Stupava - aktuální report z 13.02.2019 - SNOW.CZ

Stupava | aktuální report z 13.02.2019

Stupava - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Chřiby

průměrné hodnocení Stupava:
autor: bobu
hodnocení:
návštěva od: 13.02.2019 do: 13.02.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

V tomto menším ski areálu jsem byla poprvé. První dojem byl spíše negativní, sjezdovka ve všední den dopoledne plná lidí (a pokud vím, tak v tomto okrese teď jarní prázdniny nejsou), ale čekalo na mě parkovací místo hned u sjezdovky, před nástupem do lyží jsme se posilnili v místní restauraci a lidí ma svahu ubylo. Nakonec jsme tedy dali asi 2 h lyžování a bylo to celkem dobrý.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Hlavní sjezdovka je červená, poměrně široká, délka asi 310 m dle cedule. Nad ní je ještě velmi mírná modrá sjezdovka, ale na tu jsem nešla, to bylo opravdu spíš jen pro učení začátečníků.

Sněhové podmínky:

Na hlavní sjezdovce bylo dostatek sněhu, nikde jsem neviděla kamínky nebo hlínu. Zato pod jednou pomou byl jen pás sněhu, a to ve všech odstínech hnědé barvy. Kvalita sněhu byla celkově velmi dobrá, bylo snad 5 stupňů nad nulou, ale sníh držel, sice se nahrnoval ale žádná mokrá kaše to nebyla. Dokonce se ukazovaly i ledové plotny, podklad byl hodně dobře vymrzlý.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Hlavní sjezdovku obsluhují dvě pomy, docela svižné. To zaručuje velmi krátké čekání za turnikety, nejdéle několik minut. Na modré sjezdovce nahoře je také poma, ale pomalejší.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

V době našeho příjezdu kolem 11. hod. bylo na sjezdovce hodně lidí, což ale opadlo a dalo se docela bezpečně lyžovat.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení je hned u svahu v okýnku vedle kasy, ale to jsme nevyužili. V restauraci Akvarium, která je hned naproti svahu, jsme si dali teplé jídlo, chutnalo, čekání skoro žádné, cenově bych v této lokalitě očekávala ale něco levnějšího.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezd odbočkou ze silnice č. 50 v pohodě, parkoviště hned u svahu je ale hodně malinké. Naštěstí ale jsou další parkoviště v blízkém okolí.

+ plusy

  • Rychlé pomy a skoro žádné čekání
  • Možno volit mezi časovým a bodovým skipasem
  • V této lokalitě asi široko daleko docela slušné lyžování
  • Pěkný profil hlavní sjezdovky

- mínusy

  • Děti zadarmo jen do 4let
  • Hnědý sníh v trase jednoho z vleků
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

30.01.2019  | Stupava

autor: Rob64
hodnocení:

Výborné podmínky, upravené(á) sjezdovka, malá zalidněnost a dostupnost z Uherského Hradiště činí z tohoto velmi oblíbeného lyžařského střediska místo pro pohodové "sklouznutí". Lyžařské středisko leží v srdci nejmenšího českého pohoří Chřiby v nadmořské výšce pouhých 350 až 450 metrů nad mořem. I kd...

zobrazit celý report

22.03.2018  | Stupava

autor: arny71
hodnocení:
Stupavský ledovec stále jede. Dnes po ránu krásné počasí, na svahu tím pádem trochu více zalidněno, ale pořád celkem v klidu, zejména v porovnání s víkendy. V provozu je zatím celá hlavní sjezdovka, horní dětská modrá už je bez sněhu. Povrch je pod menší vrstvou nahrabaného sněhu hodně tvrdý, chce to pořádně nabrousit, pak to ale jede dobře. V pravé části se už od rána objevovaly zledovatělé plotny, tam už je to pro milovníky ledovců... Jinak ovšem pořád dobré svezení.

15.02.2018  | Stupava

autor: toom007
hodnocení:

Jeli jsme sem na večerní lyžování a super na vyblbnutí, ale udělal jsem chybu, že jsem si nekoupil 2hod. skipas, ale bodovku, za kterou jsem nakonec utratil o 40 % víc, moje chyba. :-D

zobrazit celý report

31.01.2018  | Stupava

autor: Krumpi
hodnocení:

Malé středisko s kopcem kousek od Kroměříže a Uherského Hradiště. A protože přijíždím z Hané, kraje rovinatého, mile mě středisko v Chřibech překvapilo. Kopřivná v Jeseníkách ani Tošovice dle mě nemají takový sklon jako „Slovácký ledovec“ - Stupava. Důvod návštěvy byl otestovat nové lyže před odjezd...

zobrazit celý report

26.12.2017  | Stupava

autor: LBS
hodnocení:

Stupava je menší středisko s kratší 500m sjezdovkou. Vzhledem ke své poloze, kdy kolem sebe nemá moc konkurence, však bylo doslova v obležení lyžařů již od otevíračky.

zobrazit celý report

13. - 20.12.2016  | Stupava

autor: Kubass
hodnocení:

Toto malé středisko uprostřed Buchlovských hor (Chřibů) je vhodné na krátkou lyžovačku "odpoledne po práci". Výhodou je snadná dosažitelnost a hlavně dlouhá doba provozu. Častokrát jsou ještě velká střediska úplně holá bez sněhu, zatímco tady se jezdí naplno od začátku prosince až do Velikonoc.

T...

zobrazit celý report

07.01.2016  | Stupava

autor: toom007
hodnocení:

Do střediska jsme jeli z důvodu blízkosti k našemu domovu na odpolední a večerní lyžování a dojem byl nic moc, nacpané vleky i sjezdovka a sjezdovka neupravená a samá mulda a ledová plotna. Před odjezdem směr Stupava doporučuji zkontrolovat live kameru na stránkách areálu.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Sonnschein
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 337 Kč/os.
Falkensteiner Hotel Schladming
Orientační cena za noc vč. polopenze 4 839 Kč/os.
Hotel Hubertus
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 133 Kč/os.