Buková hora - aktuální report z 09.01.2018 - SNOW.CZ

Buková hora | aktuální report z 09.01.2018

Buková hora - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Orlické hory

průměrné hodnocení Buková hora:
autor: Anavi
hodnocení:
návštěva od: 09.01.2018 do: 09.01.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Na začátku ledna jarní lyžování. Sluníčka málo, ale obleva měla výrazný dopad na celkový stav sjezdovek a počet kurzů na jedné upravené sjezdovce ze strany Bukové hory. Pohled na toto středisko nebyl zdaleka tak příjemný jako v minulých letech. Začátek zimní sezony teď vypadá spíš jako závěrečné dubnové lyžování.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Ze strany Bukové hory v provozu pouze Mlýnická a třetina Heroltické, která pak navazovala lesním traverzem na Mlýnickou. Zavřený úsek Heroltické je téměř bez sněhu. Na Mlýnické sněhu poměrně dost, nikde žádná vydřená místa, ani zúžení. Ze strany Čenkovic v provozu pouze Svitava, na protější straně bohužel nic, zásluhou velké oblevy.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky jedny z nejhorších v posledních letech. Naštěstí prosinec svými chvilkovými mrazivými teplotami pomohl udělat sněhové zásoby, které však nestačí na pokrytí celého areálu. Sníh pouze umělý, měkký, těžký, lyžování super tak na dvě ranní hodinky.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Čtyřsedačková vyhřívaná bublina největším komfortem z celého areálu. Sedačce nevadí ani zhoršené podmínky, je možné se schovat do bubliny a na vršek kopce vždy přijedete bez promočení a prochladnutí. Bublina bude asi hit této zimy, pokud bude panovat takové větrné a deštivé počasí.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Kdyby nepřijelo minimálně 10 kurzů a několik školek, byla by zalidněnost velice malá. Ale důsledkem kurzů bylo docela obtížné se protáhnout mezi tolika učícími se lyžaři. Na lanovku se nečekalo vůbec, na svahu občas dost těsno.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení venku na dřevěných lehátkách pouze káva a limonáda, ceny přiměřené.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava vzhledem k jarnímu počasí naprosto bez problémů, parkoviště volné i v první vlně.

+ plusy

  • perfektní zázemí
  • dostatečné občerstvení

- mínusy

  • v provozu pouze polovina střediska
  • velké množství kurzů
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

20.03.2018  | Buková hora

autor: Bohouš
hodnocení:

Zima se na horách stále nevzdala své nadvlády, dnes jsem se rozhodoval kam vyrazit zda do Říček na DM či Bukovou horu. Volba padla na Bukovku a rozhodně jsem nelitoval, celodenní permice za 420 Kč, minimum lidí a skvělá úprava tratí. Zaslouženě pět hvězdiček :-)

zobrazit celý report

19.03.2018  | Buková hora

autor: arny71
hodnocení:

Letos podruhé v Bukové hoře a dojem... Jak to říct - ideální den. Několik dnů trvající ochlazení spojené se sněžením a nočními teplotami i pod -10°C se skvěle podepsaly na kvalitě sněhu. Pondělní termín v prvním týdnu po skončení jarních prázdnin byla trefa do černého. A jako bonus na webu neinz...

zobrazit celý report

10.03.2018  | Buková hora

autor: radez
hodnocení:

Poslední dojíždění permic proběhlo tento víkend i na Bukovce. Po konzultaci s pár lyžařema řešili stejnej problém, jak vyjezdit zbylý hodiny, když se najednou takhle oteplilo :-). Škoda, že byla letos zrušená celosezónní permice (podle infa je důvodem to, že s tím lidi podváděli). Ještě by bylo dobr...

zobrazit celý report

02.03.2018  | Buková hora

autor: Bohouš
hodnocení:

V pátek jsem vyrazil na dopoledne na Bukovou horu vyzkoušet zdejší tratě, bylo pod mrakem, lehce chumelilo a teplota kolem -10 °C.

zobrazit celý report

24.02.2018  | Buková hora

autor: radez
hodnocení:

Mrazivé ráno bylo parádní, zvlášť když vylezlo sluníčko a bylo možnost si otestovat lyže. Povrch byl pěkně upraven a díky mrazu to vydrželo hodně dlouho. Hned v pokladně info, že Čenky nejsou v provozu, kvůli velkému větru. Ten byl solidní jen nahoře, případně na silnici mezi Mlejnicema a hlavním pa...

zobrazit celý report

05.02.2018  | Buková hora

autor: Bluk
hodnocení:
Počasí super, zalidněnost celkem vysoká, cca 10 až 15 minut čekání na lanovku. Na sjezdovkách dost ledu, místy se zasněžovalo. Na straně Čenkovic málo lidí a pěkně přimrzlá modrá sjezdovka. Bohužel ten přechod je fakt bída - nechápu, jak může někdo říct, že jsou propojené... Dojezd na ČV byl už od oběda dost rozmlácený, plno boulí a sněhu, což bylo nepřijemné. Je možné objet lesem, ale to je ještě horší nápad, nedoporučuji! Škoda že není nějak lépe vyřešený výstup z lanovky a příjezd ke sjezdovkám.

04.02.2018  | Buková hora

autor: LAMARC
hodnocení:
Nádherné počasí a skvěle upravené sjezdovky, co víc si přát. Postupem času s nárůstem lidí zhoršování podmínek, ale na čenkovické straně se dalo jezdit i po 10. hodině.Po mnoha a mnoha dnech v mlze konečně slunečno. Povrch pěkně přimrzlý. Pozdeji nahrnutý sníh, ale stále přijatelné podmínky. Urolbováno velmi dobře. Otevřeny všechny sjezdovky na obou stranách kopce. Sněhu dostatek, ráno dobře upraveno. Nástup na lanovku stále hodně vysoký, ale to je tu každý rok. Už od rána kupa lidí, dokonce před 8. hod. ale cca tu hodinu se dá jezdit bez fronty. Kolotoč na nápoje, restaurace s jídlem, okýnko na párek v rohlíku, ;-) sezení v teple i venku na slunci. Co víc si přát. Cesta bez problémů, parkování taktéž.

31.01.2018  | Buková hora

autor: Vondra_CZ
hodnocení:

V lednu asi nejlepší den na lyžování, po ránu mráz, málo lidí (všední den), zpočátku i jasno.

zobrazit celý report

30.01.2018  | Buková hora

autor: Anavi
hodnocení:

Na poslední chvíli se nám podařilo vyjet na Bukovou horu v rámci 1+1 zdarma. Dokonce byly spuštěny už obě sjezdovky a to naprosto plnohodnotně. Sníh bohužel zase jen na sjezdovkách, bez umělého sněhu bychom si zatím ještě moc nepolyžovali. Velká spokojenost, že jsme mohli ze strany Červené Vody využ...

zobrazit celý report

27.01.2018  | Buková hora

autor: arny71
hodnocení:

Na Bukové hoře jsem byl poprvé. Četl jsem o tomto areálu dost pozitivních zpráv, takže jsem se já i moje dvě ratolesti těšili, že si užijeme pěknou lyžovačku na upravených a dlouhých tratích. Což, o to, tratě jsou opravu fajn, ale bohužel nespolupracovalo počasí. Od cca 11 hodin padla mlha a houstla...

zobrazit celý report

18.01.2018  | Buková hora

autor: toom007
hodnocení:

Zklamání, sjezdovky po ránu neupraveny po nočním sněžení, na přírodním sněhu nafoukán syntetický, který tvořil krustu. Na všední den docela dost lidí a provoz v půlce ledna jen dvou sjezdovek je bída (1 na Červené Vodě, 1 v Čenkovicích) a ještě za tu cenu 620 Kč/den.

zobrazit celý report

22.01.2018  | Buková hora

autor: Monkeyr
hodnocení:

Pondělní lyžování nemělo chybu. Nulové fronty, parádní upravené sjezdovky. Škoda dopolední mlhy, ale odpoledne se naštěstí vyčasilo. Docela zima. Udělat si výlet mimo víkend se vyplatí.

zobrazit celý report

22.01.2018  | Buková hora

autor: Bohouš
hodnocení:

V pondělí se mně opět nechtělo do práce, a tak jsem si vzal dovču a vyrazil si zalyžovat do Skiresortu Buková hora. Teploty pod bodem mrazu a polojasná obloha, tak začalo dnešní ráno na Bukovce.

zobrazit celý report

20.01.2018  | Buková hora

autor: Monkeyr
hodnocení:

Spousta sněhu a na sobotu celkem málo lidí. Spokojenost až na přejezd mezi jednou a druhou stranou kopce. Tady by se mělo zapracovat, aby tam lyžaři nemuseli šlapat.

zobrazit celý report

12.01.2018  | Buková hora

autor: Anavi
hodnocení:

Na dnešní den předpovídali krásné polojasné počasí. Hory jsou však nevyzpytatelné, takže po dojezdu na parkoviště byla kolem nás mlha, že jsme viděli jen na pár metrů. Moc se nám ani nechtělo vytahovat lyže, ale doufali jsme , že se vyjasní. Naštěstí mlha se držela jen chvíli a ve vrchních partiích ...

zobrazit celý report

05.01.2018  | Buková hora

autor: Anavi
hodnocení:

Na Bukovku se musí vyrazit ve všední dny, aby si člověk lyžování patřičně užil a nemusel stát frontu na lanovku. Frontu jsme po celou dobu našeho lyžování nestáli, za to na svahu bylo plno. Zejména kurzy dětských školiček, které se učí základům lyžování nejen na dětském vleku.

zobrazit celý report

01.01.2018  | Buková hora

autor: doum25
hodnocení:

Na Nový rok jsme vyrazili i vzhledem ke skipasu 1+1 zdarma ze SNOW do skiresortu Buková hora. Po silvestrovské noci jsme předpokládali malé množství návštěvníků, což se také vyplnilo.

zobrazit celý report

18.12.2017  | Buková hora

autor: Anavi
hodnocení:

Buková hora je příjemná pro náběh do nové sezóny. Všechny sjezdovky v celém areálu jsou modré a červené, je to středisko pro rodinné lyžování. Bohužel jela pouze jedna sjezdovka Mlýnická a přes kopec v Čenkovicích nejelo nic, škoda, ale s neúplným areálem se musí počítat před vánočními prázdninami.

zobrazit celý report

12.03.2017  | Buková hora

autor: Gigiosa
hodnocení:
Ráno krásně upravené, speciálně strana z Čenkovic, kde jsme začínali. Postupem času to měklo, kolem poledne už to bylo hodně znát. Ježdění super, lanovky ok, kids funpark velmi dobrý. Co mě štvalo, byli lidi, nejdřív najel do mě starší pán, a ještě se divil o co mi jde, když jsem ho seřval. Poté přímo do mé malé najela starší ženská, co tam byla taky s dětma. Kromě toho tam lítali borci maximální rychlostí po modré kolem dětí a ostatních klidně 10 cm před lyžema. Musel jsem bránit malou vlastním tělem! Katastrofa, naprostá bezohlednost a xenofobům nemůžu říct, že by to dělali jen Poláci.

25. - 26.02.2017  | Buková hora

autor: radez
hodnocení:

Víkend 25. až 26.2. byla na Bukovce testovačka lyží Dynastar a Rossignol. Dalo se vybrat ze spousty modelů a dokonce si někdo mohl nechat seřídit půjčený lyže od Vikiho Cabadaje :-). Na Bukovce o víkendu bylo spousta lidí, ale dalo se za den vyzkoušet hodně modelů lyží.

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Buková hora

Lyžařské zájezdy

Hotel Kitzbühler Horn
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 466 Kč/os.
Residence Orée des Pistes
Orientační cena za noc vč. skipasu a dopravy 1 312 Kč/os.
Hotel Alpengarten
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 693 Kč/os.