Garmisch-Partenkirchen - aktuální report z 25.03.2013 - SNOW.CZ

Garmisch-Partenkirchen | aktuální report z 25.03.2013

Garmisch-Partenkirchen - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Německo Německo - Bavorsko

průměrné hodnocení Garmisch-Partenkirchen:
autor: MD
návštěva od: 25.03.2013 do: 25.03.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Garmisch volím vždy jako první středisko při cestě z čech. Cesta z Prahy trvá 4,5 hodiny a pokud si člověk přivstane, má plnodnotný den lyžování na výborných sjezdovkách s českými naprosto nesrovnatelné za skvělých 37 EUR na den. Ihned po lyžování vždy pokračuji do Rakouska. Ga-Pa je typickým střediskem pro jednodenní lyžovačku.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovka Kandahar patří k mým nejoblíbenějším a i přes konání závodu ve sjezdu a otevření pouze jedné strany od výjezdu z tunelu nabízela neskutečné svezení bez lidí. Červená do spodní stanice lanovky Hausbergbahn nabízí příjemný sklon pro carving, ale poslední část je pouze dojezd skrz louku. Špatný průjezd z horní části areálu až po tunel pod Kandahárem po úzké spojovací cestě s nutností použít lano.

Sněhové podmínky:

Velmi dobré - na všech hlavních a otevřených sjezdovkách dostatek sněhu. Sníh zmrzlý a velmi kompaktní. Ve vyších partiích nad mlhou odpoledne již boule. Kandahar ve výborném stavu po celý den.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Kabinky z údolí do střední části areálů hravě zvládnou ranní nápor lyžařů. Slabinou areálu je propojení na vrchol do 2 050 m, který je nutno absolvovat starou a pomalou dvousedačkou a následně lanovkou Hochalmbahn, což je velice zdlouhavé oproti délce a kvalitě nabízeného sjezdu. Nebo až z údolí starou kabinou Alpspitzbahn - ta však jezdí v časových intervalech - a i přesto je výjezd o dost příjemnější.

Zalidněnost:

V pondělí v průběhu celého dne velmi málo lidí, nečekalo se nikdy, většina lanovek jezdila prázdná. Výjimkou byla stará lanovka Hochalmbahn, kde bylo vždy dost plno. Dojezdy do údolí kvůli mlze ve střední části areálů úplně prázdné. Parkoviště zaplněno maximálně ze 30 %.

Občerstvení a aprés-ski:

Relativně nízké ceny oproti cenám v sousedním Rakousku. Dostatečné množství horských chat a bufetů a restaurací. V době návštěvy prakticky prázdných. Žádné aprés-ski se nekonalo ani u dojezdu Hausbergbahnu.

Doprava do střediska a parkování:

Z Prahy prakticky až do Garmische vede dálnice, po které je cesta bezproblémová. Jediným problémem může být průjezd Mnichovem v ranních, popřípadě odpoledních hodinách. Parkování zdarma u obou lanovek z údolí zdarma.

+ plusy

 • Cesta z Prahy trvá pouze 4,5 hodiny
 • Nižší cena skipasu oproti Rakousku a nesrovatelně lepší lyžování než kdekoliv v ČR
 • Naprosto výborná černá sjezdovka Kandahar s nádechem závodů Světového poháru
 • Rozmanitost střediska
 • Většinou velmi málo lidí

- mínusy

 • Často špatné počasí s extrémní mlhou
 • Horší propojení areálu s horní částí u vrcholu Osterfelder
 • S ledovcem Zugspitze propojeno pouze vlakem, který ale staví přímo u spodní stanice lanovek
 • Od lanovky Kreuzegbahn a z horní části nutno dlouho traverzovat po dlouhé modré spojnici
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

16.12.2017  | Garmisch-Partenkirchen

autor: Milka
hodnocení:

V Německu jsme nikdy lyžovat nebyli, protože jsme zdejší areály nepovažovali za dostatečně velké, aby nám stály za tu cestu. Tentokrát jsme se ale rozhodli spojit návštěvu vánočních trhů v Mnichově s lyžováním.

Původně jsme plánovali využít skipas označený jako „1 1/2 day ticket“ – jeden den v so...

zobrazit celý report

15.02.2015  | Garmisch-Partenkirchen

autor: bohous357
hodnocení:
**Garmisch Classic** Ideální počasí, trochu prašanu, krásné vyhlídky z Osterfelderkopfu, ale rozsah střediska je jen iluzorní, podstatnou část tvoří přejezdy, některé pro běžky (č. 12, konec 19) nebo lesními cestami (č. 10, půlka 17). Pěkné, ale krátké červené loučky obsluhované pomalou technikou. Vše zachraňuje Kandahar č. 5a, b, což je opravdu skvělá široká závodní sjezdovka, bohužel dole velmi umrzlá. Olympia č. 4 by byla také fajn, kdyby se na ní nesoustředily logicky rodiny a začátečníci jako na lehčí variantu sjezdu do údolí. Nebyla už motivace prozkoumat Hausberg, horní část poloprázdného Kandaharu podél rychlé 4sedačky bylo stejně to nejlepší z nabídky.

08.01.2015  | Garmisch-Partenkirchen

autor: vojvas
hodnocení:

Spáchali jsme celkem vydařený jednodenní výlet do Garmisch-Partenkirchenu. Toto středisko jsme si vybrali z těchto důvodů:

 • je to cca 4,5 - 5 hodin z Prahy, vesměs po dálnicích
 • sportovní a pestré sjezdovky
 • na jednodenní lyžování ideální velikost cca 40 km (Garmisch Classic)
 • ucházející sně...
zobrazit celý report