Čeladná - Opálená aktuální report z 15.01.2017

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Beskydy

Čeladná - Opálená - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Ivanos-vanos
 • hodnocení:
 • návštěva od: 15.01.2017 do: 15.01.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Ski areál Opálená se nachází na katastru beskydské obce Čeladná v nadmořské výšce 560 až 670 m n. m. pod známou horou Ondřejník. Vzdálenost od centra obce je přibližně 2 km. Svou nabídkou středisko nemůže konkurovat blízkým velkým beskydským areálům (např. Bílé), proto je vyhledávána hlavně místními či hosty ubytovanými v této rekreační oblasti.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Základem je pouze jedna sjezdovka. V oficiálních materiálech je prezentována jako červená, nicméně trochu prudší je jen její úvod a pak se sklon postupně snižuje, takže téměř polovinu sjezdovky tvoří mírný dojezd. Sjezdovka má délku 450 m. Po její pravé straně se nachází dětský vlek v délce asi 150 m. Dětská sjezdovka tak má stejný sklon, jako dojezd hlavní "červené"...

Sněhové podmínky:

Areál disponuje zasněžovacím systémem, v současnosti je zde, podobně jako v okolních střediscích, mix technického a několika cm přírodního sněhu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V areálu se nachází 450 m dlouhá poma s převýšením 110 m a dětský vlek. V exponovaných časech se tvoří několikaminutové fronty, což naštěstí nebyl případ naší návštěvy. :-)

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Občas bylo třeba chvilku počkat, ale nic zásadního.

Občerstvení a aprés-ski:

V polovině sjezdovky se nachází restaurace Opálená, kde je možno občerstvit se krajovými specialitami.

Doprava do střediska a parkování:

Z centra Čeladné se k areálu vyjíždí po úzké cestě, kde občas může docházet k obtížnému míjení vozidel. Při čerstvém sněhu tak může být cesta vzhůru docela dobrodružná. My jsme naštěstí dojeli bez problémů.
Parkoviště zdarma, ale cca 200 m pod areálem - nutno absolvovat rozcvičku. Při dostatku přírodního sněhu lze při cestě zpět dojet na lyžích až k autu.

+ plusy

 • Sjezdovka pro rodiny s dětmi
 • Poloha areálu

- mínusy

 • Parkoviště vzdálené od sjezdovky
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

01.03.2020  | Čeladná - Opálená

 • autor: startuj
 • hodnocení:

V tomto středisku jsem byla poprvé. Přijeli jsme autem asi 20 minut před devátou hodinou, a tak jsme bez potíží zaparkovali na malém parkovišti hned pod vlekem. První dojem ze sjezdovky byl pozitivní a sjezdovka vypadala upraveně. Bohužel horní část ale v podstatě upravená nebyla a barvila se do hně...

11.01.2020  | Čeladná - Opálená

 • autor: LBS
 • hodnocení:

Při sobotě nás známí zlanařili na večerko. Rozhodli se pro Opálenou a nakonec z toho byly pěkné dvě hodinky strávené na vcelku dobře připraveném svahu. Jedná se o menší středisko situované v obci Čeladná, takže je vyhledáváno hlavně místními.

29.12.2017  | Čeladná - Opálená

 • autor: MarkiL
 • hodnocení:

Byli jsme zde s dítětem, které má 6 let, takže pro náš ideální místo. Velmi pěkné zázemí, milá obsluha i dostupnost. Jezdilo se pouze do poloviny sjezdovky, druhá horní polovina neměla podklad z urolbovaného sněhu. Předchozí noc nasněžilo 40 cm nového prašanu, takže sníh parádní a užili jsme si to, i když jsme jezdili jen do poloviny. Jezdil 1 vlek, poma, byla tam obsluha dole i nahoře, takže jsme se nemuseli bát pustit i samotnou 6letou dceru. V pátek moc lidí nebylo. Na parkovišti dostatek místa a na lanovce jsme jezdili nahoru dolů, žáná fronta. Přímo v budce u dolní stanice párek v rohlíku a svařáček, to bylo dostačující. v mezistanici je pěkná hospůdka, kde dobře vaří. Pěkný útulný interiér, takže se dá posedět s dětmi i tady. Doprava po asfaltové cestě. Z Frýdku-Místku na Čeladnou bez problémů, potom prohrnutá cesta. Se čtyřkolkou úplně v pohodě. Byly tam i nečtyřkolkové auta bez řetězů.

Sölden

Sölden

Sölden

Sölden

Sölden

Sölden

SNOW tipy

Výška sněhu 197 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 31
Otevřené sjezdovky 0 z 146 km