Stupava - aktuální report z 15.02.2018 - SNOW.CZ

Stupava | aktuální report z 15.02.2018

Stupava - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Chřiby

průměrné hodnocení Stupava:
autor: toom007
hodnocení:
návštěva od: 15.02.2018 do: 15.02.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Jeli jsme sem na večerní lyžování a super na vyblbnutí, ale udělal jsem chybu, že jsem si nekoupil 2hod. skipas, ale bodovku, za kterou jsem nakonec utratil o 40 % víc, moje chyba. :-D

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Hlavní osvětlená sjezdovka je docela široká, na tak malý areál v dostupnosti z jižní Moravy super. Další sjezdovku na hřbetu hory jsme ani nezkoušeli, vypadala jako louka pro začátečníky. Škoda, že je nad hlavní sjezdovkou, byl by to super dojezd, který u hlavní sjezdovky chybí a člověk pak brzdí ze 70 km/h na 50 m sjezdovky, docela zátěž na nohy. A upravenost sjezdovky byla na večerní lyžování taktéž horší, hlavně co se týče nahrnutého sněhu na muldy a vyježděného korytu u vleku.

Sněhové podmínky:

Sněhu na sjezdovku plno, je vidět, že zasněžovací systém fungoval, kdy to je šlo naplno. Areál jen trochu trpí na nižší nadmořskou výšku, tak sníh je smíchaný s drceným ledem, který vznikl v rámci oblev.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V areálu jsou celkem tři vleky, všechny pomy, kolem hlavní sjezdovky jsou dvě pomy, které se pouští podle lidí, jedou rychleji než kdejaká sedačka v menším areálu (7 km/h sedačky vs. 10 km/h pomy tady). Nasedání na pomu je za běhu, ale má pružinu, tak chvilka na chycení a vložení se najde.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Lidí bylo pomálu, ve všední den po práci v únoru dobré lyžování. A většina lidí, co tam bylo, tak umělo lyžovat, takže se nemotali přes celý "svah".

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení jsme nevyužili, ale je tam jedna restaurace Akvárko a z venku vypadala moc pěkně. Jen co nás moc nepotěšilo, tak jen v ní bylo WC, jinak se musel využívat chemický záchod TOI na konci sjezdovky, pro holky skoro nemyslitelné a já bych si na to taky nesedl.

Doprava do střediska a parkování:

Středisko máme hodinu od domova, proto bylo vybráno, a ze trojice Němčičky, Osvětimany vyhrála právě Stupava díky dobré sjezdovce.

+ plusy

  • Dopravní dostupnost z jihu Moravy
  • Prázdnota areálu i tak malého areálu
  • Celý areál v provozu

- mínusy

  • Dojezd sjezdovky není moc dobrý, když člověk jezdí rychleji
  • Sjezdovky se pod náporem rychle rozbíjí
  • Vysoká cena skipasu na tak malý areál

Zajímavé odkazy

http://www.stupava.cz/

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

31.01.2018  | Stupava

autor: Krumpi
hodnocení:

Malé středisko s kopcem kousek od Kroměříže a Uherského Hradiště. A protože přijíždím z Hané, kraje rovinatého, mile mě středisko v Chřibech překvapilo. Kopřivná v Jeseníkách ani Tošovice dle mě nemají takový sklon jako „Slovácký ledovec“ - Stupava. Důvod návštěvy byl otestovat nové lyže před odjezd...

zobrazit celý report

26.12.2017  | Stupava

autor: LBS
hodnocení:

Stupava je menší středisko s kratší 500m sjezdovkou. Vzhledem ke své poloze, kdy kolem sebe nemá moc konkurence, však bylo doslova v obležení lyžařů již od otevíračky.

zobrazit celý report

13. - 20.12.2016  | Stupava

autor: Kubass
hodnocení:

Toto malé středisko uprostřed Buchlovských hor (Chřibů) je vhodné na krátkou lyžovačku "odpoledne po práci". Výhodou je snadná dosažitelnost a hlavně dlouhá doba provozu. Častokrát jsou ještě velká střediska úplně holá bez sněhu, zatímco tady se jezdí naplno od začátku prosince až do Velikonoc.

T...

zobrazit celý report

07.01.2016  | Stupava

autor: toom007
hodnocení:

Do střediska jsme jeli z důvodu blízkosti k našemu domovu na odpolední a večerní lyžování a dojem byl nic moc, nacpané vleky i sjezdovka a sjezdovka neupravená a samá mulda a ledová plotna. Před odjezdem směr Stupava doporučuji zkontrolovat live kameru na stránkách areálu.

zobrazit celý report