Ehrwald - aktuální report z 22.01.2023 - SNOW.cz

Ehrwald aktuální report z 22.01.2023

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

Ehrwald - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: skiwelt
 • hodnocení:
 • návštěva od: 22.01.2023 do: 22.01.2023
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Wetterstein je malé středisko, vzdálené jen pár set metrů od Ehrwaldu. Byla neděle a věřil jsem, že v tomto středisku nebude tolik plno, jako v okolních střediscích Zugspitze Areny. Po příjezdu na parkoviště jsem si myslel, že se zde z nějakého důvodu nelyžuje, na parkovišti nebylo jediné auto, ale lanovka se točila. Ve středisku dopoledne bylo opravdu prázdno, avšak po obědě se začalo plnit. Wetterstein je sice menší, ale za návštěvu rozhodně stojí. Jednak kvůli menší návštěvnosti a jednak pro lehčí tratě třeba na rozježdění po lyžařské pauze. Snad by to tedy mohl být dobrý tip na pohodové lyžování.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Pokud jedete lyžovat s dětmi nebo hledáte pohodové svezení, určitě doporučuji pravou část střediska s pohodlnou šestisedačkou a modrou sjezdovku č. 2, která ji kopíruje. Jedná se o pohodovou trať jak dělanou pro méně zkušené či nenáročné lyžaře. Zkušenější jezdci ocení černou "šestku" vedoucí pod pomalejší 3sedačkou. Řekl bych však, že trať je spíše červeného charakteru a není nikterak náročná. Ostatní sjezdovky v areálu jsou spíše pohodové modré. Relativně delší svezení nabízí červená sjezdovka č. 15 a dále její napojení na modrou č. 16. Většina sjezdovek byla dobře sjízdná, avšak ne v celé své šíři.

Sněhové podmínky:

Středisko bylo větší část ledna pro nedostatek sněhu zavřené, nicméně minulý víkend v sobotu 21.1. se po delší odmlce opět rozjelo. Sněhu není moc. Mimo tratě 10 až 20 cm, na sjezdovkách o něco víc. Na černé sjezdovce je třeba dávat pozor na vydařená místa. Nyní se postupně otevírají i další sjezdovky ve středisku a sněhové podmínky se zlepšují.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Ve středisku jsou dvě lanovky, jedna komfortní šestisedačka, ocení ji hlavně rodiny s dětmi a lyžaři, kteří využijí pohodovou modrou dvojku. Dále trojsedačka u černé sjezdovky. Zde bylo o poznání méně lyžařů, vlastně skoro nikdo. Dále pak pár kotev a to je vše.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Celé dopoledne prakticky bez lidí, především pak část střediska u trojsedačky. Odpoledne pak více lidí využilo šestisedačku a k ní přilehlou sjezdovku. Na lanovce však bez fronty.

Občerstvení a aprés-ski:

Vyzkoušeno pod černou sjezdovkou - je zde česky hovořící paní a mají zde velmi dobré točené pivo. Možnost vybrat si z poledního menu nebo stálého jídelního lístku.

Doprava do střediska a parkování:

Pokud pojedete přímo do Wettersteinu, pozor ať vás navigace nenavede do vedlejšího Ehrwalder Almu. Jinak silnice bez problémů sjízdné a není zde nutné nyní použít řetězy. Parkování zdarma přímo pod sjezdovkou.

+ plusy

 • Menší areál s menším počtem lyžařů
 • Společný skipas s Ehrwalder Almem a Lermoosem
 • Příjemné modré sjezdovky

- mínusy

 • V době naší návštěvy jen část sjezdovek v provozu a ne v plné šíři
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

09.02.2020  | Ehrwald

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:

Parádní lyžovačka, bezchybné počasí, vlastně není co vytknout. Do oblasti Zugspitze, kterou kromě hory samotné a známého Ga-Pa, tvoří ještě několik menších areálků, patří i Ehrwald. V něm samotném se nachází menší (Ehrwalder Wettersteinbahnen) a větší (Ehrwalder Alm) areál. Pozor, ať nedojde k mýlce...

29.01.2018  | Ehrwald

 • autor: skiwelt
 • hodnocení:

Ehrwald jsem navštívil již před několika roky a celkem se mi zamlouval. Proto při naši cestě na Kaunertal padla volba právě na něj, i když jsem zvažoval ještě Berwang či střediska v okolí innsbruckské dálnice. Náš výlet jsme s mou lyžařskou partnerkou a přítelkní v jedné osobě pojali více odpočinkov...

06.03.2017  | Ehrwald

 • autor: schimanski
 • hodnocení:

Využil jsem akce prodejny Rockpoint, která k nákupu nad 2 000 Kč dávala zdarma dvoudenní skipas do tyrolské Zugspitze arény (střediska na rakouské straně).
Ehrwald je příjemné menší středisko na úpatí masivu Zugspitze. Je vhodné spíše pro rodiny s dětmi nebo pro max. středně pokročilé lyžaře.

Vrátna

Vrátna

Vrátna

Vrátna

Vrátna

SNOW tipy

Výška sněhu 40 cm
Otevřené lanovky a vleky 7 z 13
Otevřené sjezdovky 7 z 15