Swieradow Zdroj - aktuální report z 27.12.2017 - SNOW.cz

Swieradow Zdroj aktuální report z 27.12.2017

  průměrné hodnocení:

Polsko Polsko - Gory Izerskie

 • autor: andy97
 • hodnocení:
 • návštěva od: 27.12.2017 do: 27.12.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Večerní lyžování od 18 do 22 h na 2 500 m dlouhé sjezdovce s 8místnou kabinkou nás nalákalo přes hranice do polského areálu Skisun Świeradów-Zdrój. Co říci, parametry dobré... tím to však končí.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovka je v areálu pouze jedna, avšak opravdu vydatná. Celkem 2,5 km sjezd střední obtížností, uprostřed s mírnou pasáží a celkovým převýšením 443 m. Bohužel úprava sjezdovky byla více než bídná. Ačkoliv jsme přijeli necelou hodinu od začátku lyžování, sjezdovka byla ve stavu, jako by ani během pauzy mezi denním a večerním lyžováním nebyla rolbována. Po pravé straně zmrzlý pás (v dolní části sjezdovky místy znečištěný), na kterém lyžovala většina návštěvníků, zbytek zmuldovatělé moře, do kterého příliš lidí nechtělo zabřednout. V mírné pasáži, nacházející se uprostřed, poměrně velké zúžení kvůli vytátým místům po pravé straně sjezdovky + sněžná děla po celé trati, která také značně zasahovala do prostoru pro lyžaře, což zvláště v již tak úzké mírné pasáži bylo dost omezující.

Sněhové podmínky:

Areál uvádí 40 až 100 cm. V návějích v horní části je metr reálný, ale průměr je okolo 40 až 50 cm, v mírné části bych odhadoval okolo 10 až 20 cm. V dolní části místy vylézaly špinavá místa, sem tam kamínek nebo hlína. Tato místa vznikala jen okolo zmrzlého ujetého pásu, bylo možné je přes muldy minout. Také u nástupu na sjezdovku u horní stanice bylo nutné popojít dále, neboť blízké okolí výstupu bylo vyfoukané a pro skluznice nepříliš přátelské.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Areál obsluhuje poměrně rychlá a moderní 8místná kabinka. Během dnešního větrného večera jsme ji zvlášť ocenili a při kvalitě sjezdovky byla delší jízda dostatečná na to, aby si nohy trochu odpočinuly, než jsme zase vjeli do oraniště/sjezdovky.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Lidí na sjezdovce nebylo zase tolik, do cca 20 h větší zalidněnost, často se tvořili hloučky a z nějakého důvodu zde bylo i mnoho lyžařů, kteří si večerní lyžování vybrali pro svůj první sjezd na lyžích. Kabinky jezdily poloprázdné, u turniketů se nečekalo. Při kvalitě sjezdovky to mnoho lidí po pár jízdách vzdalo.

Občerstvení a aprés-ski:

Možnost občerstvení u horní nebo dolní stanice. Nevyužili jsme.

Doprava do střediska a parkování:

Trasa Liberec - Oldřichovské sedlo - Nové Město pod Smrkem a zkratkou po pravé straně k areálu. Je zde nová silnice, která končí kousek před areálem, ještě je nutné dodělat. :-) Parkování zdarma.

+ plusy

 • Rychlá kabinka
 • Zajímavá sjezdovka s večerním lyžováním
 • Potenciál k rozšiřování

- mínusy

 • Velice špatná úprava
 • Horší sněhové podmínky
 • Vysoká cena za skipas při nabízené úrovni lyžování (Večerní lyžování za cca 475 Kč)
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

20.02.2023  | Swieradow Zdroj

 • autor: covex
 • hodnocení:
Kdyby byla zima a odpoledne i min lidi, tak je mistni 2,5km sjezdovka urcite zajimava zvlaste pro zacatecniky. Cesta od Noveho Mesta v posledni fazi pred strediskem je do prudkeho kopce, pokud je opravdu zima se snehem. bude to narocne. Ceny jsou zde nastesti fixni, vse lze platit okamzite kartou, zloty vubec nepotrebujete: parkoviste 20zl, polivka nahore 17zl, WC 2zl (1 zl ~ 5 Kc). Stredisko je zjevne nove a dobre vybavene, vcetne dustojneho zazemi, vsude obsluha. Sjezdovka na tu soucastnou bidu zasnezena velkou vrstvou snehu, lyzovani pri aktualnich teplotach ale spis jako v posledni jarni terminy. V 11 h zacli najizdet mistni a kolem 12 h parkuji uz auta uplne vsude, u kas fronta, ktera se postupne presune na lanovku, jejiz kapacita je zrejme o neco vetsi nez sjezdovky. Na dopoledni lyzovani dobre, na "ski resort" trochu malo, i kdyz jsou tu i jine atrakce, kterymi by se dal v pripade delsi navstevy zabit cas.

12.03.2022  | Swieradow Zdroj

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

Při návštěvě polského lyžařského střediska Swieradow Zdroj převládlo velké zklamání. Odpolední teplé počasí, večerní mráz, technický sníh a silný vítr umíchal takové podmínky, že nemohla být o lyžování řeč. Z lyžování se stalo bruslení, sešupování a boj o to nespadnout, protože většinu sjezdovky pok...

01.03.2019  | Swieradow Zdroj

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:

Na páteční večer jsem si již asi týden předem naplánoval návštěvu tohoto parametrově zajímavého polského střediska. Jednak jsem v Jizerských horách několik dní pobýval, jednak zde v pátek začínala vedlejší sezona (a cenový rozdíl tu činí vcelku nemalou částku). A tak jsem se konečně jal vyzkoušet, z...

31.12.2012  | Swieradow Zdroj

Představte si, že by v Jizerských horách bylo středisko s pouhou jednou sjezdovkou, ještě k tomu modrou. Platilo by se za parkoviště i za záchody a služby by byly na úrovni, jako bylo zvykem před 20 lety. K tomu by celodenní permanentka stála skoro 600 Kč. Asi byste zavrtěli hlavou a řekli si, že ta...

Černá hora - Janské Lázně

Černá hora - Janské Lázně

Černá hora - Janské Lázně

Černá hora - Janské Lázně

Černá hora - Janské Lázně

Černá hora - Janské Lázně

SNOW tipy

Výška sněhu 65 cm
Otevřené lanovky a vleky 4 z 12
Otevřené sjezdovky 6 z 18