Ehrwald - aktuální report z 29.01.2018 - SNOW.cz

Ehrwald aktuální report z 29.01.2018

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

Ehrwald - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: skiwelt
 • hodnocení:
 • návštěva od: 29.01.2018 do: 29.01.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Ehrwald jsem navštívil již před několika roky a celkem se mi zamlouval. Proto při naši cestě na Kaunertal padla volba právě na něj, i když jsem zvažoval ještě Berwang či střediska v okolí innsbruckské dálnice. Náš výlet jsme s mou lyžařskou partnerkou a přítelkní v jedné osobě pojali více odpočinkově než jindy a do střediska přijeli až déle. To se také odrazilo na kvalitě lyžování.
Na náš třídenní výlet jsem si s sebou mimo své slalomky vezl také testovácí all mountain lyže od Wedze model 900. Zde jsem měl opravdu možnost je otestovat a díky těžkému sněhu jsem je plně využil. Kvůli vysoké teplotě 10 °C a jasné obloze sníh místy tekl a na sjezdovkách se tvořila těžká a vysoká vrstva sněhu, a to pro mé slalomky nebylo to pravé.
Celkově se mi středisko líbí, je blízko z Prahy, skvěle umístěné pro jednodenní lyžování při cestě dále do Rakouska či Itálie. Přesto kvalita lyžování byla pro vysoké teploty na horší úrovni, a tak hodnotím na 3 a půl hvězdy. Při lepších podmínkách byl dal o hvězdu více.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Středisko má spíše lehké tratě, a je tak vhodné pro méně zdatné lyžaře. Příjemná, i když místy užší, je sjezdovka okolo kabinkové lanovky, vzhledem k jejímu mírnému sklonu není tolik náchylná na ledové plotny a nahrnutý sníh. Pro zdatnější lyžaře bych doporučil červenou sjezdovku č. 5 a trať č. 9 obsluhovanou rychlou šestisedačkou. Středisko má také jednu černou, i když kratší sjezdovku. Pro vysokou teplotu byl na tratích těžký sníh a místy vysoké muldy. Nicméně situace se začátkem února vylepšila, teploty jsou již zimní.

Sněhové podmínky:

Sněhu dostatek tak, jak se na konec ledna slušelo. V den naši návštěvy sice jarní teploty, proto sjezdovky v horším stavu. Hlavně odpoledne plné muld. Nyní již však vládne pravé zimní počasí.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Toto malé středisko má moderní lanovky včetně jedné kabinky z hlavního parkoviště.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Na můj vkus lidí více. Je znát, že krásné lednové dny na prázdných sjezdovkách jsou již pryč a střediska bez lidí je třeba hledat. Nicméně i zde se zatím jezdí bez čekání na lanovky. Občas je potřeba vyčkat na volnější místo na trati.

Občerstvení a aprés-ski:

Námi nevyzkoušeno. Nejvíce lyžařů ale posedávalo v chatě Tirolerhaus. Zde je velmi příjemné posezení venku s krásným výhledem na hory a možností relaxace v lehátku.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava z Prahy bez větších problémů, přibližně 5 minut zdržení v Mnichově. Jinak bych asi uvítal lepší značení příjezdu k areálu.

+ plusy

 • Příjemné středisko na rozlyžování. Možné využít při cestě do nitra Alp
 • Vzdálenost z Prahy
 • Krásné výhledy

- mínusy

 • Těžký sníh kvůli vyšší teplotě
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

09.02.2020  | Ehrwald

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:

Parádní lyžovačka, bezchybné počasí, vlastně není co vytknout. Do oblasti Zugspitze, kterou kromě hory samotné a známého Ga-Pa, tvoří ještě několik menších areálků, patří i Ehrwald. V něm samotném se nachází menší (Ehrwalder Wettersteinbahnen) a větší (Ehrwalder Alm) areál. Pozor, ať nedojde k mýlce...

06.03.2017  | Ehrwald

 • autor: schimanski
 • hodnocení:

Využil jsem akce prodejny Rockpoint, která k nákupu nad 2 000 Kč dávala zdarma dvoudenní skipas do tyrolské Zugspitze arény (střediska na rakouské straně).
Ehrwald je příjemné menší středisko na úpatí masivu Zugspitze. Je vhodné spíše pro rodiny s dětmi nebo pro max. středně pokročilé lyžaře.

Tarvisio

Tarvisio

Tarvisio

Tarvisio

Tarvisio

Tarvisio

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 10
Otevřené sjezdovky 0 z 24 km