Čeladná - Opálená aktuální report z 11.01.2020

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Beskydy

Čeladná - Opálená - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: LBS
 • hodnocení:
 • návštěva od: 11.01.2020 do: 11.01.2020
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Při sobotě nás známí zlanařili na večerko. Rozhodli se pro Opálenou a nakonec z toho byly pěkné dvě hodinky strávené na vcelku dobře připraveném svahu. Jedná se o menší středisko situované v obci Čeladná, takže je vyhledáváno hlavně místními.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V provozu hlavní, dobře osvětlená sjezdovka v celé délce. Ta není nijak extra dlouhá (kolem 500 metrů). Je značená červenou barvou, ale té odpovídá spíše jen horní prudší úsek, pak se sklon snižuje.

Sněhové podmínky:

Sjezdovka byla na večerko dobře připravena, sem tam se sice dalo narazit na menší nerovnosti mezi pásy rolby, ale nic dramatického. Sníh samozřejmě převážně technický, ale pár centimetrů přírodního by se kolem taky našlo. Vzhledem k dosavadnímu průběhu letošní zimy spokojenost. Ke konci už se začaly projevovat teploty nad nulou a místy se začaly objevovat muldy měkkého sněhu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V provozu hlavní poma, lidí nebylo moc, odbavování bez čekání.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Při víkendovém večeru jsme čekali více lidí, ale nakonec jsme se dočkali příjemného překvapení. Na vleku bez čekání, na sjezdovce místa dost.

Občerstvení a aprés-ski:

Oblíbená chata s restaurací v polovině sjezdovky s místními specialitami. Tentokrát jsme nevyužili.

Doprava do střediska a parkování:

Dojezd až k areálu bez problémů, dokonce se nám podařilo zaparkovat u spodní stanice.

+ plusy

 • Dobře připravená sjezdovka
 • Málo lidí

- mínusy

 • Kratší sjezdovka
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

01.03.2020  | Čeladná - Opálená

 • autor: startuj
 • hodnocení:

V tomto středisku jsem byla poprvé. Přijeli jsme autem asi 20 minut před devátou hodinou, a tak jsme bez potíží zaparkovali na malém parkovišti hned pod vlekem. První dojem ze sjezdovky byl pozitivní a sjezdovka vypadala upraveně. Bohužel horní část ale v podstatě upravená nebyla a barvila se do hně...

29.12.2017  | Čeladná - Opálená

 • autor: MarkiL
 • hodnocení:

Byli jsme zde s dítětem, které má 6 let, takže pro náš ideální místo. Velmi pěkné zázemí, milá obsluha i dostupnost. Jezdilo se pouze do poloviny sjezdovky, druhá horní polovina neměla podklad z urolbovaného sněhu. Předchozí noc nasněžilo 40 cm nového prašanu, takže sníh parádní a užili jsme si to, i když jsme jezdili jen do poloviny. Jezdil 1 vlek, poma, byla tam obsluha dole i nahoře, takže jsme se nemuseli bát pustit i samotnou 6letou dceru. V pátek moc lidí nebylo. Na parkovišti dostatek místa a na lanovce jsme jezdili nahoru dolů, žáná fronta. Přímo v budce u dolní stanice párek v rohlíku a svařáček, to bylo dostačující. v mezistanici je pěkná hospůdka, kde dobře vaří. Pěkný útulný interiér, takže se dá posedět s dětmi i tady. Doprava po asfaltové cestě. Z Frýdku-Místku na Čeladnou bez problémů, potom prohrnutá cesta. Se čtyřkolkou úplně v pohodě. Byly tam i nečtyřkolkové auta bez řetězů.

15.01.2017  | Čeladná - Opálená

 • autor: Ivanos-vanos
 • hodnocení:

Ski areál Opálená se nachází na katastru beskydské obce Čeladná v nadmořské výšce 560 až 670 m n. m. pod známou horou Ondřejník. Vzdálenost od centra obce je přibližně 2 km. Svou nabídkou středisko nemůže konkurovat blízkým velkým beskydským areálům (např. Bílé), proto je vyhledávána hlavně místním...

Saalbach Hinterglemm

Saalbach Hinterglemm

Saalbach Hinterglemm

Saalbach Hinterglemm

Saalbach Hinterglemm

Saalbach Hinterglemm

SNOW tipy