Portes du Soleil - aktuální report z 06.03.2013 - SNOW.cz

Portes du Soleil aktuální report z 06.03.2013

  průměrné hodnocení:

Francie Francie - Horní Savojsko

Portes du Soleil - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Milka
 • návštěva od: 06.03.2013 do: 06.03.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Jeden z mnoha rozlehlých alpských areálů. Leží na hranicích Švýcarska a Francie, je pohodlně přístupný z mnoha vesniček. Sjezdovek je zde údajně neuvěřitelných 650 km, takže vybrat tu svou si musí opravdu každý - pokud jí najde... :-)

Dobrodružným povahám se nabízí možnost safari, jakési okružní trasy. K počtu sjezdovek je také velmi sympatická cena skipasu - 57 CHF za osobu a den (+ 3 CHF nevratná záloha na čipový skipas).

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Na všech místech, která jsme navštívili, byly sjezdovky perfektně upravené, dopoledne pěkně umrzlé. Výrazně převažují modré sjezdovky nad ostatními barvami.

Sněhové podmínky:

Sněhu byl na všech místech dostatek, pouze v některých vyšších partiích byl mimo sjezdovky odfoukán, na sjezdovkách ho ale bylo všude dost. Odpoledne byl sníh na dojezdech do údolí natátý, ale přiměřeně termínu naší návštěvy.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Areál je vybaven převážně sedačkovými lanovkami. Na nástupních a frekventovaných místech (Champéry, Châtel) jsou kabinkové lanovky. Na některých propojkách se nacházejí vleky. Centrum Châtelu je propojeno s oblastí Linga pouze skibusem, který je zahrnut v ceně skipasu, nicméně od skibusu v centru je to ke kabinkové lanovce pár set metrů z části do kopce završených výstupem po schodech, ovšem to bylo jediné "nepohodlné" místo, které jsme objevili.

Zalidněnost:

V Avoriaz bylo dost lidí, u sedačkových lanovek menší fronta - čekání však jen cca 2 minuty, vlastně ani o čekání nešlo. Některé části sjezdovek byly kvůli tréniku či výuce uzavřené, přesto se však lyžaři na sjezdovkách netísnili. Ve všech ostatních částech celého areálu bylo úplně volno a po celý den jsme naráželi na sjezdovky, které jsme měli sami pro sebe.

Občerstvení a aprés-ski:

S ohledem na to, že jsme vyráželi ráno z Champéry na safari okruh, tak jsme se nikde cestou na jídlo nestavěli, abychom se stihli vrátit, ale občerstvovacích možností je po celém areálu dostatek. Jako jednodenní návštěvníci jsme nevyzkoušeli ani aprés-ski.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezd do Champéry od švýcarské dálnice Martigny - Vevey pohodový, silnice dostatečně široká, suchá. Parkování přímo u kabinové lanovky v Champéry za 5 CHF na den.

+ plusy

 • velice rozlehlé středisko
 • velký výběr sjezdovek
 • okrajové části areálu liduprázdné
 • na švýcarské poměry i s ohledem na velikost střediska velmi sympatická cena skipasu

- mínusy

 • při safari nutnost hlídat čas a ponechat si dostatek času pro návrat do výchozího bodu
 • více zalidněné, nicméně svým věhlasem lákající Avoriaz
 • nejvíce sjezdovek je modrých, spíše přejezdových
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

29.01. - 03.02.2023  | Portes du Soleil

 • autor: pedrod
 • hodnocení:

Oblast Portes du Soleil zahrnuje několik francouzských a švýcarských středisek vzájemně propojených lanovkami. Jedná se o obrovskou oblast, kterou v případě zájmu prakticky nelze za týden projet celou. My jsme přebývali ve francouzském Les Gets, takže nejvíce jsme se pohybovali v okolí tohoto středi...

Říčky v Orlických horách

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn

Engadin Svatý Mořic - Corviglia

Engadin Svatý Mořic - Diavolezza Lagalb

SNOW tipy