Garmisch-Partenkirchen - aktuální report z 16.12.2017 - SNOW.cz

Garmisch-Partenkirchen aktuální report z 16.12.2017

  průměrné hodnocení:

Německo Německo - Bavorsko

Garmisch-Partenkirchen - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Milka
 • hodnocení:
 • návštěva od: 16.12.2017 do: 16.12.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

V Německu jsme nikdy lyžovat nebyli, protože jsme zdejší areály nepovažovali za dostatečně velké, aby nám stály za tu cestu. Tentokrát jsme se ale rozhodli spojit návštěvu vánočních trhů v Mnichově s lyžováním.

Původně jsme plánovali využít skipas označený jako „1 1/2 day ticket“ – jeden den v sobotu v Garmischi a půlden v neděli na Zugspitze. Spolehlivě nás odradila nejen předpověď počasí pro vrchol Zugspitze slibující -16 °C a pocitových -27 °C, ale především informace, která na webu u daného skipasu jaksi není, totiž že jde vlastně o skipas „1/2 1 day ticket“, protože první den je ten půlden od oběda a druhý den je celý, přičemž to nemusí být den hned navazující. Nechápu, k čemu vůbec taková kombinace je a proč takovou informaci nemají na webu, ale až u pokladen v ceníku. A to ještě že jsme se před nákupem skipasu do toho ceníku podívali… Navíc takový Fichtelberg nabízí obě možné kombinace.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Výrazně převažují sjezdovky obtížné nebo středně obtížné. Vyniká mezi nimi sjezdovka černá Kandahar, která má několik variant. V mnohých areálech jsou černé jen různé krátké propojovací úseky, ale Kandahar vede z Kreuzjochu až do údolí a hodně ostrý sklon má na několika místech. Nevýhodou bohužel je její horší dostupnost – nutný výjezd kabinkou, sjezd k sedačce a výjezd sedačkou.

Snadné terény určené začátečníkům jsou jen nad Hausbergem, Problémem může být absence modrého údolního sjezdu, takže začátečníci jsou při návratu odkázáni na lanovku nebo se musí protrápit některou ze dvou dostupných červených sjezdovek.

Sněhové podmínky:

Sjezdovky pokryty kombinací technického a přírodního sněhu, pouze podél sedačky pod Osterfelderkopfem sníh pouze přírodní, neb technické zasněžování zde chybí, ale sníh, alespoň pro mě, zde byl určitě nejlepší. Sněhu dostatek, žádná vydřená místa, vykukující tráva nebo kameny. Jen na prudkých úsecích se kolem poledního začaly tvořit menší plotny z umrzlého technického sněhu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Z údolí stoupají vzhůru tři kabinkové lanovky, aktuálně v provozu dvě z nich. Horní část je obsluhována sedačkovými lanovkami, které jsou v různých kratších úsecích doplněné o vleky. Hlavní přepravní zařízení jsou rychlá a moderní, v okrajovějších částech, např. pod Osterfelderkopfem najdeme i starší.

Za mínus považuji malou kapacitu lanovky mezi Kreuzeckem a Osterfelderkopfem, která má navíc mezistanici určenou pouze k nástupu, takže z dolní stanice vyráží cíleně obsazené jen některé sedačky. Stejně tak návrat z této části areálu obsluhuje lanový vlek – děti se na něm neudrží a dospělí si maximálně zničí rukavice.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Byla sobota, začátek sezóny, řada sjezdovek v okolních areálech byla uzavřená a sjely se sem snad všechny ski kluby z širokého okolí, takže u lanovek se tvořily fronty v podstatě od rána, trochu to polevilo jen přes oběd. Čekací doby odhaduji na max. 5 minut, vyšší počet návštěvníků byl ale znát i na sjezdovkách.

Občerstvení a aprés-ski:

Na svazích je dostatek chat, vzhledem k velké snídani jsme ale žádnou nevyužili.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezd od Mnichova po dálnici, převážně v chumelenici, dálnice ale posolená, mokrá. Trochu méně pohodlný průjezd městečkem se spoustou semaforů. Parkování zdarma u dolních stanic lanovek, parkoviště jen odhrnuté, celé pod sněhem.

+ plusy

 • Dobrá dostupnost a bezproblémové parkování
 • Většina sjezdovek chráněná lesem před nepřízní počasí
 • Několik dlouhých sjezdů až do údolí
 • Dlouhá a členitá černá sjezdovka Kandahar

- mínusy

 • Odlehlost a horší dostupnost nejvyšší části areálu
 • Větší zalidněnost, zřejmě kvůli blízkosti Mnichova
 • Málo terénů pro začátečníky
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

15.02.2015  | Garmisch-Partenkirchen

 • autor: bohous357
 • hodnocení:

Garmisch Classic

Ideální počasí, trochu prašanu, krásné vyhlídky z Osterfelderkopfu, ale rozsah střediska je jen iluzorní, podstatnou část tvoří přejezdy, některé pro běžky (č. 12, konec 19) nebo lesními cestami (č. 10, půlka 17). Pěkné, ale krátké červené loučky obsluhované pomalou technikou. Vše zachraňuje Kandahar č. 5a, b, což je opravdu skvělá široká závodní sjezdovka, bohužel dole velmi umrzlá. Olympia č. 4 by byla také fajn, kdyby se na ní nesoustředily logicky rodiny a začátečníci jako na lehčí variantu sjezdu do údolí. Nebyla už motivace prozkoumat Hausberg, horní část poloprázdného Kandaharu podél rychlé 4sedačky bylo stejně to nejlepší z nabídky.

08.01.2015  | Garmisch-Partenkirchen

 • autor: vojvas
 • hodnocení:

Spáchali jsme celkem vydařený jednodenní výlet do Garmisch-Partenkirchenu. Toto středisko jsme si vybrali z těchto důvodů:

 • je to cca 4,5 - 5 hodin z Prahy, vesměs po dálnicích
 • sportovní a pestré sjezdovky
 • na jednodenní lyžování ideální velikost cca 40 km (Garmisch Classic)
 • ucházející sně...

25.03.2013  | Garmisch-Partenkirchen

 • autor: MD

Garmisch volím vždy jako první středisko při cestě z čech. Cesta z Prahy trvá 4,5 hodiny a pokud si člověk přivstane, má plnodnotný den lyžování na výborných sjezdovkách s českými naprosto nesrovnatelné za skvělých 37 EUR na den. Ihned po lyžování vždy pokračuji do Rakouska. Ga-Pa je typickým středi...

Liptovské Revúce

SNOW tipy