Čeladná - Opálená - aktuální report z 01.03.2020 - SNOW.cz

Čeladná - Opálená aktuální report z 01.03.2020

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Beskydy

Čeladná - Opálená - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: startuj
 • hodnocení:
 • návštěva od: 01.03.2020 do: 01.03.2020
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

V tomto středisku jsem byla poprvé. Přijeli jsme autem asi 20 minut před devátou hodinou, a tak jsme bez potíží zaparkovali na malém parkovišti hned pod vlekem. První dojem ze sjezdovky byl pozitivní a sjezdovka vypadala upraveně. Bohužel horní část ale v podstatě upravená nebyla a barvila se do hněda. Vlek spustili těsně před devátou hodinou, lidí bylo málo a první hodinu bylo lyžování příjemné. Poté se kvůli teplu a sluníčku rychle podmínky zhoršovaly.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V provozu byla jedna sjezdovka a jeden vlek - nejdelší poma. Horní partie sjezdovky nebyla upravená - odhadem prvních sedm metrů se muselo nějak překonat. Dál už to upravené bylo. Lidí se na sjezdovce dopoledne pohybovalo málo, na vlek nebyla fronta. První hodinu se lyžovalo dobře. Postupně sníh měkl a tvořily se hromady. Po necelých třech hodinách jsme to zabalili.

Sněhové podmínky:

Nějaký sníh byl i mimo sjezdovku, ale bylo ho málo. Na sjezdovce byl hlavně technický sníh. Viditelně potřeboval sníh doplnění v horní partii sjezdovky - ta byla hnědá.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V provozu byla jedna poma. Jezdí poměrně pomalu. K dispozici je místnost na přezutí. Venku jsou stojany na lyže. Provoz vleku je od 9 do 16 hodin a večerní lyžování je od 17 do 20 hodin. Ceny jsou celkem příznivé: 1 hodina lyžování za 250 Kč, 2 hodiny za 290, tři za 300 a čtyři za 310 Kč, celodenní za 390. Lze si koupit i bodové jízdenky. Součástí areálu je také půjčovna lyží. K dispozici jsou instruktoři na výuku lyžování.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Lidí bylo málo, jezdilo se bez front.

Občerstvení a aprés-ski:

Malé občerstvení si lze dát dole u vleku v domku vedle pokladny, asi v polovině sjezdovky je restaurace. Na velkém plakátu na zdi tam mají uvedeno, že mají nejlepší borůvkové knedlíky v Beskydech, ale nevyzkoušeli jsme je. Na jídelním lístku mají také jehněčí maso v různých úpravách. Před hospůdkou je několik dřevěných soch, pod ní je zázemí pro děti - skluzavka apod.

Doprava do střediska a parkování:

Hned ráno lze auto zaparkovat v těsné blízkosti vleku, později na velkém přilehlém parkovišti. Od zastávek vlaku a autobusu "Čeladná" je to do areálu Opálená asi jeden kilometr do kopce.

+ plusy

 • Menší vzdálenost od Frýdku-Místku, Havířova, Ostravy
 • Prudší horní část umožní svižnou jízdu po celé sjezdovce
 • Dolní polovina sjezdovky je vhodná i pro menší děti

- mínusy

 • Neupravená a nedosněžená horní část sjezdovky

Zajímavé odkazy

Ski areál Opálená https://www.areal-opalena.cz/

Restaurace včetně jídelního lístku https://www.areal-opalena.cz/restaurace

Webkamera https://www.webcamlive.cz/…-opalena-273

Další informace https://ceske-sjezdovky.cz/…opalena.html

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

11.01.2020  | Čeladná - Opálená

 • autor: LBS
 • hodnocení:

Při sobotě nás známí zlanařili na večerko. Rozhodli se pro Opálenou a nakonec z toho byly pěkné dvě hodinky strávené na vcelku dobře připraveném svahu. Jedná se o menší středisko situované v obci Čeladná, takže je vyhledáváno hlavně místními.

29.12.2017  | Čeladná - Opálená

 • autor: MarkiL
 • hodnocení:
Byli jsme zde s dítětem, které má 6 let, takže pro náš ideální místo. Velmi pěkné zázemí, milá obsluha i dostupnost. Jezdilo se pouze do poloviny sjezdovky, druhá horní polovina neměla podklad z urolbovaného sněhu. Předchozí noc nasněžilo 40 cm nového prašanu, takže sníh parádní a užili jsme si to, i když jsme jezdili jen do poloviny. Jezdil 1 vlek, poma, byla tam obsluha dole i nahoře, takže jsme se nemuseli bát pustit i samotnou 6letou dceru. V pátek moc lidí nebylo. Na parkovišti dostatek místa a na lanovce jsme jezdili nahoru dolů, žáná fronta. Přímo v budce u dolní stanice párek v rohlíku a svařáček, to bylo dostačující. v mezistanici je pěkná hospůdka, kde dobře vaří. Pěkný útulný interiér, takže se dá posedět s dětmi i tady. Doprava po asfaltové cestě. Z Frýdku-Místku na Čeladnou bez problémů, potom prohrnutá cesta. Se čtyřkolkou úplně v pohodě. Byly tam i nečtyřkolkové auta bez řetězů.

15.01.2017  | Čeladná - Opálená

 • autor: Ivanos-vanos
 • hodnocení:

Ski areál Opálená se nachází na katastru beskydské obce Čeladná v nadmořské výšce 560 až 670 m n. m. pod známou horou Ondřejník. Vzdálenost od centra obce je přibližně 2 km. Svou nabídkou středisko nemůže konkurovat blízkým velkým beskydským areálům (např. Bílé), proto je vyhledávána hlavně místním...

Černý Důl

Černý Důl

Černý Důl

Černý Důl

Černý Důl

Černý Důl

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 7
Otevřené sjezdovky 0 z 12