Alpe Cermis - aktuální report z 29.01.2018 - SNOW.CZ

Alpe Cermis | aktuální report z 29.01.2018

Alpe Cermis - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Itálie Itálie - Trentino

průměrné hodnocení Alpe Cermis:
autor: mikels
hodnocení:
návštěva od: 29.01.2018 do: 29.01.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Vzhledem k uvítací párty jsme si na tento den naplánovali návštěvu menšího střediska Alpe Cermis. Středisko je vyhledávané především k velmi dlouhé černé sjezdovce, která je opravdu top. Dojem ze střediska byl skvělý. Menší množství sjezdovek nevadilo, protože sjezdy nás na nich opravdu bavily a nebyl problém je jezdit celý den.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovek tu je sice málo, ale zato je mohu řadit mezi top sjezdovky v oblasti Val di Fiemme. Nejvice jsem jezdil Olympii I, II. a sjezdovky Saleri a Prafiori, které jsou svojí šířkou a sklonem ideální pro carvingový styl lyžování. U sjezdovky Prafiori je hezká členitost sjezdovky se třemi zlomy. Díky zalidněnosti nebyl problém o rychlou jízdu, aniž by člověk čekal, že za zlomem někdo sedí.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky opět ideální a vzhledem k menší zalidněnosti na určitých sjezdovkách se dalo perfektně zalyžovat i odpoledne při skoro jarních teplotách.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Lanovka z Cavalesse vypadá velmi zastarale. Nasleduje novejší kabinková lanovka. Jinak ve středisku jsou především 4sedačky vybavené bublinou. Najdete zde i dětský park s tubbingovou dráhou. Toto středisko mělo bohužel již 2 tragédie a dnes tomu je 20 let od pádu lanovky z Cavalese, kdy došlo k protnutí lan letadlem americkým pilotem NATO.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Co se týká zalidněnosti, tak na svazích táhnoucích se z hory Della Trapolla se vyskytovalo velmi málo lidí a vybízelo to k tomu zde jezdit velmi rychle. Ve vrchní části Alpe Cermis už bylo více lidí a pohybovaly se zde školičky. Černá sjezdovka Olympia byla poloprázdná.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení jsme zde vyzkoušeli jen jedno... no vyzkoušeli. Nev Dama si pro nás připravila uvítací párty, kde nabízela drink zdarma na vrcholu Alpe Cermis v restauraci Rifugio Paion. Jako drink zdarma byl podáván Aperol Spritz a k tomu ochutnávka nejrůznějších pikantností z italské kuchyně. Oproti středisku Latemar je zde občerstvovacích míst méně.

Doprava do střediska a parkování:

Do střediska jsem přijeli z centra Ziano di Fiemme, kde jsme se ubytovali ve velice příjemném hotelu Pont. Toto městečko je asi specifické tím, že zde je několik radarů. Jedna se o takové červené krabice na kraji silnice. Ve středisku jsme parkovali na parkovišti v mezistanici kabinkové lanovky z Cavalese na vrchol Alpe Cermis. Vzhledem k teplotám už v odpoledních hodinách bylo blátivé. Na druhou stranu se jednalo o parkoviště zdarma.

+ plusy

  • Uvítací drink :D
  • Skvělé počasí
  • Sjezdovka Olympia
  • Bezplatné parkoviště
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

15.12.2016  | Alpe Cermis

autor: janousekml
hodnocení:

Menší, klidnější středisko, které nabízí všechny náročnosti tratí. V době návštěvy otevřeno cca 12 km sjezdovek. Na zprovoznění dalších sjezdovek se intenzivně pracovalo. Na křížení sjezdovek je třeba dávat pozor, všechna jsou však označena. Každý si zde může najít sjezdovku dle svých schopností a d...

zobrazit celý report

12.02.2016  | Alpe Cermis

autor: Honza_S
hodnocení:

Alpe Cermis - rozsahem menší, ale pestrostí a zábavností tratí velmi příjemné středisko s přístupem buď téměř z centra městečka Cavalese, nebo z velkého parkoviště u údolní mezistanice lanovky Masi di Cavalese.

zobrazit celý report

17. - 22.01.2016  | Alpe Cermis

autor: adam 1
hodnocení:
Plus: + "kouzelníci" (i když není skoro žádný přírodní sníh tak sjezdovky 100% vysněžené) + "borci v rolbingu" (tak upravené sjezdovky se málokde vidí) + "azuro" (bylo to až k nesnesení :) a odpoledne i opalovačka + díky plusům viz výše "carvingový orgasmus" Minus: - někdy se muselo čekat až projede "grupa polska" - Gulaschsuppe - 8 eur (šílenci!)

14. - 17.12.2015  | Alpe Cermis

autor: japeko
hodnocení:

Alpe Cermis, nevelké středisko rozprostírající se nad městečkem Cavalese. Při svých 24 km sjezdovek nepatří k obrům, ale i přesto nabízí kvalitní různorodé lyžařské terény.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Landhotel Post
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 310 Kč/os.
Sportresidenz Zillertal
Orientační cena za noc vč. skipasu 5 580 Kč/os.
Veronza Holiday Centre
Orientační cena za noc vč. polopenze 844 Kč/os.