Lofer - aktuální report z 03. - 10.02.2018 - SNOW.cz

Lofer aktuální report z 03. - 10.02.2018

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Salcbursko

Lofer - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: peta_dr
 • hodnocení:
 • návštěva od: 03.02.2018 do: 10.02.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Krásné lyžování s dětmi a když ještě vyjde počasí, je Lofer k nezaplacení. Děti si tamní areál velmi oblíbily a vždycky mě ukecají, že chtějí jen do Loferu. Doposud jsem tam byl už čtyřikrát, takže už můžu docela hodnotit.
Celkový dojem je tudíž velmi kladný, až na občasnou zaplněnost. Rozhodně se chce podívat, kdy mají jarní prázdniny ostatní evropské země (třeba Holanďani), protože pak je to občas Václavák na lyžích a doporučuju jet jindy. Nicméně, když jako správní lyžaři vyrazíte na svah hned po otevření, tak budete mít dvě hodiny prázdné sjezdovky a určitě si Lofer užije i náročnější lyžař.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Od úplně plochých až po asi tři kratší černé.
Nejvytíženější je úplně nejlehčí Family express, šestisedačka bez vyhřívání, ale s bublinou, ze které se dá sjet asi na nejlepší modro-červenou sjezdovku. Ta je obsluhována starou pomalou čtyřsedačkou bez bubliny. Občas je na ní zima a v případě větru na ni není moc lidí. Ovšem cesta nahoru trvá, podle cedule, 8 minut a člověk vždycky vychladne.
Dále následuje červená sjezdovka s vyhřívanou osmisedačkou s bublinou, ale ta je docela krátká a odpoledne i rozbitá, protože je otočená na jih.
V polovině kopce, kde se přesedá z jedné kabinky na druhou, je pěkná černá a červená sjezdovka, které nejsou zas tak moc využívané, protože všichni se snaží vyjet až nahoru.
Nahoru do areálu vás vyvezou dvě kabinkové lanovky. Dá se sjet až dolů do Loferu, což je asi 7 km dlouhá trasa, ale třikrát se jede po spojovacích cestách, takže plnohodnotná sjezdovka to není.

Sněhové podmínky:

Letos bylo sněhu opravdu hodně, minimálně metr a půl, prostě paráda.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Dvě kotvy, 1 poma, stará čtyřsedačka, šestisedačka s bublinou, moderní osmisedačka a 2 kabinkové lanovky.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Letos ještě neměli prázdniny Holanďani a Rakušáci, tak to docela šlo. Od 11 hodin bylo občas narváno, ale čekalo se maximálně 5 minut.

Občerstvení a aprés-ski:

Restaurací a barů je v Loferu docela dost a dá se celý týden chodit do jiné chalupy na oběd.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava z Prahy přes Budějovice, dále na Linz, Salzburg a pak už je to jen kousek. V sobotu jsou přes Lofer pravidelně zácpy a člověk se tam minimálně půl hodiny zdrží. V okolí Loferu jezdí skibusy a ty jsem využíval.

+ plusy

 • Nenáročné, hlavně pro děti
 • I zkušený lyžař si najde svůj terén, ale zas moc se neunaví

- mínusy

 • Jedno ráno se mi stalo, že kabinka odzdola měla 10 minut zpoždění a šestisedačka také, tzn. 20 minut v háji...
 • Občas hodně začínajících lyžařů
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

12. - 16.03.2023  | Lofer

 • autor: kejsina
 • hodnocení:

Pozdní termín letošních jarních prázdnin nás zavedl do střediska Lofer. Využili jsme toho, že děti měly permanentky zdarma, když si dospělí koupili permanentku aspoň na 3 dny. Středisko je vhodné hlavně pro rodiny s menšími dětmi. Počasí nám příliš nepřálo, zažili jsme sněžení, déšť a i trochu sluní...

24.01.2023  | Lofer

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Málokteré alpské středisko je tak jednoznačně zaměřené na děti a začátečníky jako Lofer na rakousko-německém pomezí. Díky tomu je tu velmi poklidná atmosféra. A při velmi dobrých sněhových podmínkách, které snad brzy nastanou, se tu zabaví i trochu náročnější lyžaři. Pohodové lyžování korunuje členi...

10.03.2022  | Lofer

 • autor: bronimir
 • hodnocení:

Almenwelt Lofer je středisko, které na první pohled, dá se říct, nemá kromě blízkosti z ČR, čím zaujmout. Velikost ani nadmořská výška nic moc. Ale zdání klame. Je trochu roztahané, ale přitom působí kompaktním a komorním dojmem. A pokud sem člověk zavítá, určitě si lyžařskou návštěvu užije s plnou ...

14.02.2019  | Lofer

 • autor: jchamrad
 • hodnocení:

S kamarády a jejich dětmi jsme se vypravili na 3 dny do Alp. Hledal jsem středisko vhodné pro začátečníky a nakonec jsme jeli zde. 1 den jsem zde strávil i já, no více bych nemusel. Lehké terény, obrovské množství začátečníků a celkově dost zaplněné středisko. Ale děti byly velmi spokojené, i horší ...

Hintertuxer Gletscher

Hintertuxer Gletscher

Hintertuxer Gletscher

Hintertuxer Gletscher

Hintertuxer Gletscher

Hintertuxer Gletscher

SNOW tipy

Výška sněhu 315 cm
Otevřené lanovky a vleky 10 z 21
Otevřené sjezdovky 24 z 60 km