Praloup / Espace Lumiere - aktuální report z 21. - 24.03.2017 - SNOW.cz

Praloup / Espace Lumiere aktuální report z 21. - 24.03.2017

  průměrné hodnocení:

Francie Francie - Jižní Alpy

Praloup / Espace Lumiere - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: mikels
 • hodnocení:
 • návštěva od: 21.03.2017 do: 24.03.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

La Foux

Středisko je vcelku vybavené, byť starým přepravním zařízením, ale najdete zde kino, bobovou dráhu, mnoho obchůdků (např. pekárnu přímo u hotelu) a v centru i mnoho restaurací. A pokud jste líní, tak i skibus vás doveze do centra a zpět. Za velmi nízkou cenu slušné ubytování v hotelu Balcons de Soleil. Bohužel jen ta vzdálenost z ČR je velmi velká - cca 1 450 km. Z toho 200 km navíc kvůli uzavření průsmyku Col d´Allos. Jinak oceňuju, že zde je překrásná příroda a dle recenzí z předchozích let je znát i nějaká investice do rozvoje areálu.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky v La foux zde byly velice pěkné a všech obtížností. Velice zajímavá byla černá od nejvyššího bodu, tedy od observatoře. Jednalo se o černou freeridovou, která vás zatáhla du úzké úžlabiny mezi skalami, ale ten zážitek za to opravdu stál. Sjezdovky po ráno upraveny. I zde by se asi nějaká ta výtka našla. Odpoledne se již kvůli mokrému sněhu i při nepříliš vysoké návštěvnosti tvořily muldy. Za top a perfektně upravenou sjezdovku bych označil červenou sjezdovku Chamois s krásným profilem. Bohužel i zde jste se museli obsloužit na pomě. Ve středisku se dále nachází snowpark.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky zde byly asi z okolních středisek nejlepší. Toto středisko je ideální především pro freeride. Udávaná výška sněhu se zde pohybovala od 55 cm do 215 cm. Lavinový stupeň ke konci týdne vystoupal na 4. stupeň z 5, takže pak už to bylo trošičku odvaha, i když mám i jednu fotku s menší lavinou. V pátek došlo i k odstřelům. Dle předpovědi mělo od čtvrtka do soboty napadnout až 50 cm nového sněhu. Jinak v horní části prašánek, v dolní padal mokrý sníh.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Tak tohle středisko má asi nejstarší přepravní zařízení, nehledě na to, že zde jsou 3 pomy, což je na středisko v Alpách dost. Staré 4sedačky, které jsou speciálně vyrobeny pro malé lidi. Buď nohy nedostanete na stupátka, anebo vás při zaklopení vezme přes hlavu. Ani zde nehledejte bubliny anebo posuvné pásy pro nasedání na lanovku. Největší problém vidím u propojovací lanovky, že nevytvořili nástup i nahoře pro případ, že propojovací cesta nebude sjízdná, škoda, tímto se nám v závěru týdne ukončilo propojení s Praloup a byli jsme nuceni pak už jen lyžovat v oblasti Allos.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Přes týden opět moc lidí nebylo. Opět zde převládala klientela z Polska, ČR a Francie. Sjezdovky a lanovky většinou prázdné bez front.

Občerstvení a aprés-ski:

Naší velmi oblíbenou restaurací byla restaurace ve výšce 2050 metrů. Tedy i název restaurace je Altitude 2050. Je zde velký výběr salátů. S teplým jídlem už je to horší, tak jsem nakonec ochutnal velice chutné a zajímavě upravené hranolky za 4 euro. Pivo zde je za 5,50 euro. Další zajímavou restauraci jsem objevil u 6sedačky La Champ, která se nachází v bývalé budově lanovky - Restaurant d'Altitude l'Altiplano. Zde je asi také nejlevnější pivo za 5 euro. Zato záchody, to je další raritka. Tedy jedná se o jeden venkovní záchod, kde vykonáte potřebu na pás a tento pak šlapadlem posunujete, až to zmizí v díře :) Jinak ještě pár restaurací s lehátky najdete, ale není to zde žádná sláva.

Doprava do střediska a parkování:

Ubytováni jsme byli přímo ve středisku. Po středisku jezdí skibus v časových intervalech co 20 minut se začátkem od 8:00 hodin do 19:00 hodin. Cestu do střediska jsem již uvedl v reportu Praloup. Parkoviště i zde jsou zdarma anebo přímo u hotelu.

+ plusy

 • Nízká zalidněnost
 • Vzdálenost ke sjezdovce od hotelu cca 100 metrů
 • Cena ubytování a skipasu
 • Bobová dráha
 • Sněhové podmínky

- mínusy

 • Při špatných sněhových podmínek nemožnost se dostat do střediska Praloup
 • Starší přepravní zařízení - malé sedačky
 • Ceny v restauracích
 • Poslední dny zhoršené počasí
 • Aperol a nebo Bombardino tady nenajdete :)

Zajímavé odkazy

http://www.valdallos.com/

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

14.01.2020  | Praloup / Espace Lumiere

 • autor: TomasT11
 • hodnocení:

Při návštěvě sousedního střediska Val ď Allos jsem navštívil i toto středisko. Oba areály jsou propojené. Oproti Val d´Allos je Praloup o něco moderněji vybaven. Areál je kompaktnější, své si najdou jak sportovnější lyžaři, tak pohodáři hledající široké lehčí sjezdovky. V nabídce jsou skikrosové tra...

19. - 20.03.2017  | Praloup / Espace Lumiere

 • autor: mikels
 • hodnocení:

Když jsem hledal, kam se na závěr sezony podívat, tak jsem se rozhodl pro Francii. Recenze na Praloup sice nevypadaly vábně, ale rozhodla cena 3 000 Kč za 7 dní ubytování v hotelu s wellness, bazénem a posilovnou včetně 6denního skipasu. Ubytoval jsem se ve vedlejším středisku v Allos. Středisko All...

11. - 18.03.2017  | Praloup / Espace Lumiere

 • autor: fish33
 • hodnocení:

Ohromný areál nabízející 180 km sjezdovek všech obtížností. Navíc díky své rozlehlosti nabízí areál nepřeberné množství freeridových možností, které překvapí i na poměry Francie. Největší nevýhodou jsou však starší lanovky a vleky, které jsou především v částech propojujících obě části areálu (La Fo...

La Rosiere / Espace San Bernardo

La Rosiere / Espace San Bernardo

La Rosiere / Espace San Bernardo

La Rosiere / Espace San Bernardo

La Rosiere / Espace San Bernardo

SNOW tipy