Harrachov - aktuální report z 02.04.2017 - SNOW.CZ

Harrachov | aktuální report z 02.04.2017

Harrachov - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Krkonoše

průměrné hodnocení Harrachov:
autor: andy97
hodnocení:
návštěva od: 02.04.2017 do: 02.04.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Do Harrachova jsem se vydal na "inspekci" před Velikonocemi, kdy sem máme v plánu znovu jet. Ačkoliv mě Harrachov přivítal silným deštěm, který trval bezmála téměř půl hodiny a já uvažoval, zda to otočit, rozhodl jsem se koupit 4hodinový skipas s tím, že buď se vyčasí a nebo dám alespoň pár jízd, než promoknu na kost. S odhodláním jsem se vydal na lanovku a ačkoliv bylo otevřeno asi 40 minut, v areálu bylo cca 10 lidí - vytrvalců.
Po mokrém začátku se však rychle vyčasilo (ani jsem nestihl promoknout, u předposledního sloupu LD déšť ustal a první jízda už byla za sucha) a přidalo se občas vykukující slunce. Harrachov mile překvapil umrzlými sjezdovkami, a to jak do centra, tak v Rýžovišti, které ačkoliv mělo končit až za týden, skončilo kvůli špatným podmínkám již tuto neděli. Asi by se ještě dalo pár dní jezdit na obou sjezdovkách, ale při nezájmu a náročném nahrnování sněhu, které by bylo nutné každodenně provádět, naprosto postačí sjezdovka do centra, která je perfektně upravená a v provozu v celé šíři. Snad se povede a plán areálu - být v provozu do 23.4. - se uskuteční. :-)

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Až na černou sjezdovku byly v provozu všechny tři sjezdovky - na Rýžovišti Červená I. a Modrá, do centra potom Červená II. vč. osvětlené části s lyžařským vlekem. Úprava byla kvalitní, za tuto zimu asi jedna z nejlepších v rámci navštívených českých areálů. Překvapivě po ránu (a ranním dešti) i umrzlý sníh - na sjezdovce do centra cca do 11 h, na Rýžovišti cca do 10 h. I poté se však lyžovalo pěkně a netvořily se velké muldy. Na Rýžovišti více kašovitý sníh.

Sněhové podmínky:

Skoro letní teploty zamávaly i zde se sněhem poměrně znatelně. Všeobecně zde leželo okolo 30 až 70 cm sněhu, mimo sjezdovky až od cca 800 m n. m. zbytky nesouvislé pokrývky.
Červená sjezdovka v Rýžovišti byla hlavně v horní části zúžená i na polovinu, dole však zase širší. Dojezd od spojení modré a červené k LD Alfa v Rýžovišti byl poté cca 10 až 15 m široký pruh, na konci už s velkými fleky, které však bylo možné objet nebo prokličkovat.
Modrá v Rýžovišti v horní části také zúžená, kousek pod běžkařskou odbočkou na Studenov až po spoj s Červenou téměř v celé šíří v provozu s dostatkem sněhu. (Jezdil jsem téměř celé dopoledne.) V dolní části potom je lehce nepřehledný a členitý terén a tak člověk nevěděl, kde na něj koukne nějaký ten bahnitý ostrůvek, ale s trochou opatrností se dalo projet.
Nejlépe upravená a v horní části místy až s dobrými 80 cm sněhu byla Červená II. do centra. Ta byla v provozu v plné šíři prakticky až do údolí, kde však už pokrývka byla pouze okolo 30 cm. Přesto však nikde během dne ani okolo 13. h nekoukala tráva ani bahno. Opravdu "mistrovské dílo" na duben a takovýto teplý konec sezony.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V provozu obě LD, jak Alfa v Rýžovišti, tak Delta z centra. K tomu navíc v dolní části Červené II. 400 m dlouhý osvětlený vlek typu poma. Přepravní zařízení jsou už staré a poměrně dost pomalé, chtělo by to renovaci.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Po ránu v celém areálu tak 10 lidí, okolo cca 10. h lehký nárůst, který se však ani později neprojevil na frontách nebo na sjezdovce.

Občerstvení a aprés-ski:

V provozu občerstvení u dolních stanic obou LD i u horní stanice Delty. Pravděpodobně se však bude jednat už jen o víkendový provoz.

Doprava do střediska a parkování:

Malé parkoviště je přímo v centru u LD Delta (myslím, že úplně v daný den pokrylo potřebu parkování příchozích) a další možnost je v Rýžovišti. Já využil vlakového spojení z Liberce a návaznosti autobusu z nádraží prakticky až k areálu.

+ plusy

  • všechny sjezdovky obsluhovány LD
  • široká sjezdovka do centra
  • výborná úprava
  • provoz pro vytrvalé lyžaře
  • milá obsluha
  • jarní pád cen skipasů (od 3.4. každý týden 7% z ceny)

- mínusy

  • starší přepravní zařízení
  • úzká Modrá sjezdovka v Rýžovišti
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

17.04.2017  | Harrachov

autor: andy97
hodnocení:

Poslední lyžařský den této sezony jsem prožil znovu v Harrachově, kam jsme se po vydařeném víkendu rozhodli ještě na den vrátit. A neboť z Liberce je to opravdu chvilka, stáli jsme mezi prvními na sjezdovce a užili si tak pěkné a na 17. dubna vskutku zimní zakončení sezony. Velká škoda, že skiareál ...

zobrazit celý report

14. - 16.04.2017  | Harrachov

autor: andy97
hodnocení:

Pro velikonoční ježdění jsme se rozhodli navštívit Harrachov, neboť tento "ledovec" je jeden z posledních areálů v republice v provozu a dle mého i v tomto úplném závěru sezony nejlépe upravován. V pátek bylo minimum lidí, více jich přijelo potom v sobotu a neděli. Sjezdovka přimrzla pouze v neděli,...

zobrazit celý report

24. - 26.03.2017  | Harrachov

autor: MildasK
hodnocení:

V Harrachově jsem byl s manželkou od 24.3. do 26.3.2017. V sobotu jsme vyzkoušeli sjezdovku Červená I a Modrá. Bohužel kvůli teplejšímu počasí byly tyto sjezdovky rychle rozbité. Proto jsme se rozhodli vyzkoušet sjezdovku Červená II. Na této sjezdovce jsme si lyžování opravdu užili. Zvláště neděle b...

zobrazit celý report

28.03.2017  | Harrachov

autor: OtaR
hodnocení:

Jestli někdo chtěl točit reklamu na to pravé jarní lyžování, tak měl přijet v úterý do Harrachova. Nebylo co vytknout - nádherné slunečné počasí s až neskutečně modrou oblohou bez jediného mráčku, výborně upravené sjezdovky. A minimum lyžařů. Vzhledem k velmi teplému březnu jeden z posledních lyžařs...

zobrazit celý report

26.02. - 04.03.2017  | Harrachov

autor: tomtvaroha
hodnocení:

Harrachov je docela dobré středisko, ale má 2 pomalejší sedačky a jeden vlek na tři sjezdovky, tak na nich může být někdy dost husto. Cenově patří vzhledem ke kvalitě k těm dražším. Třeba Rokytnice je na tom z hlediska lyžařského zážitku o třídu jinde.

zobrazit celý report

16.02.2017  | Harrachov

autor: JenaJena
hodnocení:

Apokalyptická předpověď počasí nás vyprovokovala k cestě do hor. Chtěli jsme zas po delší době na delší sjezdovky a vybrali jsme si oblíbený Harrachov, asi rozhodla také doprava do střediska.
Po zaparkování za 50 Kč na ledu na rychle se plnícím parkovišti jsem si pomyslela, že to bude asi horší ly...

zobrazit celý report

10. - 12.01.2017  | Harrachov

autor: Monkeyr
hodnocení:

Po sobotním spíše stání ve frontě na lanovku než ježděním jsme se vrátili do Harrachova v pracovní dny na krátký lyžařský kurz. Oproti sobotě super poježděníčko s minimem lidí. Dopoledne sjezdovky a odpoledne běžky neměly chybu.

zobrazit celý report

07. - 08.01.2017  | Harrachov

autor: OtaR
hodnocení:

Po několika letech sněžilo i mimo hory, napadl prašan a na začátek ledna téměř všude skvělé podmínky. Takže jsme nemohli zůstat doma a odjeli na víkend na lyže. Výběr díky podnikové chatě padl na Harrachov. Oblíbené příhraniční středisko s dominantou mamutího můstku, z lyžařů je určitě minimálně pol...

zobrazit celý report

07.01.2017  | Harrachov

autor: Monkeyr
hodnocení:

Napadlo spoustu sněhu, ale bohužel ve skiareálu byla také spousta lidí, což se projevilo na kvalitě sjezdovek. Výhodou jsou ceny skipasů po celý leden jako v mimosezóně, takže se dá skousnout skutečnost, že odpoledne spíše stojíte na lanovku, než jezdíte.

zobrazit celý report

15.12.2016  | Harrachov

autor: PetrN
hodnocení:

Dnešní výběr Harrachova byl dán nejlepší dostupností ze středních Čech.

zobrazit celý report

12.04.2016  | Harrachov

autor: JenaJena
hodnocení:

Harrachov zase letos zvítězil, vydržel v Krkonoších nejdéle!
Slunce nesvítilo (až po návratu domů), sníh mokrý a už ne všude bílý, mlha a mrholilo ... ale dávám za 5.
V pondělí 11. 4. jsem těžce nesla, že ten den se jezdí naposled a já tam nemohu být. Odpoledne jsem se podívala aspoň na kamery, ...

zobrazit celý report

11.04.2016  | Harrachov

autor: OtaR
hodnocení:

Tak přece jen se letos dostalo i na sjezdařskou návštěvu Harrachova! Přes téměř extrémní tepla a deště z několika posledních dnů se místním podařilo uchovat ve slušném stavu hlavní sjezdovou trať kolem mamutího můstku směrem do města. Slušnější počasí a jízdné na den za stovku přece jen ještě pár ly...

zobrazit celý report

11.04.2016  | Harrachov

autor: spartan
hodnocení:

Skol z posledního lyžařského dne v Krkonoších, a to z Harrachova! Nechal jsem se zlákat (hlavně cenou 100 Kč den) a vyrazil jsem na poslední lyžovačku této celkem povedené sezóny. Takových nadšenců dnes přišlo dle areálu 118. Byla to klasická jarní lyžovačka. Dík personálu za hezký den v areálu, byl...

zobrazit celý report

25. - 27.03.2016  | Harrachov

autor: andy97
hodnocení:

V Harrachově jsme strávili pěkný víkend. V pátek jsme využili časové jízdenky 13:30-20:00, další den 6h jízdenky a poslední den pouze ranní 2 hodiny - tj. 8:00-10:00 h. Harrachov potěšil množstvím sněhu i úpravou. Naopak zklamal zavedením cen hlavní sezony na velikonoční období, které je normálně br...

zobrazit celý report

13. - 20.02.2016  | Harrachov

autor: tomtvaroha
hodnocení:
Menší středisko se staršími lanovkami. Více lidí a vetší fronty v centru. Zasloužilo by si rekonstrukci. Jinak hodně Poláků. Červená v centru příjemná, ale po poledni rozježděná a hodně lidí, v Rýžovišti užší sjezdovky, ale méně lidí na tamní červené. Modrá v Rýžovišti moc zalidněná. V Rýžovišti ve spodku kamínky, ale koncem týdne nasněžilo a spravili to. Pomalé lanovky. V centru dlouhé fronty, hlavně po 10. hodině a trvaly až do 14 hodin. Rýžoviště se docela dalo, jen kolem 10.-11. hodiny fronta 10 minut. Ceny dobré a jídlo uspokojivé, ale u stánků nebyl tak pestrý výběr.

13.02.2016  | Harrachov

autor: Lehla
hodnocení:

Ačkoliv jsme byli po pracovním týdnu unavení, vstávali jsme v sobotou ráno v 5:30, abychom byli v 8:00 v Harrachově. Rozhodli jsme se pro toto lyžařské středisko, protože díky koupi nových lyží v nejmenovaném internetové obchodě jsme sem měli skipas na celý den zdarma (k vyzvednutí na Rýžovišti). Ta...

zobrazit celý report

23.01.2016  | Harrachov

autor: mikels
hodnocení:

Dnes jsem se rozhodoval, zda jet na Just Ride do Deštného v Orlických horách, anebo do Harrachova, kde postavila své stánky SNOW tour s možností si vyzkoušet lyže a projet se ve vozidle zn Hyundai. Noooo nakonec vyhrál Harrachov a určitě jsem "nelitoval". Vzhledem k podmínkám, jaké ve středisku pano...

zobrazit celý report

23. - 24.01.2016  | Harrachov

autor: Andrea Rosenbaumová - SNOW
hodnocení:
V sobotu jsme se na svah dostali až po 10. h. Parkoviště u vleků plné. V sobotu celý den sněžilo. Kdo neměl nabroušené lyže, byl ztracen. Ledové plotny jste našli na každém kroku. Bylo jedno, jestli se vydáte na modrou nebo červenou, černá je ještě uzavřená. Modrá - 2/3 sjezdovky vyšoupané ledové plotny nebo ledové boule od sněhových děl. Červená I - horní část půl sjezdovky led, půl sjezdovky boule. Červená II - horní část otevřená jen z poloviny, hank plotny s nahrnutým sněhem. Na každé sjezdovce se našla místa, kudy se dala nebezpečnější místa objet. Ze soboty na neděli se výrazně oteplilo a napadlý sníh začal tát. V neděli ráno byl manšestr namrzlý, ale v průběhu dopoledne to povolilo a sjezdovky byly skvělé. Modrá se moc nezměnila, Červená I již byla urolbovaná celá, Červená II taktéž již obě horní části otevřené. Sjezdovky velmi dobře upravené. Před polednem vylezlo sluníčko, což lyžování ještě zpříjemnilo.

08.01.2016  | Harrachov

autor: JenaJena
hodnocení:

Celkový dojem z návštěvy Harrachova mi dnes kazilo počasí a dost lyžařů. Mělo být podle předpovědi slunečno, bylo mlhavo. Myslela jsem, že ve všední den by mohlo být méně lyžařů, bylo jich dost. Jak to asi bude vypadat o víkendu?

zobrazit celý report

25.04.2015  | Harrachov

autor: JenaJena
hodnocení:

Lyžování na harrachovském "ledovci" dávám dnes opět 5 hvězdiček hlavně proto, že Harrachov tuto zimu zvítězil délkou sezóny - jako jediný v Krkonoších umožnil milovníkům sjezdaření lyžovat skoro až do konce dubna. Zítra se jezdí asi už opravdu naposled. :-(

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Harrachov

Lyžařské zájezdy

Alpinresort Sport & Spa
Orientační cena za noc vč. all-inclusive 5 119 Kč/os.
Hotel Gletscher & Spa Neuhintertux
Orientační cena za noc vč. polopenze 4 211 Kč/os.
Penziony Wagrain
Orientační cena za noc vč. snídaně a skipasu 2 509 Kč/os.