Čtyři údolí - aktuální report z 05.03.2013 - SNOW.cz

Čtyři údolí aktuální report z 05.03.2013

  průměrné hodnocení:

Švýcarsko Švýcarsko - Wallis

Čtyři údolí - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Milka
 • návštěva od: 05.03.2013 do: 05.03.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Rozlehlý areál s mnoha odlehlými, ale nikterak podřadnými sjezdovkami, které zůstávají po celý den liduprázdné a díky tomu zůstávají ve skvělém stavu.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Výrazně převažují středně obtížné, červené sjezdové tratě. Spleť sjezdovek je pestrá, díky různým propojkám snad nejde jet stejnou sjezdovku 2x. Některé části jsou propojené pouze pomocí ski-route, takže návrat například z Verbieru do Siviez nebo z Plan du Fou do Nendaz si méně zkušení lyžaři zpestří sjezdem lanovkou.

Sněhové podmínky:

Sněhu byl dostatek ve všech námi navštívených částech areálu, neobjevili jsme jediné vydřené místo. Sjezdovky byly ráno perfektně upravené, umrzlé. Během dne trochu povolily, ale ani dojezdy nebyly nijak špatné.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Převážně nad Verbier se nachází moderní rychlá přepravní zařízení, nad Nendaz a Siviez občas trochu starší zařízení, nad Thyonem převážně vleky. V horních partiích areálu jezdí velké visuté kabiny, které však kvůli velkému větru během naší návštěvy nebyly v provozu, takže nebyl dostupný nejen Mont Fort, na který jsem se těšila kvůli výhledu, ale ani Col des Gentianes.

Zalidněnost:

Sjezdovky byly po celý den prázdné, fronty se nikde netvořily.

Občerstvení a aprés-ski:

Vyzkoušeli jsme menší restauraci na Plan du Fou. Restaurace se v době oběda velmi rychle, cca během 15 minut, zaplnila, ale na venkovní terase zůstávalo volno. Restaurace nabízí i švýcarské speciality. Část personálu ovládala pouze francouzštinu, takže jsme měli trochu problém si objednat, protože jídla mají napsaná na velkých tabulích nad pultem a není tedy možné "zabodnout prst" do jídelního lístku. Restaurace je částečně samoobslužná, takže se platí se u pokladny bokem, kde naopak pokladní neměl nejmenší problém s angličtinou. Sýrové fondue 26 CHF na osobu (min. 2 osoby), půllitrové točené pití 5,50 CHF.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezd autem do Nendaz z Aproz bezproblémový, nicméně silnice je místy velmi úzká, takže při sněhu může být problém. Lepší přístupová cesta je od Sionu - zvolili jsme jí jako odjezdovou.

Parkovali jsme na menším parkovišti v Nendaz přímo u kabinkové lanovky Tracouet. Na parkovišti byly parkovací hodiny, nutnost platit předem, maximální sazba je 5 CHF.

+ plusy

 • rozlehlá oblast s velkým výběrem sjezdovek i volného terénu
 • volné sjezdovky v okrajových částech areálu

- mínusy

 • na některých přejezdech pouze ski-route, jejichž jedinou alternativou je sjezd lanovkou
 • zdlouhavé přejezdy mezi některými částmi areálu, nutnost hlídat si čas potřebný pro návrat do výchozího bodu
 • v některých částech méně pohodlná přepravní zařízení
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

03.02.2024  | Čtyři údolí

 • autor: jchamrad
 • hodnocení:

Na poslední den našeho švýcarského výletu jsem se rozhodl porušit zásadu poznávat menší či u nás méně známá střediska Wallisu mimo naší základny pod Lauchernalpem. Již dříve jsme byli ve střediscích jako Belalp, Grächen, Ovronnaz, Mont Noble, Anzere, Val ď Anniviers či Val d´Herens. No tentokráte zm...

26. - 28.03.2012  | Čtyři údolí

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Čtyři údolí, největší lyžařský komplex Švýcarska, je velkým magnetem freeriderů a díky své ohromné rozloze potěší i milovníky nekonečných safari. Kdo dává přednost lyžování na jednom, přehledném místě, pozná nejspíš jen malou část celého komplexu – sjezdovky jsou totiž nekompaktně rozložené a den dv...

Zdobnice

Zdobnice

Zdobnice

Zdobnice

Zdobnice

Zdobnice

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 6
Otevřené sjezdovky 0 z 7