Ovčárna Praděd - aktuální report z 06. - 08.03.2017 - SNOW.CZ

Ovčárna Praděd | aktuální report z 06. - 08.03.2017

Ovčárna Praděd - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Česko Česko - Jeseníky

průměrné hodnocení Ovčárna Praděd:
autor: svena
hodnocení:
návštěva od: 06.03.2017 do: 08.03.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Při výběru střediska, kde jsem si chtěl slušně zajezdit, rozhodlo momentální počasí a pohled na webkamery, když všude byl déšť a počasí nad nulou, jen na Pradědu sníh a mráz, jelikož se areál nachází ve výšce 1 300 m n. m.
Areál má sice jen pár relativně kratších sjezdovek, zato nabídl zimní počasí a nádhernou kulisu hor s výhledem na Praděd. Pravdou je, že více návštěvníků bylo běžkařů, jelikož středisko je trochu retro... O to větší byl klid a prostor na sjezdovkách. K mojí spokojeností přispělo i ubytování na Ovčárně, blízkost sjezdovek a relaxace v hotelovém wellness.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V areálu se nachází jen pár sjezdovek v délce 250 až 800 m, navzájem ovšem nejsou propojeny, tudíž jsou nutné přesuny po svých. V provozu jsou sjezdovky u vleku C, A, MV a VV.
Sjezdovky u vleku B bohužel zřejmě minimálně letos mimo provoz.
Sjezdovky u vleku C jsou dvě - červená a modrá. Červená nabídne 600 m dlouhou, přímou trať vedle vleku, již z vrcholu poměrně svižný rozjezd, po 200 m se ještě více propadne a po dalších 200 m dojíždí již mírněji k vleku. Modrá sjezdovka měří 800 m a červenou prakticky obloukem objíždí, začíná mírněji, jen v polovině se lehce propadne a pak již pozvolna dojíždí k vleku. Převýšení obou sjezdovek je kolem 130 m. Obě sjezdovky jsou středně široké, vhodné na střední oblouk.
Sjezdovka A je černá, poměrně prudká a také přímá trať, navíc asi ve své druhé třetině protíná cestu, na které se pohybují běžkaři a turisté, což mě moc nevyhovovalo, proto jsem se svezl jen párkrát. Převýšení sjezdovky je kolem 150 m na délce 800 m. Sjezdovky C a A jsou od sebe vzdáleny asi 300 m.
Sjezdovka Malý Václavák je vhodná pro nejmenší, nachází se u točny na Ovčárně, dlouhá kolem 250 m.
Velký Václavák byl pro mě dost z ruky, tak jsem nejezdil, nachází se v blízkosti hotelu Kurzovní a chaty Barborka.
Úprava sjezdovek k úplné spokojenosti.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky vynikající. Jezdí se jen na přírodním sněhu, na tratích ho leží v průměru dle místních znalců kolem 80 cm. Nikde žádné plotny ani muldy. Po ránu pěkně umrzlé a každý den nových pár cm prašanu na upravené sjezdovce. Kolem 11. hod začaly sjezdovky lehce povolovat. Krásné svezení na pěkně vodivém sněhu, ve středu dokonce na sluníčku.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Nachází se zde pouze pomy a kotva. Na Céčko vás vyveze postarší poma, řízená semaforem, ale celkem rychlá, ze začátku trochu táhne. Na Áčku funguje bezproblémová kotva. Žádné sedačky tady nehledejte. :-)
Občerstvit se můžete buď v hotelu Figura, nebo VZ Ovčárna a dále u horské služby. Lyžaři na Velkém Václaváku zase v chatě Barborka. To stejné s WC. Nefunguje zde bezdotykový odbavovací systém, jen starý na čárový kód.
Po vypnutí vleků zábava jen v rámci hotelů. Žádný apres se nekoná...

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost nízká, sjezdovky poloprázdné až prázdné, vzhledem ale k nízké hodinové přepravě se nárazově tvořily na Céčku fronty až na 5 min, aniž by to bylo na sjezdovkách znát. Áčko bez čekacích dob.

Občerstvení a aprés-ski:

Žádné občerstvení na sjezdovkách nenajdete, jen u dolních stanic vleků v hotelech a horské službě.

Doprava do střediska a parkování:

Na Praděd se dostanete od parkoviště Hvězda v Karlové Studánce, a to buď autem za nemalý peníz, nebo skibusem. Výjezd je v každou celou hodinu, návrat vždy v půl. Do výšky cca 1 200 m n. m. silnice suché, potom uježděný a posypaný sníh.

+ plusy

  • horská kulisa
  • přírodní sníh
  • prázdné sjezdovky

- mínusy

  • nepropojené sjezdovky
  • starší vleky
  • nevyzpytatelné počasí
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

28.04.2019  | Ovčárna Praděd

autor: Kašpi
hodnocení:

Poslední dubnový víkend byl zároveň poslední možností si v ČR v této zimní sezóně zalyžovat. Tak jsem toho využil. Předpověď počasí na neděli nebyla úplně ideální, ale byla tu naděje, že přes noc klesnou teploty k nule a tak jsem neváhal a vyrazil.

zobrazit celý report

19. - 22.04.2019  | Ovčárna Praděd

autor: pmaja
hodnocení:

Obrovskou předností areálu je nádherná příroda, krásné výhledy, přírodní sníh a klid. Bohužel se zde neprovádí vůbec žádná údržba. Pan majitel se vymlouvá, že mu ochránci přírody nedovolí žádnou modernizaci. Modernizaci v této přírodní rezervaci snad myslím nikdo neočekává, ale údržba a zejména úkli...

zobrazit celý report

14.04.2019  | Ovčárna Praděd

autor: Kašpi
hodnocení:

Předpověď počasí na neděli předpovídala polojasné počasí s teplotami pod nulou. V sobotu sněžilo a tak nás Praděd v neděli ráno přívital čerstvým sněhem. Na půlku dubna dost dobrý. Při příjezdu zataženo s mraky a malou viditelností. Než jsem koupil skipas, tak se začly mraky rozpouště a začlo svítit...

zobrazit celý report

07.04.2019  | Ovčárna Praděd

autor: Kašpi
hodnocení:

Většina zimních areálů u nás již zavřela. Volba tak padla na Moravský ledovec, kde je sněhová jistota téměř vždy zaručena. Předpověď slibovala sluníčko a noční teploty pod bodem mrazu.

zobrazit celý report

30.03.2019  | Ovčárna Praděd

autor: cico
hodnocení:

Lyžařský areál mezi Pradědem, Petrovými Kameny a Vysokou holí se každoročně stává (nejen) mým oblíbeným cílem v době, kdy se lyžařská sezóna nachýlí ke svému konci a podhůří se začne nesměle zelenat. Letošní rok nebyl výjimkou, a tak jsem poslední březnovou sobotu, kdy teploty v nížinách atakovaly "...

zobrazit celý report

03.03.2019  | Ovčárna Praděd

autor: LBS
hodnocení:

Po roce jsme opět vyrazili zalyžovat si na Praděd. Zatímco v údolích již sněhu výrazně ubývá, zde je ještě dostatečná pokrývka ryze přírodního sněhu.

zobrazit celý report

19.02.2019  | Ovčárna Praděd

autor: jiri.krt
hodnocení:

Krásné počasí mi nedalo, vytáhl jsem běžky, vyrazil na Praděd a přitom zkontroloval místní sjezdovky. Areál je horský, zastaralý, nekompaktní, ale má své kouzlo. Není zde moc komerce, lyžování je více romantické a skutečně horské. Navíc zde jezdí málo lidí. K tomu naprosto dokonalé počasí.

zobrazit celý report

26. - 27.01.2019  | Ovčárna Praděd

autor: Špaky
hodnocení:

Drsný moravský ledovec dostál své pověsti - zima, mlha, vítr, minimální dohlednost.

zobrazit celý report

30.03. - 02.04.2018  | Ovčárna Praděd

autor: pmaja
hodnocení:

Nádhera. Hromady přírodního sněhu, výborně upravené sjezdovky, nádherné výhledy, pokud vyjde počasí, a božský klid.

zobrazit celý report

04.03.2018  | Ovčárna Praděd

autor: LBS
hodnocení:

Na sjezdovkách pod Pradědem jsem strávil svůj první a zároveň na dlouhých dvacet let poslední lyžařský týden, když jsme zdejší sjezdovky brázdili s kolegy z gymnázia na lyžích Artis bez brzd a ve šněrovacích lyžákách. Dnes, po dvaceti letech, jsem se zde vrátil se svým synem, abych zjistil, že se v ...

zobrazit celý report

27.02. - 01.03.2018  | Ovčárna Praděd

autor: Krumpi
hodnocení:

Pohodová lyžovačka na čistě přírodním sněhu téměř bez lidí. Pokud vyjde jinak rychle se měnící počasí, nádherné výhledy do celých Jeseníků a hlavně nejčistší vzduch. Ráj skialpinistů na Moravě, kraj borůvek, které vévodí místní kuchyni a apres-ski barům. Ideální pro začínající lyžaře, běžkaře a skia...

zobrazit celý report

30.01.2018  | Ovčárna Praděd

autor: Kirkous
hodnocení:

Jistota sněhová, takže když není dole ani vločka, na Pradědu se jezdit dá. Ale musí se tam dojet autobusem (autem je to dost drahé). Také se musí počítat s tím, že na hřebenu dost fouká. Na druhou stranu, zdá se, že se tam na sjezdovky moc nejezdí.

zobrazit celý report

30.04.2017  | Ovčárna Praděd

autor: MildasK
hodnocení:

Rozhodl jsem se s rodinou ukončit lyžařskou sezónu 2016/17 na Ovčárně. V provozu byly již jen sjezdovky B a C, ale i přesto jsme si úžasně zalyžovali. Úplně jsme zapomněli, jaké to je lyžovat na přírodním sněhu. Za mě to byla naprostá bomba!

zobrazit celý report

30.04.2017  | Ovčárna Praděd

autor: rradek
hodnocení:

Jako asi posledních 15 let jsem jel ukončit sezónu na Praděd. Lyžování zde je tak specifické, že to se prostě musí zažít. Jedno z opravdu posledních středisek, kde chybí zasněžování, a přesto se zde jezdí do konce dubna. Kdyby se zasněžovalo, tak do půlky května. Jet sem během hlavní sezóny je podle...

zobrazit celý report

29.04.2017  | Ovčárna Praděd

autor: Nahoru Adolu
hodnocení:

V pořadí už asi mé třetí letošní zakončování sezóny proběhlo opět na Pradědu, stejně jako loni. Původně to měl být Klínovec, ale ve čtvrtek tam oznámili, že tento víkend už neotevřou. Na Praděd je to od nás nekonečná cesta přes 250 km, ale těm 20 cm nového prašanu prostě nešlo odolat. Letos přišel J...

zobrazit celý report

14. - 17.04.2017  | Ovčárna Praděd

autor: pmaja
hodnocení:

V provozu už byla pouze 1 sjezdovka, ale po ránu umrzlá a perfektně připravená. Krásná příroda, výhled na Petrovy kameny a na Praděd a samozřejmě přírodní sníh je obrovská výhoda tohoto střediska. Sjezdovky bývají velmi dobře připravené. Bohužel se zde vůbec neinvestuje do nějaké údržby - vše rezaté...

zobrazit celý report

31.03. - 02.04.2017  | Ovčárna Praděd

autor: pmaja
hodnocení:

Na Ovčárnu jezdíme již několik let a vždycky touto dobou. Letos bohužel je tady nejméně sněhu, co jsme tady kdy zažili. Zima letos přešla přímo do léta a sníh ubývá doslova před očima. Přesto to pro nás bylo velmi pěkné lyžování na přírodním sněhu v krásné přírodě.

zobrazit celý report

13. - 18.03.2017  | Ovčárna Praděd

autor: gabriemaski
hodnocení:

Ovčárna, resp. okolí Pradědu je velice známé tím, že zde lze lyžovat až do dubna. Ač všude bude jaro v plném proudu, zde ještě budou dobré podmínky k lyžování. Nevýhodou jsou omezení, která plynou z nařízení ochranářů. Velmi zastaralé a de facto retro vleky, ne vždy otevřené všechny sjezdovky atd. N...

zobrazit celý report

16.03.2017  | Ovčárna Praděd

autor: hans
hodnocení:

Po delší odmlce jsme vyrazili na "Moravský ledovec". Od té doby se tam vůbec nic nezměnilo. Bohužel. Je to velká škoda. Měli by se podívat, jak se to dělá v Rakousku.

zobrazit celý report

05.02.2017  | Ovčárna Praděd

autor: zdenek.b
hodnocení:

Naše dnešní návštěva padla na Ovčárnu - Praděd, který je nejvýše položeným lyžařským střediskem v ČR. Patří mezi ty problematičtější hlavně z hlediska dostupnosti a zastaralé infrastruktury. Výjezd jsme zvládli výborně, co se týče lyžařského zázemí a infrastruktury, tak se tady opravdu několik deset...

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Ovčárna Praděd