Swieradow Zdroj - aktuální report z 12.03.2022 - SNOW.cz

Swieradow Zdroj aktuální report z 12.03.2022

  průměrné hodnocení:

Polsko Polsko - Gory Izerskie

 • autor: masakr69
 • hodnocení:
 • návštěva od: 12.03.2022 do: 12.03.2022
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Při návštěvě polského lyžařského střediska Swieradow Zdroj převládlo velké zklamání. Odpolední teplé počasí, večerní mráz, technický sníh a silný vítr umíchal takové podmínky, že nemohla být o lyžování řeč. Z lyžování se stalo bruslení, sešupování a boj o to nespadnout, protože většinu sjezdovky pokryl vybroušený led. Hranit se tak dalo pouze v trochách naježděného sněhu a poslední části sjezdovky, která byla aspoň trochu jezditelná. Večer nám tak napravily výborné zapiekanky, levný benzín (diesel v přepočtu za 42,80 Kč) a nákup tradičních polských specialit v místní Biedronce.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Ve středisku je na denní i noční lyžování v provozu jediná červená sjezdovka s modrými pasážemi. Na šířku by určitě snesla nějaký metr navíc, ale dohání to svojí délkou, která atakuje 2,5 km.

Sněhové podmínky:

Byly by dostatečné, pokud sjezdovka nebyla jedna velké plotna. Vydřená místa ani kameny se neobjevují, mimo sjezdovku sníh prakticky není.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Sjezdovka je obsluhována osmimístnou kabinkou, která zřejmě kvůli větru nejela na plný výkon. WC jsou umístěny v horní i spodní stanici. Ve spodní jsou zpoplatněny 2 zlotými. A ač nejde o nějakou závratnou částku, dost nás to namíchlo. Cena skipasu na večerní lyžování není z nejlevnějších - cca 600 Kč.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Na svahu opravdu pár nadšenců, čest jim! Někteří to hned ze začátku vzdali a nabízeli skipasy před pokladnami.

Občerstvení a aprés-ski:

Na dojezdu stánek s polkou specialitou - výbornými zapiekankami, které měli hned v 15 variantách včetně těch netradičních, třeba s krevetami.

Doprava do střediska a parkování:

Suché silnice i parkoviště. Parking byl zpoplatněn 20 zlotými (cca 110 Kč).

+ plusy

 • výborné zapiekanki
 • levný benzín

- mínusy

 • totálně ledová až nebezpečná pista
 • silný vítr
 • placené toalety

Zajímavé odkazy

https://skisun.pl/

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

20.02.2023  | Swieradow Zdroj

 • autor: covex
 • hodnocení:
Kdyby byla zima a odpoledne i min lidi, tak je mistni 2,5km sjezdovka urcite zajimava zvlaste pro zacatecniky. Cesta od Noveho Mesta v posledni fazi pred strediskem je do prudkeho kopce, pokud je opravdu zima se snehem. bude to narocne. Ceny jsou zde nastesti fixni, vse lze platit okamzite kartou, zloty vubec nepotrebujete: parkoviste 20zl, polivka nahore 17zl, WC 2zl (1 zl ~ 5 Kc). Stredisko je zjevne nove a dobre vybavene, vcetne dustojneho zazemi, vsude obsluha. Sjezdovka na tu soucastnou bidu zasnezena velkou vrstvou snehu, lyzovani pri aktualnich teplotach ale spis jako v posledni jarni terminy. V 11 h zacli najizdet mistni a kolem 12 h parkuji uz auta uplne vsude, u kas fronta, ktera se postupne presune na lanovku, jejiz kapacita je zrejme o neco vetsi nez sjezdovky. Na dopoledni lyzovani dobre, na "ski resort" trochu malo, i kdyz jsou tu i jine atrakce, kterymi by se dal v pripade delsi navstevy zabit cas.

01.03.2019  | Swieradow Zdroj

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:

Na páteční večer jsem si již asi týden předem naplánoval návštěvu tohoto parametrově zajímavého polského střediska. Jednak jsem v Jizerských horách několik dní pobýval, jednak zde v pátek začínala vedlejší sezona (a cenový rozdíl tu činí vcelku nemalou částku). A tak jsem se konečně jal vyzkoušet, z...

27.12.2017  | Swieradow Zdroj

 • autor: andy97
 • hodnocení:

Večerní lyžování od 18 do 22 h na 2 500 m dlouhé sjezdovce s 8místnou kabinkou nás nalákalo přes hranice do polského areálu Skisun Świeradów-Zdrój. Co říci, parametry dobré... tím to však končí.

31.12.2012  | Swieradow Zdroj

Představte si, že by v Jizerských horách bylo středisko s pouhou jednou sjezdovkou, ještě k tomu modrou. Platilo by se za parkoviště i za záchody a služby by byly na úrovni, jako bylo zvykem před 20 lety. K tomu by celodenní permanentka stála skoro 600 Kč. Asi byste zavrtěli hlavou a řekli si, že ta...

Ischgl / Silvretta Arena

Ischgl / Silvretta Arena

Ischgl / Silvretta Arena

Ischgl / Silvretta Arena

Ischgl / Silvretta Arena

Ischgl / Silvretta Arena

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 41
Otevřené sjezdovky 0 z 239 km