Ehrwald - aktuální report z 29.01.2018 - SNOW.cz

Ehrwald aktuální report z 29.01.2018

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

Ehrwald - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: skiwelt
 • hodnocení:
 • návštěva od: 29.01.2018 do: 29.01.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Ehrwald jsem navštívil již před několika roky a celkem se mi zamlouval. Proto při naši cestě na Kaunertal padla volba právě na něj, i když jsem zvažoval ještě Berwang či střediska v okolí innsbruckské dálnice. Náš výlet jsme s mou lyžařskou partnerkou a přítelkní v jedné osobě pojali více odpočinkově než jindy a do střediska přijeli až déle. To se také odrazilo na kvalitě lyžování.
Na náš třídenní výlet jsem si s sebou mimo své slalomky vezl také testovácí all mountain lyže od Wedze model 900. Zde jsem měl opravdu možnost je otestovat a díky těžkému sněhu jsem je plně využil. Kvůli vysoké teplotě 10 °C a jasné obloze sníh místy tekl a na sjezdovkách se tvořila těžká a vysoká vrstva sněhu, a to pro mé slalomky nebylo to pravé.
Celkově se mi středisko líbí, je blízko z Prahy, skvěle umístěné pro jednodenní lyžování při cestě dále do Rakouska či Itálie. Přesto kvalita lyžování byla pro vysoké teploty na horší úrovni, a tak hodnotím na 3 a půl hvězdy. Při lepších podmínkách byl dal o hvězdu více.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Středisko má spíše lehké tratě, a je tak vhodné pro méně zdatné lyžaře. Příjemná, i když místy užší, je sjezdovka okolo kabinkové lanovky, vzhledem k jejímu mírnému sklonu není tolik náchylná na ledové plotny a nahrnutý sníh. Pro zdatnější lyžaře bych doporučil červenou sjezdovku č. 5 a trať č. 9 obsluhovanou rychlou šestisedačkou. Středisko má také jednu černou, i když kratší sjezdovku. Pro vysokou teplotu byl na tratích těžký sníh a místy vysoké muldy. Nicméně situace se začátkem února vylepšila, teploty jsou již zimní.

Sněhové podmínky:

Sněhu dostatek tak, jak se na konec ledna slušelo. V den naši návštěvy sice jarní teploty, proto sjezdovky v horším stavu. Hlavně odpoledne plné muld. Nyní již však vládne pravé zimní počasí.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Toto malé středisko má moderní lanovky včetně jedné kabinky z hlavního parkoviště.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Na můj vkus lidí více. Je znát, že krásné lednové dny na prázdných sjezdovkách jsou již pryč a střediska bez lidí je třeba hledat. Nicméně i zde se zatím jezdí bez čekání na lanovky. Občas je potřeba vyčkat na volnější místo na trati.

Občerstvení a aprés-ski:

Námi nevyzkoušeno. Nejvíce lyžařů ale posedávalo v chatě Tirolerhaus. Zde je velmi příjemné posezení venku s krásným výhledem na hory a možností relaxace v lehátku.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava z Prahy bez větších problémů, přibližně 5 minut zdržení v Mnichově. Jinak bych asi uvítal lepší značení příjezdu k areálu.

+ plusy

 • Příjemné středisko na rozlyžování. Možné využít při cestě do nitra Alp
 • Vzdálenost z Prahy
 • Krásné výhledy

- mínusy

 • Těžký sníh kvůli vyšší teplotě
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

22.01.2023  | Ehrwald

 • autor: skiwelt
 • hodnocení:

Wetterstein je malé středisko, vzdálené jen pár set metrů od Ehrwaldu. Byla neděle a věřil jsem, že v tomto středisku nebude tolik plno, jako v okolních střediscích Zugspitze Areny. Po příjezdu na parkoviště jsem si myslel, že se zde z nějakého důvodu nelyžuje, na parkovišti nebylo jediné auto, ale ...

09.02.2020  | Ehrwald

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:

Parádní lyžovačka, bezchybné počasí, vlastně není co vytknout. Do oblasti Zugspitze, kterou kromě hory samotné a známého Ga-Pa, tvoří ještě několik menších areálků, patří i Ehrwald. V něm samotném se nachází menší (Ehrwalder Wettersteinbahnen) a větší (Ehrwalder Alm) areál. Pozor, ať nedojde k mýlce...

06.03.2017  | Ehrwald

 • autor: schimanski
 • hodnocení:

Využil jsem akce prodejny Rockpoint, která k nákupu nad 2 000 Kč dávala zdarma dvoudenní skipas do tyrolské Zugspitze arény (střediska na rakouské straně).
Ehrwald je příjemné menší středisko na úpatí masivu Zugspitze. Je vhodné spíše pro rodiny s dětmi nebo pro max. středně pokročilé lyžaře.

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou

SNOW tipy

Výška sněhu 45 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 24
Otevřené sjezdovky 0 z 33