Lofer - aktuální report z 14.02.2019 - SNOW.cz

Lofer aktuální report z 14.02.2019

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Salcbursko

Lofer - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: jchamrad
 • hodnocení:
 • návštěva od: 14.02.2019 do: 14.02.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

S kamarády a jejich dětmi jsme se vypravili na 3 dny do Alp. Hledal jsem středisko vhodné pro začátečníky a nakonec jsme jeli zde. 1 den jsem zde strávil i já, no více bych nemusel. Lehké terény, obrovské množství začátečníků a celkově dost zaplněné středisko. Ale děti byly velmi spokojené, i horší lyžaři z řad dospělých. Hodnocení tedy z jejich pohledu. Já bych dal tak 3 hvězdičky a fakt max. na 1 den. Jinak se zde unudíte k smrti.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Od dolní stanice kabinky až k horní stanici druhé kabinky se bohužel ve velké části jedná o mírnou odjezdovou cestou. Je přerušena několika kratšími úseky, jenž by někdy snesly i červenou barvu. Ale jinak nic moc.
Z centra na Loferer Almu startuje 1 kotva vlevo s údajně černou sjezdovkou na kraji areálu. Jde spíše o širší lesní cestu, v nižších partiích ani širší není, sklon zdaleka nedosahoval parametrů černé, taktak byl červený. Zřejmě pro odrazení začátečníků od návštěvy, místy úzké a ledovaté a s možným pádem mimo trať. Na opačnou stranu od kotvy vedou sjezdovky stáčející se poté k Loferer Almu velmi mírným dojezdem.
Kolem 8sedačky tratě trpící sluníčkem, odpoledne dost rozryté, měkké. Kolem 6sedačky s nejvyšší zalidněností modré až mírnější červené na pohodu.
V zadní části areálu kolem staré 4sedačky asi nejlepší tratě - sice mírné, ale trochu schované před sluníčkem a docela to šlo nahoře rozjet.
Ještě 1 kotva byla v mezistanici mezi horní a dolní kabinkou. Kolem černá sjezdovka uzavřena - prolévali vodou před závody, okružní červeno-modrá nebyla moc hezká.

Sněhové podmínky:

Přírodního sněhu dost a dost, jen na slunci díky orientaci areálu rychle měknul a byl začátečníky transformován do velkých kopců nahrnutých a nerespektujícím spádnici sjezdovky.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Pěkné pohodlné kabinky, 2 kotvy, pomalá 4sedačka od příští sezony bude nahrazena 8sedačkou a pak půjde o nejlepší lyžování ve středisku. Dále 6- a 8sedačka rychlé, s krytem, pohoda.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Na můj vkus dost lidí, podle "účastníků zájezdu" úplně v pohodě. Když byli v Koutech v lednu, tak to bylo i v děsném počasí mnohem a mnohem horší. Podle mě největší nával na 6sedačce, tam ve špičce i 10 minut šlo strávit. Jinak průběžně do pár minut. Ale jasně, prázdniny a blízkost velkých měst musí být znát.

Občerstvení a aprés-ski:

Řešil jsem Corny tyčinkami. Kolegové spokojení, jídlo velmi dobré, ceny docela šly.

Doprava do střediska a parkování:

Sucho, bez obtíží, dole u kabinky menší parkoviště. Po zaplnění kapacity velké plochy již na vyšším místě s možností nástupu na dojezdovou sjezdovku. Ale bohužel i začátečníci tedy musí absolvovat dojezdovou sjezdovku, jinak musí šlapat do kopce. Takže pozdně odpolední sjezd velmi dobrodružný, kdy v prudších úsecích bylo velmi velmi živo a obezřetnost byla na místě.

+ plusy

 • super tereny pro začátečníky
 • rychlá 6- a 8sedačka stejně jako kabina, přístí rok přibude nová 8sedačka nahrazující pomalu 4
 • slunečná lokalita s velkým množstvím přírodního sněhu
 • dobré jídlo přiměřených cen v chatách
 • měli jsme pěkné ubytování ve Wildmoosu, skibus samozřejmostí, doprava bez obtíží

- mínusy

 • pokud umíte lyžovat, jeďte opravdu jinam...
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

12. - 16.03.2023  | Lofer

 • autor: kejsina
 • hodnocení:

Pozdní termín letošních jarních prázdnin nás zavedl do střediska Lofer. Využili jsme toho, že děti měly permanentky zdarma, když si dospělí koupili permanentku aspoň na 3 dny. Středisko je vhodné hlavně pro rodiny s menšími dětmi. Počasí nám příliš nepřálo, zažili jsme sněžení, déšť a i trochu sluní...

24.01.2023  | Lofer

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Málokteré alpské středisko je tak jednoznačně zaměřené na děti a začátečníky jako Lofer na rakousko-německém pomezí. Díky tomu je tu velmi poklidná atmosféra. A při velmi dobrých sněhových podmínkách, které snad brzy nastanou, se tu zabaví i trochu náročnější lyžaři. Pohodové lyžování korunuje členi...

10.03.2022  | Lofer

 • autor: bronimir
 • hodnocení:

Almenwelt Lofer je středisko, které na první pohled, dá se říct, nemá kromě blízkosti z ČR, čím zaujmout. Velikost ani nadmořská výška nic moc. Ale zdání klame. Je trochu roztahané, ale přitom působí kompaktním a komorním dojmem. A pokud sem člověk zavítá, určitě si lyžařskou návštěvu užije s plnou ...

03. - 10.02.2018  | Lofer

 • autor: peta_dr
 • hodnocení:

Krásné lyžování s dětmi a když ještě vyjde počasí, je Lofer k nezaplacení. Děti si tamní areál velmi oblíbily a vždycky mě ukecají, že chtějí jen do Loferu. Doposud jsem tam byl už čtyřikrát, takže už můžu docela hodnotit.
Celkový dojem je tudíž velmi kladný, až na občasnou zaplněnost. Rozhodně se...

Herlíkovice Bubákov

Herlíkovice Bubákov

Herlíkovice Bubákov

Herlíkovice Bubákov

Herlíkovice Bubákov

Herlíkovice Bubákov

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 79
Otevřené sjezdovky 0 z 181 km